Некомерційний освітній заклад України SET University спільно з американським стартапом Hilltop Technologies запустили новий стартап із кібербезпеки в Україні — SET Cyber Labs. Під час IT Arena у Львові AIN.UA мала нагоду поспілкуватися з його співзасновником Ніком Джісінто, щоб краще зрозуміти, чим займається стартап і чому він важливий.
Співпраця між SET University та Hilltop Technologies
- Простіше кажучи, SET Cyber Labs виступає як дослідницький відділ американської компанії Hilltop Technologies, яка спеціалізується на розробці інструментів кібербезпеки. Мета стартапу — запропонувати доступні рішення з кібербезпеки для українських компаній та установ, яким бракує ресурсів для висококласних галузевих рішень.
- Проєкт виник після того, як Нік Джісінто, колишній агент ЦРУ та фахівець з кібербезпеки в Uber і Tesla, прочитав лекцію в SET University. Нік також заснував Hilltop Technologies, яка пропонує рішення з кібербезпеки для малого та середнього бізнесу. Цей досвід призвів до глибшої співпраці з SET University, результатом якої стало створення SET Cyber Labs.
- Нік Джісінто зазначив, що однією з додаткових цілей SET Cyber Labs є надання українським студентам практичного досвіду через стажування, де вони працюють над реальними завданнями у сфері кібербезпеки під керівництвом досвідчених професіоналів із провідних технологічних компаній.
«Знання, здобуті тут українськими фахівцями з кібербезпеки, є надзвичайно цінними для всього світу, оскільки ми можемо відтворити досвід боротьби з російськими кіберзагрозами в глобальному масштабі. І я вважаю, що здатність української кіберспільноти впоратися з таким противником є свідченням високого рівня досвіду, винахідливості, креативності та стійкості, якими решта світу може скористатися у своїх методах кібербезпеки», — сказав Нік Джісінто нашому редактору.
SET Cyber Labs уже відкрила свій офіс у Києві та готується приєднатися до «Дія.City», унікального правового та податкового простору для ІТ-компаній України.
Подальші плани
Основна увага SET Cyber Labs зосереджена на розробці платформи SaaS для кібербезпеки під назвою Volt. Платформа пропонує широкий спектр послуг, включаючи постійний моніторинг і реагування на загрози, захист і виявлення кінцевих точок, розширену хмарну та мережеву безпеку, а також аналіз фішингових атак на основі ШІ.
Говорячи про монетизацію, Нік обговорив проблему забезпечення кібербезпекою менших організацій, які не можуть дозволити собі дорогих галузевих рішень. SET Cyber Labs прагне забезпечити захист найвищого рівня за меншу вартість, зосереджуючись на таких організаціях, як навчальні заклади, неприбуткові організації та малий бізнес, які зазвичай не мають бюджету на кібербезпеку. Запропонувавши більшу цінність за нижчою ціною, вони створюють життєздатне рішення для цих організацій.
«Hilltop Technologies уже протягом шести місяців є повноцінним партнером із кібербезпеки для William Jewell College, і за цей час не було жодної успішної кібератаки на його мережу. Ми перевірили цю концепцію та знаємо, що наше рішення працює, і знаємо, що воно має цінність. Тож наступним кроком є відтворення цього для інших інституцій та інших організацій, щоб ми могли почати будувати набагато більший захист навколо цих інституцій і зробити їх набагато складнішими цілями для кіберзлочинців», — поділився Нік.
Подальші плани включають продовження розвитку дослідницьких і розробницьких можливостей SET Cyber Labs в Україні, залучення місцевих талантів для створення рішень у сфері кібербезпеки.