Минулого тижня під час заходу We, Robot компанія Tesla продемонструвала можливості своїх гуманоїдних роботів Optimus, які ходили серед гостей, танцювали, змішували напої на барі та розмовляли з відвідувачами.
Мета Tesla була в тому, щоб викликати подив і захоплення для підвищення ентузіазму інвесторів і фанатів, однак всупереч вражаючій демонстрації в низки видань виникли сумніви щодо того, наскільки автономними є роботи.
Bloomberg, The Verge, TechCrunch та інші видання повідомили, що роботами керували людьми, що легко помітити, оскільки всі вони мали різні голоси, а їхні відповіді та жестикуляція були миттєвими й синхронізованими.
Аналітик Morgan Stanley Адам Джонас також зазначив, що роботи були лише частково автономними і «залежали від телеоперацій» (втручання людини).
Джерела, знайомі з цією справою, повідомили Bloomberg, що хоча прототипи Optimus можуть ходити без зовнішнього управління за допомогою штучного інтелекту, під час заходу We, Robot співробітники, які перебували віддалено, контролювали багато взаємодій між роботами та учасниками.
Принаймні на одному відео із заходу було показано, як бармен Optimus визнає, що йому допомагає людина.
TechCrunch зазначає, що це порушує питання щодо реальних можливостей технології та готовності роботів до виходу на ринок за ціною від $20 000 до $30 000.
Під час свого виступу минулого тижня Маск зазначив, що в майбутньому робот зможе виконувати будь-яке завдання: «Він може бути вчителем, доглядати за дітьми, вигулювати собаку, косити газон, купувати продукти або просто бути другом і подавати напої».
Однак багато інвесторів не були переконані цими демонстраціями. Акції Tesla впали на 11% після заходу, хоча це також було пов'язано з відсутністю чітких стратегічних оновлень щодо роботаксі та технологічних розробок системи автопілота.
З усім тим, деякі інвестори та експерти не були стурбовані тим, що роботи керувалися людьми і висловлювали захоплення.
Нагадаємо, Amazon прибирає зі своїх магазинів у США ШІ-технологію, яка дозволяла клієнтам здійснювати покупки без кас. Виявилося, що система покладалась не лише на безліч камер і датчиків, а й на людський контроль.