Суд у США виніс перше рішення в питанні авторських прав і навчання штучного інтелекту

12 лютого, 2025, 18:45 1299

У США суд визнав, що стартап Ross Intelligence порушив авторські права Thomson Reuters, коли використав їхні матеріали для навчання свого ШІ. Як зазначає The Verge, ця справа є однією з перших, що стосуються використання штучного інтелекту та авторського права.

Суть справи

  • Ross Intelligence створив ШІ, який допомагав юристам шукати інформацію. Для його навчання вони використовували, зокрема матеріали Westlaw, захищені авторським правом Thomson Reuters.
  • Westlaw — це велика база даних юридичної інформації, яка містить не тільки закони та судові рішення, але й авторські матеріали, такі як юридичні коментарі та аналіз.
  • Проте, як зазначив суддя, ця справа стосувалася «негенеративного» ШІ, а не генеративного інструменту ШІ, як-от LLM. 
  • Суд відхилив ключовий аргумент Ross про добросовісне використання контенту, оскільки компанія фактично створювала конкурентний продукт, що негативно вплинув на ринок оригінального матеріалу.
  • Коли Thomson Reuters відмовив у ліцензуванні, стартап придбав 25 000 документів, створених на основі цих анотацій, через третю компанію LegalEase.
  • Позов був поданий у 2020 році, наступного року стартап Ross припинив свою діяльність, залучивши достатньо фінансування для боротьби в суді.

Наразі в судах розглядаються схожі позови проти OpenAI, Microsoft та інших технологічних компаній, і ця справа може стати важливим прецедентом у питанні авторських прав і навчання штучного інтелекту.

Читати більше