Месенджер Telegram активно використовується злочинними угрупованнями Південно-Східної Азії для проведення масштабної незаконної діяльності. Про це йдеться у звіті ООН, який цитує Reuters.
На платформі функціонують «підпільні ринки», де злочинці торгують викраденими даними, такими як кредитні картки, паролі та історія браузера.
У звіті також зазначено, що на платформі широко продаються інструменти для кіберзлочинів, включаючи програмне забезпечення для створення дипфейків з метою шахрайства та шкідливі програми для викрадення даних.
Зазначається, що були виявлені понад 10 постачальників ПЗ для створення дипфейків, «які спеціально націлені на злочинні групи, що займаються кіберзлочинністю у Південно-Східній Азії».
Telegram також використовується для надання послуг з відмивання грошей через неліцензовані криптовалютні біржі.
За даними ООН, злочинні групи в Південно-Східній Азії отримують від $27,4 млрд до $36,5 млрд на рік від своїх незаконних операцій.
Нагадаємо, що поліція Південної Кореї розпочала розслідування проти платформи Telegram через онлайн-злочини сексуального характеру з використанням технології дипфейк.