Японські компанії Nintendo та Sony, ймовірно, піднімуть ціни на свої ігрові консолі через митну політику президента США Дональда Трампа — про це йдеться в дослідженні Bloomberg Intelligence.

Американським споживачам доведеться платити до 30 % більше за Switch 2 або PlayStation 5, що означає приблизно $590 за нову флагманську консоль Nintendo або комплект PS5 з Astro Bot від Sony. Нині заявлена ціна Switch 2, що має надійти у продаж 5 червня, — від $450.

Компанії збирають свої консолі в Китаї, на продукцію з якого тепер поширюється 125 % мита під час постачань до США. Водночас Nintendo має виробництво у В’єтнамі, яке отримало 90-денне звільнення від підвищених тарифів.

Виробники консолей — найбільш вразливі гравці в індустрії відеоігор через їхню необхідність постачати фізичні товари, як сказав аналітик Bloomberg Intelligence Нейтан Найду.

За його словами, на США припадає 29 % доходів Sony та 37 % продажів Nintendo. Цей ринок незамінний для обох: американські споживачі задають глобальні тренди, а черезтинне радіо стимулює попит на продукти індустрії розваг.

Зростання ціни на 30 % для Switch 2 від Nintendo можливе, якщо на імпорт пристроїв до США накладуть тариф у 80–90 %. Але компанія може утриматися від підвищення цін через 90-денну відстрочку, яку може використати для додаткового поповнення своїх запасів у США.

Якщо Sony чи Nintendo доведеться суттєво підвищити ціни на консолі в США, доведеться відобразити ці зміни й на глобальних ринках, сказав Найду. Що стосується Xbox від Microsoft, йому  може бути простіше: компанія менш залежна від партнерів-виробників, на яких поширюються вищі мита США.

Акції Nintendo впали на 5,4 %, а акції Sony знизилися на 9,4 % у Токіо в п’ятницю.

Що відомо

​Президент США Дональд Трамп 2 квітня продемонстрував у Білому домі документ, що містить перелік країн і відповідні митні тарифи, які планує запровадити. 

Однак 9 квітня Трамп оголосив про 90-денну паузу в запровадженні нових мит для більшості країн, за винятком Китаю, для якого тарифи були підвищені до 125 % через «неповагу до світових ринків».​ 

AIN.UA зібрав думки українських підприємців, аналітиків і представників асоціацій про те, які наслідки може мати тарифна політика США для українського експорту, ІТ, хардверу та венчурного капіталу.