Редакційна політика AIN.UA
AIN.UA — це українське медіа про технології, бізнес і місця їхнього перетину, що працює з 1999 року. Ми пишемо про інвестиції, стартапи, IT, економіку, науку та бізнес, а також поєднання грошей та інновацій.
Даємо вичерпну щоденну технологічну та бізнесову картину дня для своїх читачів. Розповідаємо історії простою мовою, але глибоко та професійно: у своїй роботі дотримуємось журналістських стандартів та послуговуємось Кодексом етики українського журналіста.
Наші принципи та засади роботи
Незалежність редакції
Редакція видання є незалежною, власник AIN.UA не впливає на редакційну політику. Ми займаємо проукраїнську патріотичну позицію, не співпрацюємо з росіянами та маємо прозорі джерела фінансування.
Неупередженість
Ми поважаємо право членів нашої команди на власні переконання, політичні вподобання, світоглядну позицію, але жоден з цих факторів не впливає на нашу професійну роботу. Якщо для конкретної людини є загроза виникнення конфлікту інтересів під час роботи над темою, ми передаємо її іншій людині.
До всіх своїх героїв ми ставимось зі здоровим журналістським скепсисом, але шанобливо та обʼєктивно. Ми не провокуємо конфлікти, але не боїмось ставити гострі, незручні запитання. Всю отриману інформацію, навіть від надійних джерел, перевіряємо.
Вибір і погодження тем
При виборі тем редакція послуговується винятково інтересами читачів. Під час створення матеріалів журналісти діють відповідно до редакційного завдання та відхиляють будь-які намагання вплинути на фокус і наповнення тексту з боку третіх осіб.
Редакція залишає за собою право не погоджувати матеріали зі спікерами – як героями інтервʼю, так і експертами, що надають коментарі. Ми приймаємо тільки фактологічні правки, що впливають на коректність і обʼєктивність теми, яку ми висвітлюємо. Вся інформація, що пролунала під час розмови з представником редакції «під запис», може бути опублікована з вказанням автора цитати, якщо спікер не попросив про спілкування off-the-record.
Редакція не узгоджує стилістику, верстку, дату та час публікації тексту з героями. Водночас спікери мають право отримати вичерпну інформацію про тему та фокус майбутнього матеріалу, для якого вони дають коментар. AIN.UA гарантує героям, що їхні слова не будуть викривлені та вирвані з контексту.
Виправлення помилок
Редакція оперативно виправляє граматичні, орфографічні та пунктуаційні помилки – читачі також мають змогу повідомити про них редакцію за допомогою спеціального віджета на сайті.
Про виправлення фактологічних помилок і будь-які доповнення/скорочення матеріалу ми повідомляємо в тексті статті.
Ми не знімаємо матеріали з публікації за жодних умов.
Якщо згадана в матеріалі особа вважає опубліковану інформацію неправдивою, вона може звернутись до редакції із запитом про спростування – електронною поштою або в паперовому вигляді. Запит має бути аргументованим і містити факти, що свідчать про неправдивість інформації. Після цього редакція перевіряє надану інформацію та в разі підтвердження фактів неправдивості публікує спростування. Редакція залишає за собою право дати аргументовану відмову в спростуванні.
Робота з позаштатними авторами та колумністами
Деякі авторські статті видання готують фрилансери, які діють винятково за редакційним завданням та отримують за виконану роботу грошовий гонорар. Відбір фрилансерів здійснюється самою редакцією відповідно до професійних журналістських навичок кандидата.
Ми не приймаємо до публікації в головній медіастрічці статті, інтервʼю, огляди тощо, написані не за нашим редакційним завданням. Колонки публікуємо в окремому розділі з відповідним маркуванням. Редакція не обовʼязково поділяє думку колумністів і не несе відповідальності за дотримання ними законодавства.
Кожну запропоновану нам колонку ми редагуємо та вичитуємо, оцінюємо її цікавість для читача, а також компетентність автора. AIN.UA не публікує колонки, що містять явну або приховану рекламу, політичні гасла, мову ворожнечі та інші прояви ненависті. Ми не узгоджуємо з колумністами стилістику, верстку, дату й час публікації їхньої колонки, та можемо попросити доопрацювати її, якщо вона не відповідає редакційним стандартам.
Робота з джерелами
У своїй роботі ми час від часу вдаємось до роботи з джерелами для отримання інсайдерської інформації. Ось якими правилами ми послуговуємось:
-
Не співпрацюємо з джерелами, особи яких не можемо перевірити. Навіть якщо джерело дає повністю анонімний коментар, ми просимо його надати інформацію про себе, аби оцінити ступінь компетентності та долученість до теми, яке воно коментує. В іншому разі ми відмовляємось від співпраці.
-
Не розкриваємо своїх джерел. Єдиний випадок – коли цього безпосередньо вимагає законодавство України, а саме суд. Водночас ми докладаємо всіх зусиль, аби уникнути розкриття особи інформатора. Крім журналіста, з яким безпосередньо спілкується джерело, його особу може знати тільки редактор, що працює над випуском тексту.
-
Перевіряємо інформацію в якомога більшій кількості джерел.
-
Не співпрацюємо з джерелами, з якими може виникнути конфлікт інтересів або які намагаються задовольнити власні інтереси коштом редакції.
-
Не платимо джерелам за надання інформації.
Рекламні публікації
Редакція та рекламний відділ є відокремленими структурами. Рекламний відділ має власного керівника та не впливає на ухвалення редакційних рішень. Всі рекламні публікації, що виходять на сторінках видання, мають відповідне маркування. До написання матеріалів можуть залучатись співробітники редакції за домовленістю з безпосереднім керівником і за умови, якщо така робота не містить конфлікту інтересів і не впливає на виконання основних редакційних завдань.
Ми не публікуємо «джинсу» – приховану рекламу за грошову чи іншу винагороду.
Рекламний відділ може відмовити у співпраці потенційному клієнту, якщо його компанія чи продукт суперечать етичній і світоглядній позиції видання. Ми не рекламуємо:
-
Беттінгові та гемблінгові компанії;
-
Компанії, що повʼязані з російським і білоруським ринками, мають бенефіціарів чи гроші з цих країн;
-
Алкогольну та тютюнову продукцію;
-
Політичні партії чи персони політиків;