Українські підприємці, які мають рахунки в американському банку Mercury, отримали листи про припинення обслуговування. Про це в LinkedIn повідомив український підприємець і засновник Petcube Ярослав Ажнюк.

У листі зазначається, що рішення пов’язане з недавніми змінами в політиці банку, які забороняють відкривати та обслуговувати рахунки громадянам із семи країн, зокрема з України.

Також Mercury припиняє підтримку рахунків компаній, засновники яких мають паспорти білорусі, Куби, Ірану, Північної Кореї, росії, Сирії та Венесуели. Закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року. 

Скриншот листа від Mercury, який отримав Ярослав Ажнюк

Коментар банку Mercury

У коментарі до поста представники банку пояснили, що зміни стосуються засновників компаній, які проживають безпосередньо в Україні, а не українців, які мають бізнес у США.

Вони визнали помилку у своєму довідковому центрі, де раніше помилково зазначалося про відмову співпраці з усіма клієнтами з українським паспортом. Mercury запевнив, що продовжує працювати з українцями, які мають бізнес у США, проте наразі не може обслуговувати компанії із засновниками, які перебувають в Україні. Банк перепросив за плутанину, спричинену цією помилкою.

«Для кращого розуміння змін у політиці: хоча Україна загалом не перебуває під санкціями, окремі регіони країни таки підпадають під санкції. Раніше ми застосовували регіональну модель для підтримки якомога більшої кількості клієнтів в Україні. Однак підтримувати цю політику, одночасно дотримуючись наших суворих стандартів відповідності, стає дедалі складніше», — йдеться у відповіді банку.

Mercury пообіцяв переглянути цю політику в майбутньому та сподівається на можливість її змінити.

Це не перший випадок, коли українські підприємці стикаються з подібними проблемами з американською фінансовою системою, підкреслив Ажнюк.

Раніше цього року банк Chase відмовився переказувати гроші в Україну з американських рахунків своїх клієнтів. У січні 2021 року, до початку повномасштабного вторгнення росії, фінансовий сервіс Robinhood заблокував доступ до свого сайту для користувачів з українських ІР.

З початку війни багато американських сайтів також почали блокувати трафік з України, роблячи їх доступними лише через VPN.