Американський комп'ютерний вчений Уорд Крістенсен, який створив першу електронну дошку оголошень — прообраз сучасних соціальних мереж і платформ для обміну повідомленнями, що стали невід'ємною частиною сучасного життя, помер у віці 78 років. Причиною смерті став серцевий напад, пише The New York Times.

У 1975 році, працюючи інженером IBM, Крістенсен приєднався до комп'ютерного клубу під назвою Chicago Area Computer Hobbyists' Exchange (CACHE), де познайомився з однодумцем Ренді Сьюзом. 

Кілька років потому вони почали обговорювати, як можна побудувати систему, яка могла б передавати інформацію між комп'ютерами через телефонні лінії.

Потім, 16 січня 1978 року, коли Чикаго накрила снігова буря, Крістенсен застряг у своєму домі й запропонував Сьюзу використати цей час для створення системи. Працюючи над цим проєктом, вони розробили першу електронну дошку оголошень, яку назвали Computerized Bulletin Board System (C.B.B.S.).

Ця система дозволила користувачам за допомогою домашніх комп'ютерів обмінюватися інформацією — від коротких повідомлень до програмного коду. Це стало першим кроком до виникнення сучасних платформ соціальних мереж, таких як Reddit, TikTok і Facebook.

У 1977 році він розробив протокол, який називається XMODEM, для передачі комп'ютерних файлів через телефонні лінії; він пізніше використовувався на C.B.B.S.

Хоча Крістенсен і Сьюз не отримали великої слави чи фінансового успіху від свого винаходу, Крістенсен завжди пишався своєю роботою. За його словами, система C.B.B.S. стала електронною версією настінних дошок оголошень у магазинах, на яких люди залишали повідомлення для спільноти.