Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця
, просторий двір
та
батьків
Як очима дітей
виглядає ідеальне житло
просторий двір
Дітям важливо зростати у комфортному, безпечному середовищі з розвинутою інфраструктурою. Саме на ці критерії сьогодні звертають увагу дорослі в пошуках ідеального житла для своєї сім’ї. Малюки ж мріють жити у яскравих кольорових будинках, самостійно вигулювати песиків надворі, проводити час з друзями на майданчику, грати у футбол, гуляти в парку і запускати повітряних зміїв. Звідки ми це знаємо?
На прохання «Строй Сіті Development Group» маленькі учні художньої школи 33art візуалізували дім своєї мрії на папері. AIN.UA спільно із забудовником показує, як виглядає ідеальне житло очима дітей та розповідає, які умови необхідні для їхнього гармонійного психічного та фізичного розвитку.
Якщо говорити про ідеальне середовище для психічного та фізичного розвитку дитини, є декілька основних моментів, — розповідає засновниця дитячого психологічного центру MottyLotty, дитячий психолог Яна Тетерська. Перш за все — це безпека. Батьки повинні бути спокійними та впевненими, що їхнім дітям нічого не загрожує.

Наступний момент — чим багатше середовище, тобто більше стимулів та можливостей для дитини з ним взаємодіяти, тим краще для її всебічного розвитку. Цей принцип зберігається і для квартири, і для території за її межами. Коли ми говоримо про останню, важливо, аби при її організації були враховані інтереси дітей різного віку.
Уявимо ситуацію: є дитячий майданчик, на ньому кілька гірок. Дитині ця одноманітність швидко набридне, адже для освоєння такого простору їй не потрібно витрачати багато зусиль та часу. З іншої сторони — соціалізація. У дошкільному та молодшому шкільному віці, наприклад, діти повинні мати можливість та достатньо цікавого простору для того, аби заводити друзів, будувати з ними комунікацію у процесі ігор та інших активностей.

Також не варто ігнорувати фактор екологічності. Парки та сквери поруч з домом — це рідкість у великих містах, а дитині варто проводити достатньо часу на природі. Мова не лише про важливість цього роду дозвілля для здоров’я, а й для освоєння нею різних пейзажів, здатності упорядковувати різні простори, — пояснює дитячий психолог.
«Чудово, коли у дітей є запит на командні ігри на вулиці. Під час ігор соціалізація проходить інтенсивніше — діти розподіляють ролі, вчаться домовлятися, будуть комунікацію в групі. Тому важливо організувати поруч простір, спортивну зону, де їм нічого не заважатиме, де вони матимуть можливість здобувати ці навики»
«Для батьків, як і для дітей, дуже зручно, коли садок знаходиться поруч із домом. Можливість довше поспати, адже діти не дуже часто прокидаються рано із посмішками на обличчі, а якщо ще потрібно їхати кудись громадським транспортом, або навіть машиною — це незручно»
«Тварини, природа, зона для комфорту дорослих — там, де стоїть машина. Бачимо багато простору, місця, де діти, наприклад, зможуть організувати ігри. На жодному з малюнків немає щільної забудови»
Сучасний житловий комплекс комфорт класу «Голосіївська долина» створений з думкою про комфорт для сімей. Його простір, зокрема, оснащений всім необхідним для повноцінного та насиченого життя дітей різного віку. На території комплексу є спортивні майданчики під відкритим небом та критий спорткомплекс для старших, ігрові зони для молодших дітей. Невдовзі також з’явиться власний дитячий садок — зручно, коли коли можна поспати трохи довше та не стояти у заторах на світанку.
«Гуляти зі своєю домашньою тваринкою — це улюблене заняття багатьох дітей. Часто батьки не дозволяють їм це робити тому, що небезпечно — біля дому немає пристосованої для прогулянок території. На другому плані — спортивний майданчик, запит для більш дорослих дітей на місце, де можна займатися улюбленими видами спорту»
«Дитина одна без батьків гуляє на вулиці. Вона почуває себе у безпеці, їй радісно. Знову ж таки, у неї є майданчик, місце для активностей. На цьому малюнку дитина придумала, що гратиме з повітряним змієм на природі»
Можливості для
«Складний, в хорошому сенсі цього слова, малюнок. Відчувається, що відсутність паркінгу є гострим болем для батьків. Сучасні діти вже добре розуміють, що таке правильна організація простору і відчувають потребу в ній, в комфорті»
При проектуванні житлового комплексу «Голосіївська долина» забудовник приділив особливу увагу прибудинковій території. Вона простора з широкими пішохідними алеями та зеленими зонами, жодної щільної забудови та автомобілів. Для транспорту в комплексі спеціально створений підземний дворівневий паркінг — там можуть залишити машину не лише мешканці, а й гості комплексу. Крім цього, територія «Голосіївської долини» в режимі 24/7 охороняється професійною службою. Батьки можуть бути спокійні за своїх дітей — на вулиці вони будуть у безпеці.
«Машина, різнокольоровий дім, сонце і тато поруч. Дитина сприймає дім як щось радісне, веселе, тепле та комфортне»
«Сім’я, чітко організований зовнішній простір, машина — це теж про комфорт»
для сімей
Безпека та
«Дім як щось прекрасне: метелики, квіти, сердечка. Малюнок знову про комфорт, про відчуття спокою. Є навіть місце для парковки. Присутній елемент природи — вона на більшості малюнків грає відчутно важливу роль»
«Парк — це про можливість проводити час за межами квартири та двору, за прогулянкою з сім’єю. Чим ближче він знаходиться від дому, тим частіше діти зможуть бути на природі»
«У дітей є явний запит на те, аби природа була поруч із домом. До того ж, часто парк у дітей асоціюється з сім’єю, з приємністю проводити час разом»
Сучасний житловий комплекс комфорт класу «Голосіївська долина» створений з думкою про комфорт для сімей. Його простір, зокрема, оснащений всім необхідним для повноцінного та насиченого життя дітей різного віку. На території комплексу є спортивні майданчики під відкритим небом та критий спорткомплекс для старших, ігрові зони для молодших дітей. Невдовзі також з’явиться власний дитячий садок — зручно, коли коли можна поспати трохи довше та не стояти у заторах на світанку.
Розвинута
Сходити ввечері в «Музей науки», потрапити на виставку динозаврів чи погуляти у Ботанічному саду? Мешканцям «Голосіївської долини» не доведеться обирати — вони щодня зможуть проводити час зі своєю сім’єю в одному з трьох великих парків, що знаходяться поруч із житловим комплексом: ВДНГ, Голосіївський парк та Ботанічний сад. Ігри на природі, свіже повітря, сотні варіантів дозвілля та можливість для батьків відволіктися від роботи та побути разом всією сім'єю — це те, від чого діти будуть у захваті.
Близькість
Численні наукові дослідження доводять, що ґаджети та контент, який діти споживають в інтернеті, мають сильний вплив на становлення молодого покоління. Серед позитиву можна відзначити так звану віртуальну соціалізацію, тобто спілкування з друзями, ігри онлайн, а також доступ дітей до актуальної інформації та знань. З іншої сторони, у малюків, які проводять багато часу у віртуальному світі частіше виникають проблеми зі сном, концентрацією, втомлюваність, знижується фізична активність, часто спостерігаються проблеми з побудовою комунікації у світі реальному.
Сучасні батьки цілком усвідомлюють небезпеку блакитних екранів та важливість комфортного середовища для гармонійного розвитку своїх дітей. В цьому контексті вибір житла — це перший важливий крок для сім’ї. Експеримент з візуалізацією показав, що діти напевно знають, як повинно виглядати ідеальне житло — затишне, просторе, з великою кількістю зелених зон та можливостей для ігор. Тож дорослим залишається лише прислухатися і прийняти правильне рішення для всієї сім’ї.
Діти, у яких є можливість вийти на двір та провести час на вулиці, найчастіше все ж обирають цей варіант дозвілля, — ділиться досвідом дитячий психолог Яна Тетерська. Альтернативою іграм на свіжому повітрі, прогулянкам у парку та дозвіллю з сім’єю для дітей сьогодні є ґаджети та блогінг. Якщо у них з різних причин немає можливості вийти з квартири, увесь свій вільний час вони будуть проводити за грою у комп’ютерні ігри або ж соціальними мережами.
Середовище та інформація, яку дитина з нього споживає, безпосереднім чином впливає на її психоемоційний розвиток та становлення мисленнєвих процесів змалечку. Наприклад, у малюків — чим більш різноплановий пейзаж бачить дитина, тим краще розвивається її права півкуля мозку. Саме ця півкуля є домінуючою у кожного до 5 років.

Для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку визначальною в контексті гармонійного розвитку є гра. Діти повинні мати можливість самостійно, без допомоги та нагляду батьків, організувати для себе гру — спочатку придумати, вмикається уява, далі — запам'ятати правила, дотримуватися їх, відстоювати свої інтереси, комунікувати з іншими учасниками. Таким чином у них розвивається критичне мислення, логіка, навички домовлятися тощо, — підкреслює дитячий психолог Яна Тетерська.
ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ
ТЕКСТ
Ліза Пальчинська
ПАРТНЕР
Матеріал підготовлено за підтримки
ЖК Голосіївська долина
Що це означає?
ВЕРСТКА
Іван Малиш
ІДЕЯ
Ірина Насильнєва
ПРОДЮСЕР
Анастасія Михалюк
Тетяна Тону
ПРЕДСТАВНИК ПАРТНЕРА
Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця
Під час використання матеріалів сайту обов'язковим є наявність гіперпосилання в межах першого абзацу на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням бренду видання AIN.UA. Матеріали з позначками «Новини компаній», PR, «Спецпроект», «Промо» і «Блоги» публікуються на правах реклами.
© 1999-2021 AIN.UA