Safe Superintelligence, ШІ-стартап одного зі співзасновників OpenAI Іллі Суцкевера, залучив $2 млрд інвестицій, не маючи поки жодного продукту. Угода оцінила компанію $32 млрд, про це повідомляє Financial Times.

Раунд очолила інвесткомпанія Greenoaks, вклавши $500 млн, а також Lightspeed Venture Partners та Andreessen Horowitz. Посилаючись на свої джерела, Reuters пише, що участь брали також Nvidia і материнська компанія Google.

Також цього тижня Alphabet, що має власні ШІ-моделі, оголосила про угоду, згідно з якою її підрозділ хмарних обчислень надасть SSI доступ до TPU (тензорний блок обробки) — власних чипів компанії для обробки задач штучного інтелекту.

Раніше Google використовувала TPU винятково для внутрішніх потреб. Але угода щодо продажу SSI великої кількості чипів стала прикладом стратегії розширення продажів зовнішнім клієнтам.

Розробники штучного інтелекту історично надавали перевагу графічним процесорам компанії Nvidia, яка володіє понад 80 % ринку чипів для ШІ. Однак, за словами двох джерел видання, SSI наразі переважно використовує TPU, а не GPU.

Востаннє стартап Суцкевера залучав $1 млрд у вересні, при оцінці $5 млрд. Компанія прагне створити ШІ-моделі штучного інтелекту, що будуть набагато потужнішими й розумнішими, ніж передові розробки конкурентів OpenAI, Anthropic і Google.

Ілля Суцкевер пішов з OpenAI у травні торік, після інциденту із звільненням і поновленням СЕО компанії Сема Альтмана. Після цього відділ Суцкевера, що займався безпекою штучного інтелекту, розформували.

Його колишня колега й технічна директорка Міра Мураті також не так давно покинула компанію та заснувала свій стартап Thinking Machines Lab, який займається розробкою більш зрозумілих і загальнодоступних ШІ-систем. Нещодавно її компанії залучила $1 млрд при оцінці в $9 млрд.

  • Ілля Суцкевер народився в російському місті Нижній Новгород (Горький у радянські часи). У п’ятирічному віці емігрував з родиною до Ізраїлюі жив у Єрусалимі до 16 років, після чого родина переїхала до Канади.
  • У 2012 році приєднався до дослідницької компанії, через рік її придбала придбав Google, Суцкевера взяли на роботу як наукового співробітника до Google Brain. Наприкінці 2015 року він залишив Google, щоб стати співзасновником і головним науковцем OpenAI.