Чому ізраїльські компанії обирають Україну як локацію для R&D
В епоху четвертої індустріальної революції компанії усвідомлюють потребу рухатися в напрямку цифрових технологій, що веде за собою трансформацію наявних і виникнення нових бізнес-моделей. Стрімкий розвиток інтернету речей, штучного інтелекту та економіки спільної участі породжують все більш інноваційні й технологічно складні продукти. Тому навіть в умовах світової кризи 2020 року компанії продовжують інвестувати в розробку інновації, що забезпечать бізнесу конкурентну перевагу.

Часто такі компанії стикаються з дефіцитом локальних фахівців із досвідом та глибокою експертизою для запуску R&D (Research and Development) центру з метою розробки та адаптації інноваційних рішень. Ефективне розв'язання цієї задачі — організація R&D-центру за межами країни. Тож співпраця з Україною стає все більш популярним стратегічним напрямком серед іноземних технологічних компаній і стартапів, зокрема й ізраїльських.
Матеріал підготовлено за підтримки Intellias
Що це означає?
Цей матеріал підготовлений рекламодавцем за редакційними стандартами AIN.UA і опублікований за підтримки рекламодавця
За словами Йосі Варді, одного з перших інвесторів ICQ, мультимільйонера і хрещеного батька ізраїльської стартап-екосистеми, співпраця України з Ізраїлем перспективна для обох країн. «Репутація українських провайдерів ІТ-послуг дуже хороша: вони професійні, старанні, лояльні й досить амбітні. Вони дуже конкурентоздатні, і я бачу велике майбутнє за таким стратегічним партнерством», — пояснює він.

Про зацікавленість обох країн у співпраці свідчать профільні конференції, альянси, колабораційні платформи. Окрім того, за даними High Tech Human Capital Report 2019, серед ізраїльських ІТ-компаній, що мають офшорні представництва, 41% підприємств відкривають їх в Україні.
Актуальність українсько-ізраїльських стосунків
Джерело: High Tech Human Capital Report 2019
Декілька всесвітньо відомих ізраїльських компаній, як-от: Waze, Similarweb, Payoneer та Playbuzz — здійснюють R&D в Україні. Компанія Perion Network, наприклад, у 2019 році придбала український стартап Septa Communications і тепер розширює тут свій штат.

Українські ІТ-компанії теж говорять про збільшення замовлень з Ізраїлю. «Аналізуючи ринок та кількість ізраїльських проектів як у нашій, так і в інших українських ІТ-компаніях, бачимо суттєву динаміку зростання ІТ-бізнесу між нашими країнами. В компанії Intellias, наприклад, на початок 2020 року кількість запитів з Ізраїлю зросла на 60% у порівнянні з 2017 роком», — зазначає Віталій Седлер, генеральний директор та співзасновник Intellias.
СПИСОК ІЗРАЇЛЬСЬКИХ КОМПАНІЙ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ В УКРАЇНІ (РОЗТАШОВАНІ В АЛФАВІТНОМУ ПОРЯДКУ):
21Pink Ukraine
Adventec
Autotalks
Benish GPS
Bridge
Celeno
Ceragon Networks
Check Point
Development Group
Honeybook
Imonomy
Interlude
Leverate
Lumus
Mellanox Technologies
Moon Active
MyHeritage
Oberon Media / Friends Games
Payoneer
Plarium
Playtika
Similarweb
SkyWind
Teva
Trackimo
Verbit.ai
Waves Audio
Wix.com
Джерело: High Tech Human Capital Report 2019
В Ізраїлі безліч стартапів та компаній на стадії розробки продукту, які окрім підтримки у швидкому рості та масштабуванні команди, потребують також глибокої технологічної експертизи. Вони вирішують створити R&D-команди в Україні, аби працювати з досвідченими інженерами та підвищити ROI.

За словами Віталія Седлера, ізраїльські замовники найчастіше мають запит на такі технології, як машинне та глибинне навчання, штучний інтелект, безпілотні технології для автоіндустрії, нейролінгвістичне програмування та нейронні мережі. Віталій додає, що ізраїльтяни здебільшого не шукають готових рішень, оскільки самі добре розвивають інновації. Вони потребують технологічних експертів, досвід яких допоможе втілити інноваційні рішення в життя.

Ізраїльським компаніям також часто потрібні досвідчені спеціалісти у комп'ютерних науках та інформаційних технологіях, розробники та solution-архітектори, які можуть брати на себе відповідальність та вирішувати задачі дуже високої складності.

І при цьому одне з найважливіших правил при веденні бізнесу для ізраїльтян — це впевненість у діловому партнері та його здатність брати відповідальність за виконану роботу. Саме такими зарекомендували себе українські компанії успішно співпрацюючи із деякими клієнтами понад 10 років.

Зокрема, чимало мешканців Ізраїлю мають українське походження. Тому культурна схожість українців із ізраїльтянами — ще один важливий аргумент на користь технологічного партнерства.
Чому саме Україна?
Наявність затребуваних технологій та експертизи
ЯК ПОЧАТИ ПРАЦЮВАТИ З УКРАЇНОЮ — КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Галузева подія для налагодження контактів в Україні
Платформа для створення бізнес-зв'язків між українськими та ізраїльськими технологічними компаніями
Послуги для бізнесу на порталі держпослуг
В українській ІТ-галузі задіяно понад 191 000 експертів, велика частина з них вже має великий досвід роботи. За даними DOU.UA, 29% українських розробників працює в галузі 3-5 років, ще 17% — 6-10, а 12% — понад 10 років. Дві третини фахівців мають рівень кваліфікації від middle та вище (19% — це рівень senior). Окрім того, Україна має хорошу репутацію на глобальному ринку. За даними Global Services Location Index 2019, країна посідає 20 місце в рейтингу кращих локацій для аутсорсингу розробок.
Кадровий потенціал
Перш за все, Україна приваблює Ізраїль як локація для R&D-центрів, через стрімкий розвиток високих технологій в Україні. За останнє десятиріччя українська ІТ-галузь із молодої індустрії перетворюється на зрілу – компанії обирають свою технологічну спеціалізацію, фокусуються на окремих нішах і примножують експертизу. Окрім того, сервісні IT-компанії із аутстафінгових виросли до рівня, коли фахівці створюють комплексні продукти end-to-end на основі бачення замовника та самостійного глибокого аналізу потреб споживачів. Спеціалісти виводять їх на ринок і підтримують подальший розвиток.
Великі компанії, в тому числі Intellias, інвестують в розробку та розширення портфелю сервісів value-added, а також у технологічні та галузеві компетенції. На наших проектах ми все частіше беремо на себе відповідальність за технічне рішення кінцевого продукту, виконуючи повномасштабну продуктову розробку»
– розповідає Віталій Седлер
Коефіцієнт повернення інвестицій
Джерело: World Bank, PwC і IT Ukraine
Стан ринку ІТ-кадрів України має високу позитивну динаміку. Розуміючи, наскільки важливим є людський капітал для галузі розробки програмного забезпечення, українські ІТ-компанії роблять багато для підвищення кваліфікації ІТ-спеціалістів у країні. Одні розвивають власні академії, інші – інтегруються з українськими вишами, створюючи попит на фахівців і коригуючи освітні програми. Так, наприклад, Львівський ІТ-Кластер спільно з ІТ-компаніями створили лабораторію проектування і конструювання IoT-пристроїв в одному з університетів Львова. До речі, такі ІТ-кластери є в 17 містах України.
Наразі в Україні відсутнє жорстке галузеве регулювання індустрії розробки програмного забезпечення. Як і в світовій практиці, цей факт має позитивний вплив на зміцнення позицій та конкурентоздатність країни на ІТ-ринку. Водночас компанії працюють в рамках загального законодавства України та до окремих бізнес-процесів застосовують вимоги, встановлені у відповідних нормативно-правових актах: податкове, митне, валютне законодавство, тощо.

Для розвитку ІТ-індустрії важлива не лише наявність кваліфікованих фахівців, а й умови співпраці з ними. Оплата роботи розробників становить приблизно 80% видатків компаній, тому індустрія чутлива до оподаткування цих виплат. Нині в Україні спеціалісти співпрацюють з компаніями як фізичні особи-підприємці на підставі господарських договорів і сплачують 5% єдиного податку від будь-якого доходу. Така модель створює конкурентне податкове навантаження на основну статтю витрат ІТ-компанії.
Регуляторне поле
Останніми роками уряд все більше залучається в розвиток IT-індустрії, використовуючи тему як частину державної міжнародної PR-програми. У 2019 році створено Міністерство цифрової трансформації України, до компетенції якого входить виконання цифрової стратегії та розвиток ІТ-індустрії. Також в Україні є платформа для відкритого діалогу між представниками індустрії інформаційних технологій та органами державної влади – асоціація IT Ukraine. Ця організація активно займається відстоюванням інтересів індустрії. Серед останніх досягнень – спрощення процедури імпорту в Україну прототипів обладнання для R&D-цілей та спрощення процедури відкриття ФОП для іноземців.

Україна зараз — це не лише постачальник кваліфікованих працівників, а й центр створення інноваційних рішень. ІТ-компанії вдосконалюють свої сервісні моделі, щоб створити якомога більше доданої вартості для клієнтів та партнерів та разом із ними робити вклад у четверту промислову революцію.

Американський економіст Адріан Сливоцький в інтерв'ю «Радіо Свободі» сказав: «Кожен клієнт та партнер, незалежно від країни, щороку прагне отримувати більше доданої вартості послуг. Отож варто вдосконалювати бізнесові моделі, робити їх більш софістикованими, а паралельно з тим слід вкладати ресурси у створення інноваційних продуктів – це шлях до успіху».
Підтримка держави
Витонченими
При использовании материалов сайта обязательным условием является наличие гиперссылки в пределах первого абзаца на страницу расположения исходной статьи с указанием бренда издания AIN.UA. Материалы с пометками «Новости компаний» и PR публикуются на правах рекламы.
© 1999-2020 AIN.UA