Американське урядова агенція NASA успішно відправила космічний корабель Europa Clipper досліджувати супутник Юпітера Європу, на якому можуть бути умови для підтримання життя. Про це йдеться на сайті NASA.
Europa Clipper стартував 14 жовтня на борту ракети SpaceX Falcon Heavy зі стартового майданчика Космічного центру Кеннеді у Флориді. У NASA кажуть, що це їхній найбільший корабель, який коли-небудь будувався для польоту на іншу планету.
Космічний апарат подолає 2,9 млрд км за траєкторією, яка використовуватиме силу гравітації: спочатку до Марса за чотири місяці, а потім повернеться на Землю для наступного прольоту за допомогою гравітації у 2026 році.
Після виходу на орбіту Юпітера у квітні 2030 року космічний апарат пролетить повз Європу 49 разів.
Europa Clipper — це перша місія NASA, присвяченою вивченню океану за межами Землі. Її мета — визначити, чи є на Європі умови, придатні для життя. Сама Європа розміром із наш Місяць, але її надра відрізняються.
«Інформація, отримана в 1990-х роках під час місії НАСА "Галілео", переконливо свідчить про те, що під льодами Європи ховається величезний солоний океан із більшою кількістю води, ніж у всіх океанах Землі разом узятих. Вчені також знайшли докази того, що під поверхнею Європи можуть міститися органічні сполуки та джерела енергії», — кажуть в агенції.
Якщо місія визнає Європу придатною для життя, це може означати, що в нашій Сонячній системі та за її межами існує більше придатних для життя світів, ніж ми собі уявляли.
У 2031 році космічний корабель почне наукові обльоти Європи, наблизившись до поверхні на відстань 25 км. Europa Clipper оснащений дев’ятьма науковими приладами, такими як радар, що проникає крізь лід, камери та тепловізійний інструмент для пошуку ділянок теплішого льоду та будь-яких недавніх вивержень води.
Оскільки до Юпітера доходить слабке сонячне світло, Europa Clipper має найбільші сонячні батареї, які NASA коли-небудь використовувало для міжпланетної місії.
З розгорнутими батареями космічний апарат простягається на 30,5 м від кінця до кінця. З паливом він важить близько 5 900 кг.
Загалом із моменту офіційного затвердження місії у 2015 році до неї долучилися понад 4 000 людей.