Увечері 25 серпня, за день після затримання засновника та CEO Telegram Павла Дурова, у компанії вперше офіційно прокоментували ситуацію.
У заяві йдеться, що Telegram дотримується законів ЄС, зокрема Закону «Про цифрові послуги».
«Генеральний директор Telegram Павло Дуров не має чого приховувати й часто подорожує Європою. Абсурдно стверджувати, що платформа або її власник несуть відповідальність за зловживання цією платформою. Майже мільярд користувачів у всьому світі використовують Telegram як засіб спілкування та джерело важливої інформації», — пишуть у компанії.
Водночас, за даними французької агенції Agence France-Presse (AFP), арешт Павла Дурова у Франції продовжили. Початковий час затримання може тривати до 96 годин. Потім суддя має або звільнити підозрюваного, або висунути офіційні обвинувачення та залишити під вартою.
Що сталося
Павла Дурова, засновника та CEO компанії Telegram, затримали в аеропорту Ле-Бурже в передмісті Парижа. Це відбулось у суботу, 24 серпня.
Ймовірно, влада Франції підозрює Дурова в співучасті в торгівлі наркотиками, злочинах проти дітей і шахрайстві через відсутність модерації в телеграмі.
Дуров заснував Telegram разом зі своїм братом у 2013 році. Він покинув росію у 2014 році після відмови виконати вимоги уряду закрити опозиційні спільноти на своїй платформі ВКонтакте, яку він у підсумку продав.
рсія почала блокувати Telegram у 2018 році після того, як застосунок відмовився виконати судовий наказ про надання фсб доступу до зашифрованих повідомлень своїх користувачів. Однак блокування призвело до перебоїв у роботі багатьох сторонніх сервісів, але практично не вплинула на доступність Telegram.
Читайте також: «Уявіть, що майже в кожного українця стоїть прослуховування». Ярослав Ажнюк — про небезпеку Telegram