Міністерство оборони США прагне залучити провідних фахівців Кремнієвої долини до військової служби, запропонувавши їм посади військових офіцерів на неповний робочий день, пише The Wall Street Journal.
Їх як резервістів періодично викликатимуть для допомоги в короткострокових проєктах у сфері кібербезпеки, аналізу даних та інших галузях.
Вже існують програми набору цивільних фахівців із кібербезпеки в морській піхоті та деяких інших підрозділах. Проте ця ініціатива вперше дозволить збройним силам залучати фахівців приватного сектору.
Першу групу технічних спеціалістів планують залучити до резерву протягом року. Розпочнуть із десятків резервістів і розширять програму до тисяч протягом наступних кількох років.
Керівник управління кадрів міністерства Брайнт Пармтер, який очолює цю ініціативу, каже, що він все ще вирішує організаційні деталі, включаючи визначення підрозділів, до яких будуть приписані резервісти, та способу встановлення їхніх військових звань.
Парметер припускає, що технічні резервісти отримають середню або високу посаду, майора або підполковника в резерві армії та повітряних сил або лейтенанта-командира або командира в резерві флоту.
Планується, що технічні резервісти, як й інші, проводитимуть тренування один вікенд на місяць і два тижні на рік, але навряд чи будуть відправлені на фронт.
Пармтер зазначив, що не може сказати точний час запуску програми, але має повноваження для її впровадження, а також підтримку керівництва.
Ця ініціатива спрямована на покращення можливостей Міністерства оборони через залучення найкращих технічних фахівців країни. Уряд США раніше стикався з проблемами утримання таких талантів через вищі зарплати та швидший розвиток у приватному секторі.
WSJ зазначає, що більшість Кремнієвої долини до недавнього часу вважали співпрацю з Пентагоном неприйнятною. Але з початком війни в Україні, конфліктів на Близькому Сході та загрозою зіткнення з Китаєм, ставлення змінилося.
За даними PitchBook, інвестиції в оборонні технології виросли до $35 млрд 2023 році порівняно з $2 млрд у 2013 році.
Нагадаємо, що також зросли інвестиції США в європейські оборонні стартапи. Американські венчурні фонди надали їм цьогоріч $458 млн, що більш ніж утричі перевищує інвестиції будь-якого попереднього року.