Американську технологічну компанію Apple звинуватили в незаконному моніторингу особистих пристроїв працівників, а також у забороні обговорювати умови праці та рівень оплати. Відповідний позов подав Амар Бхакта, працівник Apple, який займається цифровою рекламою.
Хоча компанія надає працівникам можливість використовувати корпоративні пристрої для роботи, у позові стверджується, що Apple заохочує співробітників приносити власні iPhone.
У документі йдеться, що компанія змушує співробітників встановлювати програмне забезпечення на особисті пристрої, які вони використовують для роботи. Це дає Apple доступ до їхніх електронних листів, фотоархівів, даних про здоров’я, інформації з «розумних» пристроїв та інших персональних даних.
Бхакта також стверджує, що працівники, які використовують особисті пристрої, змушені прив’язувати свої особисті акаунти iCloud до корпоративної системи. Це, за його словами, нібито дає Apple можливість збирати дані про місцеперебування співробітників та іншу інформацію навіть поза межами робочого часу.
Також у позові зазначено, що Apple накладає суворі правила конфіденційності, які забороняють працівникам обговорювати умови праці, в тому числі з медіа, або займатися захищеним законом викриттям порушень. Бхакта, який працює в компанії з 2020 року, заявляє, що йому заборонили розповідати про свою роботу в подкастах і змусили видалити інформацію про умови праці зі свого профілю в LinkedIn.
У відповідь Apple заявила, що звинувачення в позові є безпідставними, а її співробітники проходять щорічне навчання щодо своїх прав на обговорення умов праці.
Адвокати Бхакти також представляють двох жінок, які у червні подали позов проти Apple, звинувачуючи компанію у систематичній недоплаті працівницям у відділах інженерії, маркетингу та AppleCare. Apple у відповідь заявила про свою відданість принципам інклюзивності та рівності оплати праці.
Компанія також стикається щонайменше з трьома скаргами від Національної ради з питань трудових відносин США, які звинувачують Apple у незаконному стримуванні співробітників від обговорення проблем, таких як дискримінація за статтю та нерівність в оплаті.