ЮНЕСКО офіційно визнало традиційне японське рисове вино саке і суп том ям кунг частиною нематеріальної культурної спадщини.

Під час 19 сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини у Парагваї у список додали ще 45 елементів.

Про це пише The Guardian.

Саке японці почали вживати ще в VIII столітті. Його готують з рису, води, дріжджів та спеціального рисового грибка кодзі.

Японський посол в ЮНЕСКО Такехіро Кано наголошує, це визнання допоможе поновити інтерес до саке у самій Японії. Адже молодь віддає частіше перевагу імпортним винам і пиву. 

Тайський суп том ям кунг ЮНЕСКО описало як страву, що символізує звʼязок тайців з природою та їхню повагу до культурної спадщини.

Рецепт передається з покоління у покоління. Премʼєр-міністерка Пхетхонтхан Чинават зауважила, що суп є прикладом, як з доступних місцевих продуктів створити здорову та поживну їжу. 

Окрім того, у репрезентативний перелік нематеріальної спадщини людства цьогоріч включили українську писанку

Від України у список уже включено петриківський декоративний живопис (2013 рік), Косівська мальована кераміка (2019), кримськотатарський орнамент Орьнек (2021) та український борщ (2022). 

Читайте також: Starbucks відкрив кавʼярні у Південній Кореї з видом на КНДР