Воєнний стан в Україні значно ускладнив процеси здійснення підприємницької діяльності. В тому числі й коли йдеться про купівлю-продаж товарів чи послуг.
Публічна оферта є одним з варіантів вирішення проблем, які можуть виникати під час виконання продажів товарів. За допомогою оферти на сайті бізнесу, продавець пропонує умови покупцю, на яких він здійснює купівлю товару. Автори Telegram каналу AdvoCats розібралися з тим, як вона працює. AIN.Business переповідає.
В чому важливість публічної оферти
Договір публічної оферти регулюється Цивільним кодексом України, який прописує їх основні правила. Окрім того, обов’язковість такого договору передбачена у Законі «Про захист прав споживачів» під час купівлі-продажу товарів чи послуг.
Це означає, що при здійсненні продажу товару на сайтах чи інтернет-магазинів, обидві сторони здійснюють публічні відносини. Тому їхні права мають бути захищені законом.
Як це працює
Публічна оферта зазвичай розміщують на сайті інтернет-магазину. Автори матеріалу пояснюють, що моментом прийняття положень оферти покупцем може вважатись факт оплати інтернет-замовлення. Зокрема, поставлення галочки «я згоден».
Що саме регулює цей договір
- Оферта є обовʼязковою умовою для підключення більшості платіжних систем. Без неї неможливо підключити системи для отримання оплат від покупця. Окрім того, оферта прописує шлях користувача від початку пошуку до купівлі товару.
- Підприємці використовують публічну оферту, щоб в податковій підтвердити і задекларувати дохід інтернет-магазину. Саме вона гарантує легальність походження коштів на рахунках, адже там є інформація, чим займається інтернет-магазин і кому він належить.
- Для захисту авторського права. В оферті підприємець може заборонити копіювати текстовий контент, зображення, відеоматеріали, елементи дизайну, програмний код, торгову марку, комерційну назву.
- Для обмеження відповідальності інтернет-магазину. Інколи буває, що сайт не відповідає за достовірність даних, які розміщує продавець.
- Під час спірних питаннях, публічна оферта є головним документом, який захищає права та обов’язки обох сторін процесу купівлі-продажу.