IT Dnipro Biz School — освітній проект для вищого керівництва IT-компаній

3152

ІT-спільнота Дніпра – одна із найсильніших в Україні, і це не перебільшення. Так, цьогорічне дослідження DOU показує, що сьогодні у цьому регіоні зареєстровано понад 13 тисяч IT-спеціалістів. Сфера стрімко розвивається, тому створення місцевої професійної IT Dnipro Community — цілком логічний і в усіх сенсах виправданий крок. Сьогодні до організації IT Dnipro Community, яка працює вже три роки, належать 34 компанії, у планах – надалі розвивати ком’юніті та об’єднувати фахівців.

Діяльність IT Dnipro Community спрямована на комунікацію, підвищення якості профільної освіти, підтримку бізнесу, співпрацю з місцевою владою, також вони проводять тренінги та конференції.

IT Dnipro Biz School – один із нових успішно реалізованих освітніх проектів спільноти. Це навчальний курс, що складається з 15 занять (20% лекційного матеріалу, 80% практики) із провідними фахівцями галузі напрямків sales, менеджменту, HR, маркетингу сфери IT. Проект організовано для вищого керівництва IT-компаній, його мета – обмін досвідом, систематизація знань і розвиток навичок, необхідних для ефективного керування бізнесом у сфері IT.

Створювати бізнес-стратегії, зважено оцінювати ризики, грамотно використовувати тактичні та стратегічні прийоми планування, систематизувати роботу з персоналом – це далеко не все, чому навчились випускники першої IT Dnipro Biz School. Проект тривав 4 місяці й завершився першим випуском у липні цього року.

Євген Гостіщев, виконавчий директор IT Dnipro Community:

«IT Dnipro BizSchool – це фактично бізнес-школа. І якщо у Києві та Львові бізнес-школи існують вже давно, то для нашого регіону це більш ніж важливий проект, наша перша ластівка, наша гордість. Ми ретельно підготувались до запуску цього проекту – дослідили актуальні потреби ринку, оцінили і відібрали найкращих лекторів, а також, після співбесід, – і перших слухачів. Так, серед студентів IT Dnipro BizSchool – представники таких компаній, як Ardas, Livepage, DataArt, Yalantis, InfoReach, Archer Software, BrosCorp, Megaladon Games. За чотири місяці вони прослухали чимало лекційного матеріалу, розібрали «на атоми», так би мовити, безліч кейсів – при тому і практичний бік занять був досить потужним: домашні завдання, розробка бізнес-стратегії компанії, HR-стратегії, формування P&L. Навіть дипломні роботи були. Всі компанії проходять свій власний «шлях по граблях», а ми прагнемо хоча б частково прибрати ці граблі та дати інші інструменти, поділитися досвідом наших лекторів на прикладі конкретних кейсів. З кимось разом знайти відповіді, як вирішити певну задачу, комусь розповісти, що потрібно для створення своєї компанії та яку вибрати нішу, комусь «розкласти по поличках» знання про те, як працює компанія і т.д. Чому саме ком’юніті цим займається? Елементарно: ми маємо необхідну експертизу, нетворкінг і бачення необхідності подібної бізнес-школи для нашого міста».

Олексій Тулін, Генеральний директор і засновник Archer Software, Голова IT Dnipro Community, лектор IT Dnipro Biz School:

«Курсів для розробників, тестувальників, аналітиків та дизайнерів сьогодні повно, на кожному кроці. Але ми бачимо, що топ-менеджерам все ще досить складно поглибити свої знання та отримати новий досвід в Україні. Бізнес-школи вже є у Києві та Львові. Тепер силами IT Dnipro Community створено курс для керівників компаній і в Дніпрі — це якісно новий рівень і дуже важливий крок для розвитку ІТ-бізнесу в регіоні».

Едуард Лобас, Генеральний директор Webinerds, керівник модуля Operational Management:

«Для нас це був виклик – дати максимум теорії, і кейсів з нашого власного досвіду. Водночас приємно, і складно працювати з людьми, які вже досягли успіху, які відбулися. Так, аудиторія нашого курсу – найскладніша та найкрутіша, тому що вони вже знають багато, та їм цього недостатньо, вони стимулюють нас, викладачів, заглиблюватись. Вони вчать завжди «залишатися голодними» – голодними до знань, до справ, дій та нових звершень. Це запалює і надихає продовжувати працювати і працювати».

Дмитро Кресін, співзасновник Ardas (яка спеціалізується на розробці SAAS-платформ), слухач IT Dnipro BizSchool:

«Найкраще в цій бізнес-школі – практичні завдання. Працюючи над ними, ти відкриваєш якісь моделі й далі їх несеш у свою компанію, впроваджуєш їх. Я реально побачив і чітко зрозумів, як саме і що саме мають робити люди, які керують компанією. Досі ми звикли самостійно «затуляти всі дірки», і, власне, через це і всі проблеми. Після IT Dnipro BizSchool ми перерозписали всі інструкції та посадові обов’язки, ввели позиції, яких не було раніше. І пазл нарешті почав складатися!».

На досягнутому IT Dnipro BizSchool не збирається зупинятися: в жовтні планується день відкритих дверей для всіх охочих. Там буде змога записатись на новий курс IT Dnipro BizSchool та познайомитись з лекторами, отримати відповіді на питання. Курс стартує в другій половині місяця.

Так як протягом всього курсу лектори збирали й опрацьовували фідбеки студентів, в новій IT Dnipro BizSchool буде враховано всі побажання, збільшено тривалість лекцій, а ще з’являться нові досвічені управлінці в команді консультантів – директорка Дніпровського офісу SoftServe Юлія Лозінська та Олександр Шарко, операційний директор Archer Software.

Оставить комментарий

Комментарии | 0

Поиск