Українські компанії рідко розкривають інформацію про фінанси, вони здебільшого непублічні, і не зобов’язані цього робити. Спроби побудувати рейтинг українського IT за оборотами робляться неодноразово, як правило, викликаючи бурхливі обговорення і спростування. Автори масштабного дослідження The Dealbook of Ukraine за 2014-2015 роки зібрали шорт-лист українських IT-компаній, які можуть похвалитися найбільшим доходом на зарубіжних ринках. Матеріал оновлено списком IT-компаній із найбільшими зарубіжними доходами у 2020 році.
Зазначимо, це не рейтинг, а алфавітний список. У 2014-2015 роках у Dealbook of Ukraine увійшли прибуткові компанії, з 7-8-значними доларовими оборотами, які вже коштують як мінімум по $50-100 млн. «Це шорт-лист від авторів дослідження. У нас є інформація про виручку компаній або її порядок, але публічно ми не можемо її розкривати», – говорить один з авторів дослідження, керуючий партнер AVentures Capital Євген Сисоєв.
- Attendify. Компанія, яка робить застосунки для івентів, і яка виросла зі стартапу KitApps, серед її клієнтів – Google, AstraZeneca, Cisco, Philips, AOL і Chrysler. Раніше ми писали про те, як команді вдалося знайти таких клієнтів. Нещодавно команда підняла раунд у $1 млн від TMT Investments і Digital Future.
- bpm’online (Terrasoft). Провідне видання ринку CRM Magazine назвало продукт bpm’online лідером у категорії midmarket CRM під час вручення нагород CRM Market Awards. Компанія заснована 2002 року, зараз у неї 400 партнерів у 35 країнах світу.
- CEX.IO. Це заснована у 2013 році біржа криптовалют. У неї понад півмільйона користувачів.
- Clickky. Ця одеська компанія робить автоматизовану платформу з просування мобільних додатків. У рейтингу 5000 Europe 2016, складеному The Inc., вона увійшла в топ-п’ять у категорії «маркетингові та рекламні компанії».
- Depositphotos. У компанії 10 млн щомісячних користувачів, 3 млн членів спільноти. Наприкінці минулого року компанія залучила інвестиції від ЄБРР. Укладачі звіту очікують, що в наступні 2-5 років компанія стане публічною.
- Genesis. Заснована в 2008 році, ця компанія запустила цілу серію масштабованих і швидкозростаючих інтернет-проектів в Україні, Росії, Казахстані, Азербайджані та Нігерії.
- Grammarly. Ця компанія працює над SaaS-рішенням з перевірки граматики та орфографії в англійських текстах. Вона починалася з команди в 10 осіб, зараз у неї понад 150 співробітників. У сервісу близько 10 млн унікальних користувачів, близько половини з них – це носії мови.
- Jooble. Команда Jooble розробляє пошуковик для тих, хто шукає роботу. Його щоденна аудиторія – понад 1 млн шукачів роботи.
- InvisibleSolutions. Компанія заснована Владом Воскресенським, розробляє відому систему InvisibleCRM. У компанії понад мільйон користувачів, які платять, по всьому світу.
- Kodisoft. На даний момент компанія займається розробкою інтерактивних столів для ресторанів. Ці столи оцінив глава Cisco – він купив український інтерактивний стіл для сім’ї. Компанія вже відкрила ресторани з такими столами в Абу-Дабі, Дубаї та інших містах.
- MacPaw. Компанія заснована Олександром Косованом, про історію її заснування ми писали раніше. Її сервіс CleanMyMac – одна з систем для очищення операційної системи «мака» від сміття, яка найкраще продається, а серед її корпоративних клієнтів – Facebook.
- Paymentwall. Це компанія, яка займається розробкою глобальних платіжних сервісів для цифрового контенту і цифрових товарів. У неї великий R&D в Україні.
- PDFFiller. Це платформа, яка дає користувачам можливість редагувати, підписувати, зберігати і ділитися документами з іншими в будь-якому браузері, на будь-якому пристрої. Нею користуються 2 млн осіб на рік, щодня на PDFFiller створюються 20 000 форм.
- Petcube. Це – один із найвідоміших за кордоном українських стартапів. У 2016 році компанія оголосила про те, що їй вдалося продати понад 20 000 гаджетів і заробити близько $2,5 млн за останні 15 місяців.
- Readdle. Мільйони клієнтів використовують додатки одеської компанії, такі як Scanner Pro, Documents, PDF Expert, Calendars 5, Printer Pro щодня.
- StarWind Software. Заснована українськими підприємцями, компанія зараз має офіси у США та Україні, у неї близько 30 000 клієнтів у всьому світі, включно з малим і середнім бізнесом, державними та освітніми установами, а також компаніями зі списку Fortune 1000.
- Tickets Travel Network. Компанія була створена на початку 2015 року шляхом злиття великих тревел-агентств Східної Європи. Вона продає сервіси онлайн-бронювання квитків, готелів, страховки. З її допомогою бронюють собі квитки і готелі приблизно 300 000 користувачів на місяць.
- Together Networks. Компанія займається розробкою одного з провідних європейських онлайн-дейтингових сервісів. У неї – понад 110 млн користувачів по всьому світу.
- VertaMedia робить сервіси відеореклами, у неї є офіси в Нью-Йорку і в Україні.
- ZeoBIT. ZeoBIT була заснована в Україні, але зараз основний офіс компанії – у Каліфорнії. Компанія більше не є власником, а лише розробником відомої програми MacKeeper. Продукт був проданий у квітні 2013 року німецькій Kromtech Alliance.
The Dealbook of Ukraine 2020
- Сумарні інвестиції 2020 року перевищили позначку $571 млн. 2020 рік став черговим рекордом за розміром залученого капіталу в український IT-сектор.
- Компанії, які здійснили екзити у 2020 році:
- Найбільш швидкозростаючий стартап 2020 року — Reface.ai.
- Компанії з найбільшим заробітком за кордоном:
Нагадаємо, саме дослідження містить інформацію про 180 угод за участю українських компаній. У ньому перераховані найактивніші фонди за цей період, найпомітніші краудфандингові кампанії, найзначніші гравці ринку тощо.