Ноутбук, дерева і комарі
Як організувати робоче місце на природі
Матеріал підготовлено за підтримки Raketa
Що це означає?
Робота з дому не завжди сприяє продуктивності. Адже факторів, що відволікають, вдома в рази більше, ніж тих, що допомагають сконцентруватися. Пил на столі, торт в холодильнику, собака, що хоче гратися — всі вони борються за вашу увагу.

У двох попередніх текстах ми ділилися історіями героїв з Києва і всієї України, які практикують роботу на природі. Наші герої переконані, що декілька годин з ноутбуком на свіжому повітрі допомагають по-іншому подивитися на задачу, покреативити й перезавантажити мозок. Разом із сервісом доставки їжі Raketa ми розробили порадник, як організувати роботу просто неба, для тих, хто ще не пробував, але дуже хоче.

Raketa — це український сервіс доставки, що працює у 26 містах України. Де б ви не були: вдома, в офісі чи навіть в парку — Raketa доставить ваші улюблені страви з «МакДональдз» та безлічі інших ресторанів. Зробіть замовлення, зачекайте на кур'єра — і продовжуйте вриватися у робочий день!
Цей матеріал підготовлений журналістами AIN.UA за редакційними стандартами і опублікований за підтримки рекламодавця
Навіщо працювати на природі?
Аргумент 1
Прогулянки на природі допомагають подолати стрес і негативні думки. Це доводить експеримент вчених зі Стенфордського університету. Спочатку вони протестували стан мозку добровольців, після чого поділили учасників на дві групи. Одна група 90 хвилин гуляла зеленими насадженнями, а інша — вздовж шосе. Після цього учасників протестували повторно. Результати показали, що ті люди, які перебували біля шосе, мали підвищений кров'яний тиск префронтальної кори головного мозку, а їхні думки були такими ж, як і до експерименту. Результати тих, хто прогулювався на природі, показали покращення психологічного стану і кров'яного тиску. Вчені дійшли висновку, що міським жителям варто частіше перебувати на природі для покращення настрою і зменшення кількості гормонів стресу.
Дослідження показують, що за час карантину тривалість робочого дня зросла на 48,5 хвилин. Це пов'язано з тим, що людям не потрібно витрачати час на дорогу в офіс, тож робота починається раніше, а всі термінові питання почали обговорювати на онлайн-зустрічах, яких стало набагато більше. Тому, щоб уникнути вигорання у шаленому темпі роботи, варто іноді перемикати увагу: робити перерву, змінювати обстановку роботи, більше рухатися.
Наявність рослин у приміщенні підіймає продуктивність
люди, які працюють у приміщеннях зі свіжим повітрям, краще справляються із робочими задачами
Аргумент 2
Експерименти вчених з Гарвардського університету доводять, що люди, які працюють у приміщеннях зі свіжим повітрям, справляються із задачами на 61% краще за тих, хто працює у звичайних офісах. А якщо у приміщенні менше не тільки забруднюючих речовин, а й вуглекислого газу — то когнітивні здібності учасників поліпшуються аж на 101%. Наявність рослин у приміщенні підіймає продуктивність ще на 15%. Але навіщо перейматися тим, скільки кактусів на вашому столі і як часто провітрюється приміщення, якщо можна вийти працювати одразу на вулицю?

Ці експерименти пояснюють, чому в соціальних мережах настільки популярний рух цифрових кочівників, як вони себе називають. За хештегом #workfromanywhere Instagram знаходить більш ніж півтора мільйона результатів. А за хештегом #digitalnomad — понад три мільйони. Дослідження британської компанії МВО показує, що 5 мільйонів людей визначає себе цифровими кочівниками, а ще 17 мільйонів мріють ними стати.

Зрозуміло, що роботодавці прагнуть, аби їхні працівники були максимально продуктивними й не вигорали на роботі. Тому багато власників бізнесів запроваджують у своїх компаніях роботу у відкритих зонах, на дахах чи балконах, і вважають, що це допомагає бути більш креативними. Якщо у вас немає можливості працювати у таких місцях в офісі, тоді варто задуматися про те, щоб хоча б періодично працювати на свіжому повітрі.
Як підготуватися
Перше і найважливіше — інтернет
Є два шляхи: знаходити місця, де є вільний Wi-Fi, або контролювати, щоб в тарифі мобільного оператора завжди було достатньо гігабайтів інтернету. Якщо плануєте працювати у подорожі — уточніть наперед в орендодавців, де плануєте жити, який у приміщенні інтернет.
Це доволі очевидні поради, але краще вчитися на чужих помилках, ніж на своїх. Після того, як переконаєте колег спробувати працювати на природі аргументами, наведеними вище, врахуйте решту пунктів:
Цим літом ми з друзями вирішили поїхати у Карпати на тиждень і працювати звідти. Для роботи мені потрібен потужний інтернет, щоб завантажувати велику кількість відеофайлів, але знайти такий в гуцульському селі було доволі складно. Ми обдзвонили велику кількість садиб у пошуках якісного інтернет-з'єднання, не всі розуміли важливість інтернету для нас. Та в одній з садиб власник сказав: у мене інтернет 50 мб/с, але, якщо вам дуже треба, я доплачу і до вашого приїзду зроблю 100 мб/с. У результаті, ми цілий тиждень безперебійно працювали з гір і заодно класно відпочили.
Влад Крилевський
відеопродюсер «Радіо Свобода»
Місце
Подумайте, на що можна буде сісти у «зеленому офісі», якщо там немає лавки. Наприклад, можна взяти стільчик чи підстилку. Адже навіть декілька годин сидіння на підлозі або навіть землі — не найбільш комфортне проведення часу. Подумайте про те, чи є там комахи та чи є куди сховатися у тінь, в залежності від цього візьміть засоби для захисту від сонця і від комарів. Не вирушайте далеко від цивілізації, якщо вам важливо бути на зв'язку протягом всього робочого дня.
Якось влiтку я вирiшила, що буде круто об'єднати відпочинок з роботою та влаштувати «офiс» на пляжi. Як виявилося, працювати біля моря — не завжди хороша ідея. Після медитативної роботи з ноутбуком на мене чекав неприємний сюрприз — пiсок між клавішами. Морський бриз зробив свою справу, а я зрозумiла, що краще обирати більш захищені місця, де ані пісок, ані морські хвилі не зашкодять технiцi.
Каріна Сєчіна
QA-engineer
Розетка
Якщо ваш ноутбук працює без додаткової зарядки весь робочий день — ви щасливчик. Якщо ні, тоді намагайтеся не відходити далеко від дому чи кав'ярень, куди можна зайти і підзарядити девайс. Обов'язково перевіряйте рівень заряду батареї перед виходом, щоб ноутбук не вимкнувся у найбільш незручний момент. Носіть з собою павербанк. І навіть якщо вирушаєте кудись, де немає розеток, про всяк випадок краще мати з собою дріт для зарядки, він завжди може знадобитися.
Одного разу «Суспільне» проводило індивідуальний тренінг для ведучих від BBC по відеозв'язку. Крім мене був лише один учасник. І в той момент, коли модераторка звернулась до мене із запитанням — мій ноут вимкнувся: я забула увімкнути його в розетку. Організаторам довелося чекати, доки я під'єднаюся до мережі і знов повернуся до дзвінка. Після цього випадку перед важливими онлайн-зустрічами та дзвінками тричі перевіряю техніку і якість інтернету.
Дарія Гірна
Ведуча «UA:Суспільне Мовлення»
Погода
Переконайтеся, що на місці вас не застане дощ. І що футболки дійсно буде достатньо, щоб холод не змусив екстрено повертатися додому за верхнім одягом.
Я знімала весільну фотосесію на вулиці і раптом почалася сильна злива. Ми з нареченими якраз встигли завершити основну частину фотосесії, тому сховалися в машину, і поїхали до РАЦСу на урочисту церемонію. І вже там, по дорозі від машини до будівлі — наречених повністю залило дощем. Мені довелося вмовити пару, яка мала реєструватись після нас, помінятись місцями, поки мої наречені підсохли.
Яна Бондаренко
На той час — фотограф
Обід
Захопіть пляшку води і перекус, адже поряд може не виявитися місць, де можна купити їжі і напоїв. А краще залишайтеся у зоні доступу покриття сервісу доставки Raketa, так ви завжди будете впевнені, що не залишитеся голодними.
На концерт наша команда витрачала весь день: починали рано вранці з монтажу техніки, потім контролювали сам концерт, вмикали потрібні пісні, коли щось ламалося — бігли ремонтувати, а ще слідкували за світлом — і так до кінця концерту. А після нього треба все розібрати. Тому часу збігати десь перекусити просто не було. На жаль, в той час доступних сервісів з доставки не існувало, а якраз вони могли врятувати мене від голодних годин на роботі. Якби тоді кур'єр міг привезти мені на сцену подвійний чізбургер — це було б ідеально!
Влад Машкін
В минулому — звукорежисер
Захопіть пляшку води і перекус, адже поряд може не виявитися місць, де можна купити їжі і напоїв. А краще залишайтеся у зоні доступу покриття сервісу доставки Raketa, так ви завжди будете впевнені, що не залишитеся голодними.
При использовании материалов сайта обязательным условием является наличие гиперссылки в пределах первого абзаца на страницу расположения исходной статьи с указанием бренда издания AIN.UA. Материалы с пометками «Новости компаний» и PR публикуются на правах рекламы.
© 1999-2020 AIN.UA