Китай розпочав антимонопольне розслідування проти американського гіганта Nvidia на тлі посилення конкуренції зі США в галузі передових технологій, зокрема штучного інтелекту. Про це повідомляє Financial Times.
Державне управління з регулювання ринку Китаю ініціювало перевірку щодо ймовірних порушень законодавства компанією Nvidia під час придбання Mellanox — постачальника мережевих рішень з ізраїльсько-американським корінням. Угода на суму $6,9 млрд була умовно схвалена Китаєм у 2020 році.
Придбання Mellanox стало найбільшою в історії угодою для Nvidia, що дозволило компанії зміцнити свої позиції у сегментах дата-центрів і високопродуктивних обчислень.
Політичний контекст і реакція ринку
Nvidia є світовим лідером у виробництві чипів для штучного інтелекту, але американські експортні обмеження змушують компанію постачати до Китаю спрощені версії своїх процесорів.
Це, своєю чергою, сприяє розвитку нелегального ринку контрабанди, які незаконно ввозять до Китаю більш просунуті процесори.
«Це виглядає більше, як політичний крок, ніж юридичний», — сказав китайський антимонопольний експерт, який побажав залишитися неназваним, додавши: «Ніколи раніше державні ЗМІ не брали на себе ініціативу в оголошенні про розслідування».
Антимонопольне розслідування почалося через тиждень після того, як Вашингтон оголосив про посилення експортного контролю на передові чипи та обладнання для їх виробництва. У відповідь Китай запровадив ембарго на постачання критично важливих матеріалів до США.
Це створює виклики для місцевих конкурентів Nvidia, зокрема Huawei, які потребують високошвидкісних чипів для власних процесорів.
Попри санкції, Китай залишаються важливим ринком для Nvidia, який становить 15% від загального обсягу продажів компанії.
Nvidia поки що не прокоментувала ситуацію. Акції компанії впали на 2% напередодні торгів.