Україна отримала доступ до участі в окремих компонентах космічної програми Європейського Союзу Copernicus. Відповідну угоду сторони підписали в межах Ради асоціації Україна-ЄС, повідомляє Мінстратегпром.

Угода визначає умови й принципи участі України в компонентах космічної програми, зокрема в підкомпонентах «Події космічної погоди» та «Навколоземні об’єкти», відповідно до Регламенту (ЄС) 2021/696.

Що передбачає угода

  • Доступ до компонента Copernicus — спостереження за Землею на основі супутникового й наземного сегментів;
  • Участь у підкомпоненті SWE — вивчення космічної погоди та її вплив на Землю;
  • Участь у підкомпоненті NEO — відстеження космічних тіл та об’єктів, що можуть становити загрозу для Землі.

Фото Мінстратегпрому з підписання угоди: Українську сторону представляв Всеволод Ченцов, представник України при ЄС, тоді як з боку ЄС угоду підписав Комісар з питань оборони та космосу Андріус Кубіліус.

Як зазначаються у Мінстратегпромі, участь України в цій програмі допоможе покращити співпрацю з Європейським Союзом у космічній сфері. Це дасть можливість Україні більше використовувати супутникові технології для спостереження за Землею й космічними об'єктами. 

Завдяки цьому Україна зможе ефективніше ухвалювати рішення і контролювати різні сфери, такі як сільське господарство, цивільний захист, зміни клімату, захист енергетичних мереж і зв’язку, охорона навколишнього середовища, розвиток транспорту, безпека, оборона й інфраструктура. Це також допоможе Україні розвивати свої можливості в космічній діяльності.

Читайте також: Для чого Силам оборони космос? Міноборони презентували управління космічної політики