Дев'ять українських IT-компаній підписали декларацію про відповідальне використання ШІ в технологічних продуктах. Це стане першим кроком у підготовці до майбутнього законодавства щодо ШІ.

Компанії, які приєдналися до ініціативи, протягом трьох місяців розроблять правила, яких дотримуватимуться при розробці інноваційних продуктів. Сформовані принципи допоможуть бізнесам створювати технології безпечно для громадян.

Підписантами декларації стали:

  • Grammarly — компанія-засновник асистента на основі штучного інтелекту, який допомагає покращувати комунікацію та продуктивність.
  • MacPaw — українська IT-компанія, яка розробляє та розповсюджує програмне забезпечення для macOS та iOS.
  • LetsData — стартап, що за допомогою штучного інтелекту виявляє та аналізує загрозливі інформаційні кампанії в медіапросторі.
  • DroneUA — українська група компаній, що є міжнародним системним інтегратором безпілотних рішень, робототехніки та систем енергонезалежності, створює екосистеми в нових сферах розвитку.
  • WINSTARS.AI — ключовий R&D центр для розвитку ШІ в Україні, який створює персоналізовані AI-рішення для бізнесів.
  • Gametree.me — розробник застосунку для пошуку геймерів для спільної гри.
  • YouScan.io — розробник платформи для аналітики соціальних медіа на базі штучного інтелекту.
  • EVE.calls — компанія, яка спеціалізується на розробках у сфері голосових технологій і розмовного штучного інтелекту.
  • Valtech — міжнародна сервісна компанія, що надає комплексні цифрові рішення для глобальних бізнесів, поєднуючи технології, стратегічне планування та креативні підходи з використанням штучного інтелекту.

Ознайомитися з текстом декларації можна за посиланням.

Компанії, що бажають долучитися до ініціативи, можуть надіслати запит на [email protected].

Варто зазначити, що Україна посідає друге місце за кількістю ШІ-компаній у Центральній і Східній Європі.

Нагадаємо, Мінцифри оприлюднило Білу книгу, яка детально описує підхід України до регулювання штучного інтелекту. Він реалізується у два етапи.

Перший триватиме 2-3 роки та передбачає формування культури саморегулювання для бізнесів. На цьому етапі компанії самостійно контролюють дотримання принципів етичного використання ШІ у своїх продуктах. Роль держави в цей період — допомагати компаніям підготуватися до майбутнього законодавства у сфері ШІ шляхом надання інструментів.

Другий етап регулювання — ухвалення закону-аналога європейського АІ Act в Україні.