Українсько-американський оборонний фонд MITS Capital та Амерікан Юніверсіті Київ надіслали відкритий лист до президента США Дональда Трампа та Конгресу, щоб привернути увагу до військових інновацій України та побудувати нові партнерства.
У листі підписанти закликають США інвестувати в оборонний сектор України, як найбільш економічно ефективний шлях до перемоги. Також підкреслюється роль різного типу безпілотників у ведені війни.
Йдеться, що українські підприємці у співпраці з військовими волонтерами розробили дрони зі «значними можливостями», які наразі недоступні США. І коштують вони значно дешевше, ніж у Штатах.
«Протягом останніх двох років MITS Capital, міжнародна група за участю високопоставлених представників США, союзників та українських підприємців, розробляє нові системи для ведення бойових дій. Ці інновації включають
- стратосферні носії корисного навантаження;
- системи командування та управління, несприйнятливі до радіоелектронної боротьби (РЕБ);
- системи наведення на ціль та оптичної навігації зі штучним інтелектом;
- акустичні і керовані ШІ-засоби виявлення безпілотників;
- сучасні камери спостереження;
- високопродуктивні двигуни для безпілотників і ракетні двигуни.
Розробки також включають готові наземні, морські та повітряні безпілотні платформи. Технології пройшли бойові випробування, і 90 % з них наразі перебувають у бойовому використанні», — йдеться в листі.
Далі MITS Capital та Амерікан Юніверсіті Київ пишуть, що Україна з її масштабною оборонно-промисловою базою може стати стратегічним активом для США. І передача цього активу Китаю та росії «серйозно зашкодить американським інтересам».
«Ми закликаємо нову адміністрацію уважніше вивчити українські інновації та низькозатратне виробництво. Використовуючи своє партнерство з Україною, ця адміністрація може каталізувати американську технологічну конкурентоспроможність і гарантувати, що США залишаться на передовій сучасної війни».
Українсько-американський оборонний акселератор MITS запустився в Україні на початку минулого року. Його місія — «слугувати ключовим каталізатором в оборонно-технологічній екосистемі України та створювати міцні партнерства з новими технологічними компаніями, сприяючи їхньому ефективному масштабуванню для якнайшвидшого оснащення Збройних сил України найсучаснішими оборонними рішеннями».