В Україні працюють як держані програми, щоб подати звітність онлайн, так і кілька приватних ресурсів, які допомагають підприємцеві. Ці додатки об’єднує те, що вони позбавляють бізнесмена якомога більшої кількості деталей, які не потрібно враховувати в залежності від статусу юридичної особи та групи ФОПа. 

Редакція AIN.Business наводить основні ресурси, за допомогою яких в Україні можна подавати звітність по ФОП онлайн.

Державний кабінет платника податків

Це офіційний сервіс від Деравної податкової служби України. Він дозволяє подавати документи, перевіряти баланс на рахунку, знаходити актуальні номери рахунків та дізнаватися інші необхідні дані. 

Кабінет стане в пригоді навіть якщо ви користуєтеся будь-яким із сервісів, які ми наводимо нижче. Принаймні для перевірки точності даних. 

Форми звітів можна знайти у вкладенні “ведення звітності”. Увійти в систему можна за допомогою свого ключа ЕЦП. Також нещодавно з’явилася можливість логіну за допомогою “Дії”. 

Перевірити статус звітності можна у вкладенні “Вхідні/вихідні документи”. Туди мають прийти дві квитанції — “Прийняти на центральному рівні” та “Прийнято на місцевому рівні”. Якщо з документами щось буде не так — про це буде повідомлено в листі із відмовою. 

Taxer

450 грн на рік для ФОП

Один із найпопулярніших сервісів ведення звітності серед українських підприємців. На відміну від кабінету платника податків Taxer надає низку додаткових функцій. Серед них:

  • нагадування про строки сплати податків та подання звітності;
  • спрощення форм подання звітності;
  • автоматичне подання документів до ДПС тощо.

У спрощеній формі подання звітності програма сама викреслює всі поля, які не потрібно заповнювати. Якщо ж додати до Taxer свій ЕЦП, він сам зможе подати необхідні документи та отримати квитанції.

Принциповим недоліком програми є відсутність офіційного мобільного додатку. 

LIGA:Report

337 грн на рік для ФОП

LIGA:Report — сервіс від компанії LIGA:Закон, який також дозволяє адмініструвати свої податки онлайн. Програма обмінюється даними з обліковими системами й дозволяє слідкувати за станом ваших коштів на рахунках, підказує, коли треба подавати документи та вміє відправляти їх у податкову. 

Також поки що не має власного мобільного додатку. З унікальних функцій може похвалитися підтримкою професіоналів LIGA:Закон у випадку виникнення проблемних ситуацій.

Fairo

199 грн на місяць для ФОП 3-ї групи

Додаток Fairo розробила агенція Creative Dock Austria за підтримки Raiffeisen Bank International. Утім це не означає, що він підтримує картки тільки Raiffeisen. Це універсальна програма для ФОПів 3-ї групи, яку позиціонують як найкраще рішення для фрілансерів. 

Додаток дозволяти подавати звітність онлайн, вести бухгалтерію, сплачувати дебетовими картками, створювати й надсилати рахунки-фактори тощо. Доступний для iOS та Android. Fairo не має  Працює через сервіс LIGA:Report та OpenDataBot. 

Головною перевагою перед попередніми сервісами є те, що Fairo — це саме мобільний додаток, а не тільки веб-сервіс.

Перші два місяці користування безкоштовні, надалі додаток стягуватиме по 199 грн на місяць. 

СОТА

342 грн на рік для ФОП

Програма СОТА розрахована на різні юрособи: від ФОПів до Юридичних осіб на загальній системі. Пакет для ФОП коштує 342 грн на рік та дозволяє робити загалом те ж саме, що й попередні додатки.

Утім, якщо підприємець переходитиме на інші системи оподаткування або реєструватиме РРО, йому буде легше зорієнтуватися у знайомому інтерфейсі через систему “СОТА Каса”.

iFin

650 грн на рік для ФОП

iFin — одна з перших українських онлайн-системи роботи зі звітністю. Компанія була створена 2011 року. Позиціонує себе передусім як сервіс для бухгалтерів, але підійде й для індивідуальних ФОПів.

Тариф для ФОП на рік складе 650 грн, є й помісячний план за 225 грн. Функціональність так само нагадує попередні рішення і містить подачу звітності, імпорт бухгалтерських даних та автоматизоване ведення документів.

За матеріалами OstApp