Китайський стартап DeepSeek, який встиг за пару тижнів привернути до себе значну увагу, заявив про обмеження доступу до свого сервісу API через нестачу серверних потужностей.
Компанія повідомляє, що призупинила можливість поповнення API-кредитів для клієнтів, щоб уникнути впливу на свої послуги. Водночас уже придбані кредити залишаться в користувачів і не будуть скасовані.
«Наявна сума поповнення може й надалі використовуватися, просимо поставитися з розумінням!» — заявили в DeepSeek.
Їхні низькі ціни викликали занепокоєння в деяких конкурентів, але тепер у DeepSeek кажуть, що знижки на доступ до їхньої моделі закінчаться 8 лютого. Потім чатбот коштуватиме 2 юані за мільйон вхідних токенів і 8 юанів за мільйон вихідних токенів.
А коли модель «міркувань» з’явиться в мережі, плата становитиме 4 юані за мільйон вхідних токенів і 16 юанів за мільйон вихідних токенів.
DeepSeek презентували свою ШІ-модель R-1 наприкінці січня, його застосунок став найпопулярнішим в App Store, а компанія спричинила значні коливання на Волл-стріт, призвівши до втрат серед технологічних компаній і мільярдерів.
Проте разом із шаленою популярністю, до ШІ китайської компанії також ставляться з обережністю — причини ті ж самі, що й у популярного китайського застосунку TikTok, який «бореться за життя» у США.
Нещодавно американська компанія з кібербезпеки Wiz виявила у відкритому доступі листування з ШІ-ботом DeepSeek та інші конфіденційні дані. А низка країн заборонили його для використання в держустанови чи загалом через побоювання загрози нацбезпеки.
Наприклад сьогодні уряд Нідерландів заборонив державним службовцям використовувати китайський чатбот, адже вважають, що його можуть використовувати для шпигунства. Раніше доступ до чату заблокували в Італії.