Проєкт Compilation Open DEsign (CODE), одним зі співавторів якого є американсько-український стартап Haiqu, отримав інвестування в розмірі $1,6 млн від канадського інноваційного кластера цифрових технологій DIGITAL. Про це стартап повідомив на своїй сторінці в LinkedIn.

Метою проєкту є пришвидшення досліджень та інновацій у Канаді шляхом забезпечення відкритого доступу до розробки нових застосувань квантових технологій. Загальна вартість проєкту CODE становить $4,1 млн.

Haiqu, який спеціалізується на передових рішеннях у галузі квантових обчислень, співпрацюватиме над проєктом з Xanadu (канадська компанія у сфері розробки квантового обладнання та програмного забезпечення) та Open Quantum Design (OQD), неприбутковою організацією, що створює перший у світі повноцінний квантовий комп’ютер із відкритим вихідним кодом.

У межах проєкту CODE вони розробляють компілятор Catalyst, комп'ютерної програми, яка перекладає гібридні квантово-класичні програми на машинні команди, які можна легко виконувати на квантовому обладнанні.

Catalyst стане своєрідним мостом між квантовими та звичайними комп'ютерами та відіграватиме важливу роль у розвитку застосувань квантових технологій.

Проєкт CODE спрямований на пришвидшення канадських інновацій і досліджень шляхом надання доступу до квантових обчислень із відкритим кодом, підтримки квантового розвитку робочої сили та просування квантових технологій за допомогою спільних ресурсів і знань. 

Нагадаємо, стартап Haiqu потрапив до списку 11 найперспективніших квантових компаній Європи, який склало авторитетне видання Sifted.

Читайте також: Чому квантові комп’ютери – це технологічний прорив. Пояснює СТО Haiqu Микола Максименко