В Україні продовжують роботу 184 компанії, що перебувають під санкціями Ради національної безпеки і оборони України, повідомляє «Опендатабот».
Найбільше таких бізнесів у Києві, Одесі та Львові. Найчастіше ці компанії займаються оптовою торгівлею, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами.
- Більшість компаній з’явилися у санкційному списку після серії оновлень у 2024 році. Цього року до підсанкційних списків внесли 119 компаній.
- Найменше компаній додалося до санкційного переліку у 2023 році — 10.
- Кожна друга компанія від загальної кількості перебуватиме під санкціями до 2027 року. Ще 36 бізнесів вийдуть з-під обмежень не раніше 2034 року. На безстроковому терміні санкцій перебуває або 28 компаній.
- Найбільше підсанкційних представників серед оптової торгівлі — 61 компанія. Ще 19 займаються спеціалізованими будівельними роботами. 7 компаній займаються виробництвом кіно та будівництвом споруд.
Зображення — «Опендатабот»
Найбільше бізнесів під санкціями перебуває у Києві — 102. На Одещині їх 17 та ще 13 — на Львівщині.
У трійкці лідерів за доходом серед підсанкційних компаній у 2023 році:
- «Паріматч» — 2,6 млрд грн;
- «Колден Фандс» — 223 млн грн;
- «Високовольтний союз-РЗВА» — 120 млн грн.
Покинути санкційний список можна лише за підписання відповідного рішення РНБО Президентом України або якщо термін дії санкцій проти підприємства закінчився та не поновилюється. Найдохіднішими бізнесами, які вже покинули санкційний список, є:
- М.С.Л. — 346 млн грн;
- «Патріот» — 4,8 млн грн;
- «ФОСАГРО-Україна» — 4,7 млн грн.
Читайте також: США наклали санкції на російський «Газпромбанк» та низку інших фінансових установ