Сайт пошуку роботи Jooble провів опитування серед українських роботодавців щодо 4-денного робочого тижня. Як виявилося, 71,3% готові влаштувати експеримент і перейти на такий графік. При цьому більше половини роботодавців вважають, що ідея ввести 4-денний робочий тиждень в Україні – цілком реалістична.
Водночас майже третина роботодавців не готова розглянути перехід на 4-денний робочий тиждень у своїй компанії. Ось у чому справа:
- діяльність компанії не підходить для такого формату роботи;
- це зменшить доходи компанії;
- це уповільнить різні процеси в компанії;
- буде менше контролю за роботою працівників.
Основні «за»
«Серед можливих перспектив для компанії при переході на 4-денний робочий тиждень більшість респондентів – 72% – відповіли, що це дасть більше свободи для працівників у вирішенні особистих питань», – зазначають у Jooble.
На думку роботодавців, такий графік:
- Допоможе зменшити офісні витрати компанії, наприклад, на електроенергію чи папір.
- Оптимізує бізнес-процеси при меншій кількості робочих годин.
- Підвищить лояльність співробітників до компанії.
- Допоможе швидше розв’язувати робочі завдання.
- Збільшить самодисципліну.
За опитуванням, у межах експерименту компанія перелаштовує внутрішні процеси таким чином, щоб її продукт чи послуга залишилися доступними для клієнтів без змін.
Як бути із зарплатою
Майже 90% опитаних готові залишити зарплату співробітників без змін, навіть якщо робочих годин стане менше. Решта переконана, що в цьому разі логічно зменшити зарплату.
Також нещодавно PwC дослідив портрет українського покупця, а Mastercard з’ясував, що половина українців готова відмовитися від готівки.