Матеріал підготовлено за підтримки SpeakUp
Що це означає?

Щоденниквивчення англійської

Розробниця півтора місяця навчалась у Speak Up. Ось її враження та лайфхаки

Для роботи в більшості ІТ-компаній необхідний рівень знання англійської на рівні щонайменше B2, адже продуктові компанії найчастіше мають англомовну аудиторію, а аутсорсингові — іноземних замовників. Тож питання вивчення і покращення англійської актуальне для розробників завжди.

У спільному проекті зі школою Speak Up ми провели тест. Java-розробниця Дарина півтора місяця навчалась на курсі «Англійська для IT-спеціалістів», а також прокачувала свій рівень мови задля підвищення на роботі. Про її враження та результати читайте у нашому спецпроекті.

(5 серпня)

Початокнавчання

Моє знайомство зі школою Speak Up почалося із вступного уроку, де вчитель розповів: з чого складається навчання, як записатись на лекції, а також рекомендовану кількість занять, які учень орієнтовно має проходити. Це два групових уроки з вчителем, два мультимедійні та ще два з книгою. Насправді це ідеальний темп для людей, які зацікавлені швидко прокачати свою мову.

На початку навчання я пройшла тест і визначила свій рівень. Це був Intermediate, що мені видалося доволі низьким показником. Однак за кілька успішних уроків я перейшла на наступний рівень — Upper-Intermediate.

Тому не варто хвилюватися, якщо ви забули якісь граматичні конструкції на момент тесту. Водночас перші уроки на рівні Intermediate виявилися для мене дуже корисними, бо я нарешті зрозуміла і запам’ятала умовні речення. Ось, наприклад, нотатки про перший урок:

цей урок був по умовних реченнях, мені воно завжди складно давалося, але викладачка гарненько все пояснила. Тепер я зрозуміла, коли й що може використовуватися і яку форму потрібно вживати — дуже сподіваюся, що більше цього не забуду

були досить смішні речення, навіть політичні жарти, що мені сподобалося

домашнє завдання дозволяє закріпити пройдене, і дуже класно, що його можна зробити просто в гугл-документі, не потрібно нічого писати. І займає це 5-10 хв часу

(cерпень — жовтень)

Процеснавчання

Групові заняття

Загалом найбільше я протестувала групові заняття, бо, на мою думку, вони найцікавіші. Мені довелося побувати на різноманітних уроках: граматика, розмовний клуб, література, медицина та інші цікаві теми. Дуже прикольно було вивчити на тій же граматиці умовні речення, а потім прийти на розмовний клуб і потренуватися у своїх щойно здобутих навичках. Я була здивована, але уроки з граматики не виявились нудними: цікаві речення, постійний інтерактив між учасниками підтримували інтерес.

У школі Speak Up є можливість обирати уроки з українськими вчителями та носіями мови. Я була і на тих, і на інших. Мої враження від уроку з носієм:

студентів у групі було всього троє, тому я мала можливість більше говорити та відповідати на запитання

було два зовсім незнайомих слова, які вчитель пояснив — завдяки цьому я їх добре запам’ятала

також запитала про незвичне значення відомих мені слів і змогла вжити ці слова в подальшій бесіді

Флагманом школи Speak Up є кваліфіковані викладачі англійської мови, які прагнуть виконувати найскладніші завдання в галузі викладання та підтримують учнів на шляху до успіху у вивченні мови. Викладачі, яких ми обираємо, насамперед люблять свою роботу і постійно навчаються нового. Також звертаємо увагу на кваліфікацію (вища педагогічна чи філологічна освіта або міжнародний сертифікат про навчання методиці), обов'язковим є знання мови на рівні С1 та вище.

Перевагу надаємо тим, хто має досвід роботи, — при цьому не так важлива тривалість, як різноманітність проектів, у яких брав участь кандидат, та категорії студентів, яких він навчав.

Детальніше про курс

Зізнаюся, уроки з українськими викладачами сподобалися мені не менше. Адже вони знають розповсюджені помилки, які ми всі допускаємо, та краще реагують на це і виправляють, що, як на мене, дуже допомагає.

Мені добре запам’ятався урок про літературу. Я люблю читати, тому відчувала себе як риба у воді, проте водночас багато слів були для мене новими. Але що неймовірно класно, то це те, що майже завжди нас заохочували використовувати ці нові слова під час уроку. І цікаво, що буквально наступного дня після цього уроку я побачила щойно вивчене слово у серіалі на Netflix.

Загалом групові заняття різняться одне від одного, інколи інші учасники активні, інколи більш пасивні, але у другому випадку можна користуватися цим і говорити трішки більше. Єдиний недолік, як на мене, то це те, що ти не можеш бути активним всю годину і можливість говорити залежить від кількості інших учасників. Однак для початкового знання мови — це скоріше перевага, аніж недолік.

Важливий момент у Speak Up — це мультимедійні уроки. Їх ви проходите самостійно, але це інтерактивні відео, тексти тощо, а отже, нудно не буде. Перевага в тому, що ви можете працювати у своєму темпі, ніхто не підганяє, або навпаки — не гальмує. Особисто мені на один такий урок знадобилося 20-30 хв часу. Загалом це гарне доповнення до уроків із викладачем та хороша нагода повторити чи вивчити незнайомі мовні конструкції.

Мультимедійні уроки

Важливий момент у Speak Up — це мультимедійні уроки. Їх ви проходите самостійно, але це інтерактивні відео, тексти тощо, а отже, нудно не буде. Перевага в тому, що ви можете працювати у своєму темпі, ніхто не підганяє, або навпаки — не гальмує. Особисто мені на один такий урок знадобилося 20-30 хв часу. Загалом це гарне доповнення до уроків із викладачем та хороша нагода повторити чи вивчити незнайомі мовні конструкції.Важливий момент у Speak Up — це мультимедійні уроки. Їх ви проходите самостійно, але це інтерактивні відео, тексти тощо, а отже, нудно не буде. Перевага в тому, що ви можете працювати у своєму темпі, ніхто не підганяє, або навпаки — не гальмує. Особисто мені на один такий урок знадобилося 20-30 хв часу. Загалом це гарне доповнення до уроків із викладачем та хороша нагода повторити чи вивчити незнайомі мовні конструкції.

Уроки з книгою

Окрім мультимедійних занять, доступні уроки з книгою. Все є онлайн, не потрібно думати, як замовити собі книгу чи роздрукувати матеріали. Ці заняття, як і мультимедійні, розраховані на самостійну роботу. Можливо, не так весело, але інакше якісно мову не вивчити. На відміну від мультимедійних уроків, тут детальніше розписані правила, більше вправ та нових слів.

IT-уроки

Особисто для мене вишенькою на торті стали IT-уроки. По-перше, це уроки з вчителем віч-на-віч, тобто весь час повністю твій — можна говорити цілу годину. Викладачка помічала мої помилки та розбирала їх зі мною наприкінці заняття, за що я їй дуже вдячна.

Курс розроблено для IT-спеціалістів та початківців, які хочуть побудувати свою кар’єру в IT-сфері. Акцент у ньому не тільки на читанні та письмі, але й на комунікативних навичках і сприйнятті інформації на слух. Багато уваги приділяється вивченню спеціалізованої термінології, навичкам проведення співбесід англійською та спілкування з іноземними партнерами й клієнтами, а також написанню технічних завдань, підвищенню рівня володіння технічною англійською мовою для програмування та напрацюванню інших навичок в IT-сфері

Детальніше про курс

Перед початком навчання я була переконана, що і так постійно взаємодію з англійською на роботі, тож знаю специфічну лексику, необхідну саме розробнику. Тому думала: чого ж мене ще можна навчити? Але виявилося, що я помилялася. Уроки були ніби на загальні теми з IT-галузі, наприклад, про професії, презентація себе чи своєї компанії, ринок як явище тощо. Проте я вивчила нові більш вишукані слова і гарно їх прокачала, тепер можу використовувати у бесіді із замовником. Перевірено.

Навчальна програма розроблена з урахуванням специфіки IT-сфери.

А ще в програмі я зустрічала багато слів, які ніби постійно бачу, але дуже приблизно знаю їхнє значення. Вам це знайомо? Буває, читаєш якусь документацію, одне слово не зрозумів, загальний контекст вловив — і хто там зупиняється, аби сходити та перевірити те нещасне слово, а особливо, коли на проекті «підгорає». Власне, я дуже задоволена, що контекст був саме такий, аби я вивчила ту лексику, яку постійно зустрічаю, але у її значенні постійно сумніваюся.

До того ж мені було просто цікаво поговорити про IT-сферу з такими ж спеціалістами, порівняти свої знання чи, можливо, українські підходи з тими, які використовуються на Заході. Деякі моменти я потім навіть обговорювала з друзями, наприклад, чи виділяють у нас в Україні таку професію як UX Writer — ми дійшли висновку, що рідко, і цим переважно займаються Frontend-розробники.

Також було цікаво ознайомитися з інноваціями в IT, дізнатися різницю між Virtual і Augmented Reality. Не те щоб це складне питання, але я, наприклад, рідко знаходжу час, щоб почитати про щось кардинально відмінне від моєї сфери. Ну і до того ж все одно на уроки англійської треба обирати якісь теми — то чому б не обрати щось цікаве.

Мені сподобалося, що після цих уроків були домашні завдання, які давали можливість закріпити знання з попереднього уроку. До того ж вони всі були розраховані на 5-10 хв, тому не забирали багато часу.

5 жовтня

Кінецьнавчання

Якщо ви досі й лізете в кишеню за словом на кожному мітингу з іноземним замовником чи читаєте документації з перекладачем — вам точно зайде школа, і ви будете приємно вражені, як швидко зникне мовний бар’єр. Speak Up розрахована на мотивованих людей, котрі хочуть швидко та цікаво вивчити мову. І звісно ж, підхід, орієнтований на ІТ, допоможе вивчити необхідну лексику. І навіть якщо ви вже маєте досить високий рівень, але є бажання покращувати навички — точно зможете знайти щось нове. Якщо ви замислювалися, що час підтягнути англійську — вважайте це знаком.

Особисто мені школа дала можливість говорити про підвищення з менеджером, адже що вища позиція — то вищі знання мови вимагаються. У мене вже відбуватиметься трансфер з позиції Senior на Lead, тому англійська важить більше, аніж технічні знання.

автор
Дарина Бузовська
Продюсер
Анастасія Михалюк
ПредставниЦЯ speakup
Ірина Струтинська
Як діагностувати та покращити свої слабкі сторони?
Навчайся або залишайся там, де ти є
Навчатися в Аризоні, не виїжджаючи з Києва
Навіщо українському ІТ-спеціалісту диплом американського зразка
ЯК ПРОГРАМІСТУ ОБРАТИ РОБОТУ БЕЗ «ГОЛОВНОГО БОЛЮ»
Як працює сайт із вакансіями від Alcor
Який ноутбук підійде для повсякденних завдань?
Тестуємо різні лептопи, що закривають бізнес-потреби, й описуємо враження.