Замість галасливих вечірок — усамітнення там, де шум міста не заважає чути себе. Останніми роками усвідомлення відпочинку змінюється, а люди все більше цінують тишу та спокій, можливість перезавантажитись. Змінюється і підхід до місця відпочинку: з періоду COVID-19 все більше цінується спокійний час, проведений із найближчими, тому і формат відпочинку обирають мінімалістичний. Величезні багатокімнатні маєтки вже давно поступаються кебінам — маленьким будинкам на природі, які дають можливість споглядати її красу.
AIN розповідає, як кебіни стали такими популярними, де орендувати їх в Україні та чому інвестиція в них завжди актуальна.
Побачення з природою. Чому люди обирають відпочинок у кебінах
Ідея маленьких будинків площею від 15 до 50 квадратних метрів як місця для проживання або відпочинку виникла у Сполучених Штатах. Такі помешкання цінували за простоту й можливість встановити їх майже в будь-якому місці без шкоди для довкілля.
Понад 40 мільйонів годин на природі — саме стільки часу провели туристи з усього світу в будинках Postcard Cabins. Проєкт мобільних кебінів, заснований у 2012-му році, мав на меті показати більшій кількості людей красу природи без шуму та зайвої метушні, не поступаючись комфортом. І місія, вочевидь, успішна: це підтверджують понад 2,4 млн гостей, які обрали для себе відпочинок у 1200+ кебінах.
Фото: @postcardcabins
Postcard Cabins — це маленькі сучасні pet-friendly будинки, де є все необхідне: ліжка, окремі ванні кімнати, обладнані кухні. Кебіни розташовані у двох годинах їзди від великих міст, щоб мешканці мегаполісів мінімізували час на поїздки.
Postcard Cabins — це лише один із багатьох проєктів, який просуває формат відпочинку в кебінах.
Зі Сполучених Штатів хвиля популярності маленьких будинків дісталася і Європи. Наприклад, відпочинок у tiny houses пропонує проєкт Natuurhuisje: орендувати кебін на термін від однієї ночі до тижня можна в Нідерландах, Бельгії, Німеччині, Франції, Італії чи Португалії.
Популярність кебінів насамперед є заслугою Зака Кляйна, співзасновника Vimeo та DIY. Мрією Кляйна було жити серед дикої природи. Здійснивши її, він створив проєкт «Резиденція Бівер-Брук» — комплекс лісових будинків, що втілюють ідею простоти та єднання з довкіллям.
Також Зак є автором книги Cabin Porn:
Фото: meanderapparel.com
@salmon_creek_farm в Альбіоні, Каліфорнія.
Фотографії @jeremy.schipper. Більше фотографій на @cabinporn.
Цей підхід надихнув і інших. У 2015-му році стартував проєкт Getaway House — мережа мінімалістичних будинків для диджитал-детоксу. У кебінах пропонують тимчасово відмовитися від інтернету і гаджетів: тут немає Wi-Fi, а смартфон можна сховати у спеціальний сейф.
Згодом компанія зазнала ребрендингу і стала відома як Postcard Cabins (її ми вже згадували вище), продовжуючи популяризувати концепцію відпочинку від цифрових технологій, але вже з новою назвою та розширеним підходом.
Не оминула культура tiny houses і Україну: у нас також доступні кебіни для усамітненого вікенду (або на триваліший термін). Щоб їх знайти, навіть не потрібно виїжджати за межі Київщини. За 40 кілометрів від столиці у селі Дудки розташований комплекс «УЛІС», який надихався саме проєктом Getaway House, і пропонує побачення наодинці з природою.
Такі ж комфортні, як стаціонарні котеджі. Кебіни в «УЛІС.Дудки»
Під час пандемії коронавірусу Ігор Фарберов і Євген Лавренюк, які вже 15 років створюють успішні проєкти на перетині інвестицій, девелопменту та гостинності, задумали запустити мережу котеджних будинків для затишного відпочинку на природі. Так і зʼявився «УЛІС».
Ігор Фарберов і Євген Лавренюк. Фото: УЛІС
Першою локацією стало село Дудки: у 2021-му комплекс почав приймати відвідувачів. Котеджні будинки полюбилися містянам за комфорт і тишу, можливість відпочивати від мегаполісу і водночас не витрачати багато часу на поїздку зі столиці.
Кебіни УЛІС. Фото: УЛІС
Засновники «УЛІС» також вирішили мінімізувати можливі ризики на майбутнє. Враховуючи, що село Дудки недовго перебувало в окупації на початку 2022-го року (котеджний комплекс не постраждав), запропонували інвесторам і гостям невеликі мобільні будинки, які за необхідністю можна перевезти в інше місце.
Уже в січні 2024-го в «УЛІС.Дудки» відкрили локацію з кебінами. Ці будинки мають площу 15 квадратних метрів, що ідеально для вікенду удвох чи наодинці з собою.
Концепція кебінів передбачає мінімальне втручання в довкілля. Будинки встановлюють за допомогою спеціальної техніки. У такий спосіб зберігається автентичність ландшафту та не потрібно вирубувати дерева. Усі кебіни розташовані серед лісу, на достатній відстані один від одного, щоб всі гості могли зберегти приватність.
Унікальність кебінів — у їхній мінімалістичності та комфорті. Попри невелику площу, кожний будинок містить усе потрібне для відпочинку:
-
велике ліжко з ортопедичним матрацом біля панорамного вікна, щоб милуватися природою;
-
мінікухню з плитою та холодильником, необхідним посудом, олією, сіллю, питною водою;
-
окремий санвузол з усіма зручностями;
-
зону для мангалу біля будинку, де можна влаштувати барбекю.
Інтер'єр кебінів УЛІС. Фото: УЛІС
Знеструмлення не заважатимуть відпочинку: на всіх локаціях встановлені потужні генератори, завдяки яким світло, комунікації та звʼязок працюватимуть з 7:00 до 23:00. «УЛІС» — pet-friendly, тож у кебінах зручно відпочивати з домашніми улюбленцями.
Зараз у Дудках 34 кебіни. Зважаючи на попит, у майбутньому їхню кількість планують збільшити до 45.
Пасивний прибуток і висока дохідність. Переваги інвестицій у кебіни
Крім оренди кебінів, також можна стати їхнім повноправним власником, інвестувавши в проєкт. Ось пʼять причин це зробити:
1. Надійність інвестиції
Засновники «УЛІС» мають успішний 15-річний досвід реалізації проєктів у гостинному бізнесі та девелопменті.
2.Стабільно високий попит
Заповненість кебінів у Дудках не залежить від сезону: постійні показники завантаження — понад 70%. Концепція усамітненого відпочинку на природі актуальна незалежно від сезону: літо, зима чи осінь — гості обирають тишу та відновлення. Попит стабільний, тож на окупність інвестицій не впливатимуть сезонні коливання.
Інвестори про «УЛІС»:
Я інвестую в те, в що я вірю. Те, чим буду сам користуватися. З «УЛІСом» у мене пов'язані тільки приємні спогади.
3. Невеликий поріг входу та високий дохід
4. Довговічність інвестиції
На відміну від класичної нерухомості, мінібудинки не можуть морально застаріти: мінімалістичний дизайн кебінів не виходить із моди. Головна цінність такого проєкту — це локація: природа, віддаленість від шуму й можливість slow living відпочинку.
Інвестори про «УЛІС»
«УЛІС» — це баланс між заробітком інвесторів і відпочинком для людей. І плюс концепція цих будиночків — про комфорт.
5. Пасивний дохід без зайвих турбот
Упродовж десяти років «УЛІС» бере на себе всі експлуатаційні завдання:
-
утримання будинків і території;
-
розміщення гостей;
-
маркетинг і просування.
Інвесторам не потрібно турбуватися про оренду, прибирання чи технічне обслуговування — дохід повністю пасивний.