Спілка українських підприємців розповіла, які держоргани найчастіше перевищують повноваження і неправомірно тиснуть на бізнес, повідомляє «Економічна правда».  

На кого скаржаться найбільше

Лідери в списку – Податкова, Держпродспоживслужба, Держпраці та Держмитслужба. Спілка підрахувала, скільки їхніх перевірок завершилося виявленням порушення:

  1. Податкова служба – 60,4%;
  2. Держпродспоживслужба – 17,2%
  3. Держпраці – 17,2%;
  4. Державна екологічна інспекція – 2,2%;
  5. ДСНС – 3%.

Чим незадоволена бізнес-спільнота

  • «штампуванням» – акти перевірок оформляють неякісно; 
  • ігнорують документи, які надають суб’єкти господарювання; 
  • процедура адміністративного оскарження рішень через «формальний» розгляд скарг не ефективна:
  • органи контролю ігнорують порушення, допущені самими перевіряльниками.

Крім того, існує ще одна велика проблема. Багато карних проваджень про шантаж та участь правоохоронців у корпоративних конфліктах і рейдерствах не розглядають і закривають, наголошують у СУП.

Що в суді

За даними СУП, кількість розглянутих у судах справ про порушення порядку держнагляду (за це притягують до адмінвідповідальності) зменшилася. Якщо в 2018 їх було 1015, то минулого року – до 819.

Аналогічно з рішеннями про притягнення до відповідальності осіб, рішення, дії чи бездіяльність яких є протиправними. За два роки в адмінсудах таких ухвал поменшало з 33 до 27, а в судах апеляційної інстанції – з 31 до 13.


Раніше AIN.Business розповідав, що кожен п’ятий українець працює неофіційно, а з 1 липня податкова почала перевіряти бізнес на неофіційне працевлаштування.