Бізнесмени Астіони можуть стати власниками Житомирського лікеро-горілчаного заводу
Фонд держмайна України (ФДМУ) провів аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу «Житомирський лікеро-горілчаний завод».
За інформацією у системі Prozorro.Продажі, у торгах взяли участь два гравці.
Новий потенційний власник підприємства — ТОВ «СПК-Інвест 2021». Компанія запропонувала за лот найбільшу суму — 137,5 млн грн при стартовій ціні 101,09 млн грн.
За «Житомирський лікеро-горілчаний завод» також змагалося ТОВ «Хлібороб-С».
За даними Opendatabot, «СПК-Інвест 2021» заснована у 2021 році у Дніпрі. Основний вид діяльності — Торгівля газом через місцеві (локальні) трубопроводи.
За умовами аукціону, власник «Житомирського лікеро-горілчаного заводу» зобовʼязаний погасити борги (станом на кінець 2024 року 161,2 млн грн) протягом 6 місяців.
Переможець аукціону має 20 робочих днів на сплату вартості лота після дня завершення торгів. Після цього підписується договір купівлі-продажу.
Кінцевими бенефіціарними власниками підприємства, що перемогло у аукціоні, є брати-бізнесмени Василь та Євген Астіони.
Що відомо про Астіонів?
Підприємці є власниками фінкомпанії «Фінгруп Фактор», а також є бенефіціарами «Хорольського заводу дитячих продуктів харчування» (бренд «Малютка») та низки агропідприємств, які входять у Dnipro Agro Group.
Василь Астіон, фото: ДніпроАгроГруп
У 2015-2019 році Василь Астіон був депутатом Дніпропетровської облради 7 скликання від партії «Відродження». На це вказують його декларації, подані у цей період.
У 2024 році Бюро економічної безпеки України повідомило про підозру двом агробізнесменам з Дніпропетровської області. Правоохоронці не називали імен підозрюваних.
Фото: Офіс Генерального прокурора
Та інформація про те, що підозру вручили депутату обласної ради та його брату вказує на те, що найімовірніше йдеться про Астіонів.
Бізнесменам інкримінують ухилення від податків на понад 61 млн грн.
Читайте також: Аукціони з продажу «Сумихімпрому» та «Укрбуду» відбудуться у червні 2025 року