За тиждень роботи сервісу електронного бронювання у «Дії» забронювали понад 55 тисяч співробітників. Про це AIN.UA повідомили в Міністерстві економіки.
Процедура має попит. Лише за перший день роботи через «Дію» забронювали 15 тисяч людей. У середньому процедура займає до 15 хвилин, сказала міністерка економіки Юлія Свириденко. Найбільше через «Дію» забронювали працівників у таких містах та областях:
- майже 20 000 осіб — Київ і Київська область;
- понад 6 000 осіб — Львівська область;
- майже 6 000 осіб — Дніпропетровська область;
- понад 2 000 осіб — Одеська область;
- понад 1 000 осіб — Закарпатська область.
Йдеться, що процес бронювання повністю автоматизований і передбачає використання інформаційних ресурсів: «Дії», «Оберегу» і Реєстру Пенсійного фонду. Також у Мінекономіки нагадують, що нині діють два механізми бронювання — через «Дію» та за списками. Підприємство самостійно обирає спосіб.
- Раніше заступник міністра економіки Віталій Кіндратів повідомляв, що усього в Україні заброньовано 800 тисяч громадян. З них 5 000 — це працівники ІТ-сфери.
- Електронне бронювання військовозобов’язаних запрацювало на порталі «Дія» 17 липня. До цього відбулося закрите бета-тестування, під час якого компанії забронювали 929 працівників.
- Сервіс прискорює процес бронювання до години, усуває людський фактор та зменшує навантаження на працівників міністерств. Раніше інформація щодо бронювання військовозобовʼязаних українців перевірялась вручну, іноді це тривало тижнями.
- Раніше Кабінет Міністрів підтримав бронювання працівників у «Дії», це має відбуватися без додаткових візитів у ТЦК та СП. На першому етапі забронювати своїх співробітників онлайн зможуть критично важливі підприємства та компанії, які працюють на потреби Сил оборони.