У липні 2021 року Єлизавета Глотова та Марина Гусак відкрили свій перший заклад Namelaka. До цього кондитерська працювала два роки як студія. Станом на кінець 2022 року в команді виробництва було 130 працівників, та автопарк машин, щоб здійнювати доставку товарів на 113 000 підписників в Instagram.

Автори Telegram каналу «Реве і стогне ресторатор» розпитали співвласниць кондитерської, як їм вдалося відновити роботу під час війни та зберегти попит на продукцію. AIN.Business переповідає.

25 лютого 2022 року у цеху Namelaka відкрили продовольчий штаб. Працівники, які залишилися в місті та волонтери готували там й годували близько 1000 людей щодня. 

У травні Марина та Єлизавета вирішили відновити роботу кондитерської. За їхніми словами, все потрібно було починати спочатку: наповнювати склади та морозильні камери, ремонтували чи купувати печі для випікання десертів тощо.

Налагоджуючи роботу, підприжмниці спочатку оптимізувли всі процеси й домовилися з постачальниками. Тоді запустили тендери на упаковку та перерозподілили всі обов’язки між членами команди. Крім того, бізнес скоротив зарплати працінвикам на перший час: 70% від повної, а через три місяці вже виплачували 100%.

Кондитерська Namelaka й до війни могла похвалитися довгими чергами. Після відновлення роботи у травні, за словами підприємниць, черги повернулися. Загалом, діляться Єлизавета й Марина, важливо дотримуватися трьох основних пунктів: вже мати якісний та цікавий продукт, налагодити правильну комунікацію зі споживачами та створити атмосферу, куди гості захочуть приходити до вас. Окрім того, важливо:

  1. Бути гнучким. З початку війни було зрозуміло, що клієнти не матимуть потреби замовляти великі торги. Кондитерська почала виробляти менші й дешевші десерти. А також зменшила мінімальну суму замовлення.
  2. Дивувати споживачів. Команда щотижня готувала новинки в меню й присвячувала перемогам України: роздавало безкоштовно ескімо з кавунами, коли звільнили Херсон; робили колекцію з Патроном на День козацтва.
  3. Приділяти увагу декору. Навіть під час війни заклад був прикрашений живими квітами. 
  4. Піклуватися гостями. Команда пригощає гостей фірмовими горішками зі згущеним молоком чаєм та видають теплі ковдри відвідувачам, які стоять в черзі.
  5. Брати участь в соціальних проектах. Кондитерська виробляла колекції солодощів з українською символікою, продавали пташине молоко, щоб зібрати на дрони, а кошти із замовлень, зроблені гостями на день відкриття закладу, перечислили на ЗСУ.
  6. Комунікувати з відвідувачами. Коли відключали світло, то створювали вечори при свічках. А коли придбали генератори – заклад запрошував гостей через соцмережі приходити, аби зарядити телефони чи працювати. Також в Namelaka створили коворкінг-стіл та збільшили посадку на 15%.