I Love Kebab — успішна мережа закладів швидкого харчування. Нині в Україні відкрито вже 71 заклад і 4 в процесі відкриття. Але в чому ж секрет успіху? Суть концепції мережі в синхронізації з ритмом життя великого міста. Тобто кожен може в будь-який момент швидко, зручно і смачно поїсти. Особливістю закладів є посадкові місця, а не вікно видачі, яке звикли бачили для стритфуду. Заклад позиціює себе як ресторан швидкого харчування. Тут є адаптація меню як під активний робочий день, так і для вечері з друзями. Але в центрі всього незмінно лише одне — кебаб.

Рубрика Франчайзинг виходить за підтримки Franchise Group.

«Ми вперше стикнулись з подібним у Європі, це нас вразило. Ми побачили зручні та затишні посадкові місця, стерильну і водночас відкриту кухню, яка дає змогу гостям спостерігати за процесом приготування. Це надихнуло нас на думку про те, щоб відтворити подібний формат на рідній землі», — розповідає Роман Гавло, співзасновник мережі I Love Kebab.

Роман Гавло, Юрій Громоздов
Роман Гавло та Юрій Громоздов

У 2017 році Роман Гавло разом з Юрієм Громоздовим відкрили свій перший ресторан у Львові неподалік від Львівського театру опери та балету. Для власників було важливо відкрити заклад із посадковими місцями та відкритою кухнею, бо так працюють усі ресторани. Для засновників кебаб ніколи не був лише вуличною їжею з віконця, це про смачну й безпечну страву в комфортних умовах. 
«Наша унікальність в тому, що з самого початку в нас було бажання відкрити справу, яка з часом змінюватиме стереотипне ставлення до “швидкого перекусу” десь на вулиці міста. Щодня ми показуємо своїм гостям, що можна смачно поїсти, сидячи за столом у закладі зі стильним інтер’єром. І бути впевненим у якості приготованого кебаба», — ділиться Роман Гавло.

Франшиза

У 2018 році I Love Kebab почали розвиватись за франчайзингом. За цей час в Україні відкрили понад 70 закладів. Загалом мережа на сьогодні має 13 власних закладів і 57 франчайзингових об’єктів.

I Love Kebab
Один із закладів I Love Kebab

«Нас обирали, і ми отримували хороші відгуки від наших відвідувачів. Дехто приїжджав з інших міст, щоб завітати до нас. Це дало нам вагомий поштовх. Авжеж, ми зрозуміли, що без масштабування швидко втратимо конкурентні позиції, бо ринок великий. Ми вважаємо франчайзі не тільки своїми колегами, але й однодумцями у побудові бізнесу», — розповідають засновники.

Франшизу I Love Kebab знають завдяки контролю якості, чистоті та відмінному смаку. У закладах кожен охочий може скуштувати кебаб у лаваші власного виробництва, з крафтового м’яса, соусами приготованими за особливою рецептурою та свіжими овочами. Найскладнішим викликом було масштабувати смак кебаба на кожну точку, незалежно від міста чи локації. Тому команда відкрила два цехи глибокого заморожування м’яса у Львові та Києві.  

«Ми зрозуміли, що для нас важливо, щоб кебаб був однаково смачний і в Житомирі, і в Тернополі, і в Києві. Тут потрібно контролювати свіжість, що для нас є принциповим у роботі. І нам завжди здавалось, що робити м’ясо на місці неправильно, це ускладнює і контроль якості та взагалі додає відчуття, що це простий стритфуд. Тому ми запустили виробництво м’яса на шампурах і доставляємо його в заклади з наших цехів. А наш клієнт може з’їсти якісний та смачний кебаб будь-де в наших точках».  

Вага одного шампура м’яса може бути від 6 до 35 кг. Термін зберігання глибоко замороженого м’яса 3 місяці. І тут полегшується робота для франчайзі, бо не треба думати куди це поставити, який воно матиме вигляд. Цей процес максимально стандартизований.  

«Впродовж усього шляху на початку роботи великою проблемою було довести до одного стандарту м‘ясні вироби, щоб вони завжди відповідали найкращій якості. Також налаштувати відмінну логістику по Україні, щоб у роботі не виникало зайвих проблем. Ми гадаємо, що з цим впорались на відмінно».

I Love Kebab
I Love Kebab

Скільки коштує відкрити франшизу I Love Kebab?

Паушальний внесок для міст з населенням до 100 000 становить $4000, від 100 000 — $6000. Роялті складає 2%, і додатково включаються маркетингові відрахування 0,5%. Середня вартість інвестиції для відкриття франшизи в Україні від $30 000-40 000 залежно від формату — малого, середнього чи великого. Окупність бізнесу складає від 10 до 15 місяців. В одному закладі на день продають до 180 кебабів. Середній чек закладу 180-200 грн.  

Успіх франшизи залежить насамперед від локації.  Бізнес може працювати добре біля навчальних закладів, торгових центрів, офісних центрів. Які вимоги до локації? Вимоги до площі: від 20 до 120 кв. м. Середньостатистичний формат — 55 кв. м. Приміщення має знаходитись у першій лінії, з хорошим пішохідним і автомобільним трафіком, обов’язкова наявність великих фасадних вікон та всіх комунікацій. Необхідна кількість працівників на локації від 2 до 6 осіб.

Після підписання договору на право працювати під торговою маркою команда розробляє дизайн приміщення. Потім визначає відповідальних менеджерів для відкриття закладу під ключ. Менеджери ведуть проект від початку ремонту до безпосереднього відкриття запуску та старту роботи. Наступні етапи — це стажування власників франшизи на одній з уже відкритих локацій. Після цього франчайзер може взяти пошук персоналу на себе, або це також може бути правом франчайзі. На останніх етапах пускова команда протягом тижня навчатиме персонал вже в закладі франчайзі. 

У франчайзинговий пакет підтримки входить персональний менеджер, логістика, підключення CRM, допомога у пошуку локації, пошук та навчання персоналу, маркетингове просування.

«Є стереотип, що шаурма — неякісна їжа. Але ми думаємо зовсім інакше. Українці вже призвичаїлись до кебаба і не сприймають цю страву так стереотипно, як кілька років тому. А формат відкритої кухні та посадкових місць лише зацікавлює клієнтів, коли ми показуємо процес, що це безпечно, так між кухнею і клієнтом з’являється довіра», — каже Роман Гавло.

I Love Kebab — новий love mark

I Love Kebab — це кризостійкий бізнес, який за 6 років довів свою успішність. Мережа за останні 2-3 роки пандемії та повномасштабного вторгнення зробила квантовий стрибок та виросла майже удвічі.  

Головна місія бізнесу — змінити культуру швидкого харчування та поширювати контроль якості, чистоти й обслуговування клієнтів в Україні. 

Команда I Love Kebab

«Це можна сказати шаурма по-європейськи. У нас дуже високі стандарти на всі процеси, бо це наша репутація і ми турбуємось про наших клієнтів. Нам важливо розуміти, що ми віддаємо все на найвищому рівні. Саме тому наш бізнес пережив і ковід, і повномасштабну війну зараз. Бо ми відповідальні — і за бізнес-модель, і за продукти, і за маркетинг».

Наразі мережа I Love Kebab розглядає всі міста України для масштабування. З планів на майбутнє — вирости у 300 закладів по Україні, а також вийти на іноземний ринок.