Один із великих промислових конгломератів збирають кремній з пральних машин, через глобальний дефіцит чіпів. Про це пише South China Morning Post вказуючи, що завдяки такому рішенню компанії планують хоча б якось отримати доступ до необхідних ресурсів. Неназвана компанія викупляє пральні машини та дістає звідти всі необхідні елементи для їх подальшої переробки та створення власних чіпів. В такий спосіб компанії намагаються подолати величезний дефіцит чіпів, що досі продовжує існувати на світовому ринку.
- Крім того, в Tesla повідомили що виробництво все ще гальмують дефіцит і підвищені ціни на чіпи.
- Volkswagen також заявили, що очікують більше негативних наслідків дефіциту мікросхем.
- Раніше Toyota Motor скоротила плановий обсяг виробництва приблизно на 100 000 одиниць на цей рік через недостатнє постачання напівпровідників.
- Свою роль у дефіциті зіграло і вторгнення РФ в Україну. Через бойові дії можуть посилити проблеми з ланцюгом постачання і зменшити продажів автомобілів у Європі у 2022 році.
- Зараз продажі легкових автомобілів на п’яти найбільших ринках Європи на 40% нижчі, ніж до пандемії у 2019 році. Це означає, що криза напівпровідників залишається невирішеною.
- За даними дослідження AlixPartners у 2021 році індустрія могла б продати на 7,7 млн автомобілів більше. Однак їх просто не можуть зробити через дефіцит чіпів.
- У лютому цього року американська компанія Intel купила виробника чіпів Tower Semiconductor за $5,4 млрд. Це дозволить наростити виробництво чіпів, а також відкриває для компанії нові ринки: TS працює з клієнтами, доступу до яких у Intel через обмежену лінійку пропозиції чіпів не було.