Популярний месенджер Telegram опинився у центрі уваги після того, як проти його засновника Павла Дурова були висунуті звинувачення. Це привернуло увагу до питання безпеки в онлайн-спілкуванні.
Якщо після цього ви вирішили змінити месенджер для спілкування, то ось кілька популярних альтернатив Telegram, які варто розглянути:
-
Signal
Цей месенджер відомий своїм сильним акцентом на конфіденційності та безпеці. Саме ним часто користуються українські військові для комунікацій. Він використовує наскрізне шифрування для всіх типів повідомлень, включаючи голосові та відео дзвінки.
-
WhatsApp
Належить компанії Meta і має велику аудиторію. Це означає, що більшість ваших контактів, ймовірно, вже мають там облікові записи. Як частина сімейства Facebook, WhatsApp тісно інтегрований з іншими сервісами платформи.
У застосунок також вбудоване наскрізне шифрування. Це означає, що ваші голосові й текстові повідомлення, фото, відео, документи, статуси та дзвінки не потраплять до чужих рук. Також шифрується функція переказів коштів, яка доступна в певних країнах.
-
Viber
Найпопулярніший месенджер в Україні, яким, за даними компанії, користуються 98% українців, що мають смартфон. Всі чати та особисті дзвінки в месенджері зашифровані наскрізним шифруванням. Для блокування шахраїв Viber використовує ШІ та поведінкову оцінку акаунтів.
-
Element
Він базується на відкритому протоколі Matrix і є децентралізованим месенджером. Це означає, що ваші дані не зберігаються на єдиному сервері. Element підтримує наскрізне шифрування, а також захищає користувачів від небажаної реклами, збору даних та обмежень. Він також захищає всі дані, відео та голосовий зв'язок віч-на-віч за допомогою наскрізного шифрування та взаємного підписування пристроїв.
-
Threema
Платна програма для обміну миттєвими повідомленнями з відкритим кодом із наскрізним шифруванням. Сервери знаходяться у Швейцарії, тобто під юрисдикцією однієї з найсуворіших у світі законів про захист даних. За бажання Threema можна використовувати повністю анонімно, тобто не розголошуючи номер телефону чи адресу електронної пошти.
-
Wire
Ще один швейцарський месенджер. Веде свою технічну розробку власного месенджера в Берліні, та використовують сервери Amazon, розташовані в ЄС.
Пропонує варіанти для особистого використання, бізнесу та великих організацій, а також є спеціальна версія, розроблена для забезпечення безпечного зв'язку в екстремальних ситуаціях. Він пропонує наскрізне шифрування для всіх типів повідомлень (текст, фото, відео, аудіо) та дзвінків (індивідуальних та групових).
-
Discord
Спочатку створений для геймерів, але згодом став популярним для спілкування в різних спільнотах. Має багато додаткових функцій, таких як голосові канали, інтеграції з іграми та іншими сервісами.
Загалом Discord вважається безпечним застосунком, якщо ви правильно налаштуєте параметри конфіденційності.
Нагадаємо, що Французький суд висунув обвинувачення та взяв під судовий нагляд засновника Telegram Павла Дурова. У повідомленні сказано, що Дурову інкримінують шість правопорушень, серед яких фігурує звинувачення в адмініструванні онлайн-платформи з метою здійснення незаконних транзакцій.
В Україні почали працювати над новою редакцією законопроєкту, спрямованим на регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, зокрема і Telegram.