Почитать на выходных: коронавирус, коронавирус и еще немного коронавируса

3607
2

В нашей карантинной подборке — 10 текстов про коронавирус и карантин. И один — почти про них же. Не болейте.

«Люди не усвідомлюють усю серйозність ситуації»: я українець і у мене коронавірус

Кількість хворих на коронавірус невпинно зростає по всьому світу, вселяючи паніку та параною в людство. Але ж не такий страшний той вірус, як дезінформація, яка вирує навколо нього. Platfor.ma поспілкувалася з українцем, який заразився коронавірусом і наразі перебуває у Німеччині. Він люб’язно, але анонімно, розповів нам про те, як перебіг хвороби виглядає від першого лиця. Спойлер – не так страшно. Читати повністю…

Я веду телеграм-канал про коронавірус

Коли епідемія почала набирати обертів у Європі, стало зрозуміло, що й Україну ця доля не омине. Очевидно було й те, що перші випадки захворювання фіксуватимуть у різних точках країни. Отже, кожен перший випадок у конкретному місті буде викликати сплеск уваги не так по Україні в цілому, як конкретно в населеному пункті, де він був зафіксований. Ми склали список регіональних і міських каналів. Відтак домовилися з адміністраторами про те, що тільки-но буде зафіксовано перший випадок у їхньому місті, вони зроблять новину з посиланням на наш канал.

Це доволі «чітерська» схема, але вона ефективна. Зауважу, що ми ніде не використовували клікбейтні заголовки, не публікували фейки й не обманювали читачів у рекламі, як роблять інші канали. Так, наприклад, перший випадок коронавірусу в Києві привів на канал 13 000 читачів. Читати повністю…

Уляна Супрун: Найчастіше коронавірус підхоплюють не на вулиці, а вдома

Коли ми йдемо вулицею за метр-два від інших людей або швидко проходимо повз них – то немає загрози заразитися.

Коли я йду в магазин і там торкаюсь якихось поверхонь, я, при цьому, не торкаюся обличчя. Коли завершую покупки, то користуюсь антисептиком.

Вдома мию руки, далі розставляю продукти і знову мию руки. Тобто часто мити руки – це одна з найважливіших речей.

Якщо ми дотримуємося всіх правил – не торкаємося лиця, миємо та дезінфікуємо руки, не стоїмо і не кашляємо одне одному в лице, то є дуже низька вірогідність заразитись. Читати повністю…

Академия наук и две украинские фирмы еще в январе разработали тесты на коронавирус, но Украина их почти не использует. Объясняем почему

Украинские ученые еще в январе разработали тесты для обнаружения коронавируса. Это команды из Института молекулярной биологии и генетики Национальной академии наук, а также из частных компаний «Диаген» и «Украинские генетические технологии». Две недели назад Зеленский приказал ученым НАН изготовить 200 тысяч тестов, но Кабмин только сейчас возобновил финансирование академии. Частные компании тоже готовы делать тесты, но до сих пор не получили согласия от Минздрава. Корреспондентки «Бабеля» выясняли, можно ли доверять украинским тестам и почему их до сих пор не используют в масштабах страны. Читать полностью…

Кінотеатри на карантині: досвід «Планети кіно», «Жовтня» та Kino42

З 17 березня в Україні триває загальнонаціональний карантин: обмежили роботу не лише закладів харчування і ТРЦ, а й кінотеатрів.The Village Україна запитує, як виживають на карантині кінотеатри, які щонайменше до 24 квітня змушені припинити роботу. Читати повністю…

Сам ты искусственный

Исследования смертельно опасных вирусов часто кажутся людям излишне рискованными и служат источником для возникновения конспирологических теорий. В этом смысле не стала исключением и начавшаяся пандемия COVID-2019 — в сети то и дело возникают панические слухи о том, что вызвавший ее коронавирус был выращен искусственно и то ли специально, то ли по недосмотру выпущен в свет. В нашем материале мы разбираем, зачем люди продолжают работать с опасными вирусами, как это происходит и почему вирус SARS-CoV-2 совсем не похож на беглеца из лаборатории. Читать полностью…

14 частных компаний разрабатывают лекарства от коронавируса. Кто из них ближе всего к цели?

Фармацевтические компании Америки, Китая, Германии и Франции наперегонки разрабатывают лекарства от коронавируса: вакцины и «иммунные коктейли». Один из препаратов — «Ремдесивир» — компания Gilead уже испытывает на нескольких тысячах пациентов и рассчитывает получить результаты в середине апреля. Но «Ремдесивир» — это не вакцина (которая вырабатывает иммунитет у здорового человека), а препарат, облегчающий течение болезни. Часть компаний работают именно над вакцинами, три из них сейчас на слуху: Moderna, CanSino, Inovio — они обещают поставить вакцины до конца нынешнего года. Другие разрабатывают «иммунные коктейли» из антител, которые подавляют размножение коронавируса. Важную роль в борьбе против коронавируса играет норвежский фонд CEPI, который финансирует Билл Гейтс: он раздает передовым компаниям гранты на исследования. Мы пересказываем обзорный материал репортера Дамиана Гарде для издания STAT: все компании, работающие над лекарствами от коронавируса, их методики и сроки, которые они обещают соблюсти. Разработки отсортированы в порядке готовности. В начале списка — препараты, которые находятся в последней фазе клинических испытаний, в конце — те, что еще тестируют в лабораториях. Читать полностью…

Як київський ресторан переживає карантин: на доставці не заробиш, без орендних канікул не відновишся

Ми припинили приймати гостей на вимогу міської та державної влади, щоб дотримуватися соціальних норм. Заклад переорієнтували на виконання замовлень з собою та доставку.

Як це рішення сприйняли в команді? Лінійні працівники відреагували з розумінням: зазвичай це хлопці, які приїжджають на роботу з-за Києва, тому їм усе одно довелося б повернутися додому за місто. Декому навіть як студентам сказали залишити гуртожитки, тому вони просто пішли у неоплачувану відпустку і поїхали. З кухарями складніше: як правило, це кияни, і в них немає особливих варіантів перейти в інший заклад. Читати повністю…

Турботовірус: як українці роблять добро під час карантину

На відміну від війни, революції чи потопу, в часи пандемії контакт – це перше, чого людям доводиться уникати. Щоб сповільнити поширення вірусу, доводиться самоізолюватися. Але бажання бути разом у складні часи нікуди не йде навіть з карантином. Воно виливається в чудові акти доброти та взаємодопомоги на відстані – справжній вірус турботи. Ба більше, сам факт карантину спрацьовує як обмеження, що тільки примножує людську креативність.

У цьому матеріалі ми зібрали безліч хороших справ, які всі ми можемо робити, щоб разом пережити епідемію та лишитись людьми. Нехай вони надихають вас на допомогу іншим і турботу про себе. Читати повністю…

«Я більше так не можу!» Як вижити в соціальній ізоляції та не збожеволіти

Ізоляція може бути нестерпною. Особливо якщо ви залишилися самі вдома, а найбільше задоволення в житті вам приносить спілкування з іншими. Або якщо у вас складні стосунки з партнером чи вашою сім’єю. Або якщо ви загалом незадоволені своїм життям. Проте є гарні новини: карантин може стати для вас можливістю докорінно переглянути своє життя та стосунки й змінити те, що не влаштовує. Розбираємося, як не тільки вижити в самоізоляції, а й повернути ситуацію собі на користь. Читати повністю…

«Какая у вас жизнь интересная!» Почему мы завидуем самореализации других и что нам с этим делать

Этот термин в 2004 году упоминает в своей статье предприниматель Патрик Макгиннис. А уже в 2013-м его официально вносят в «Оксфордский словарь»: Fear of Missing Out (FoMO) — синдром упущенной выгоды, навязчивый страх или ощущение, что всё интересное происходит там, где вас нет. Это достаточно распространенный недуг: 56% респондентов (2084 жителя США старше 18 лет), принявших участие в опросе 2013 года, ответили, что боятся пропустить знаменательные события в жизни их друзей и знакомых. К сожалению, это явление до сих пор недостаточно изучено и статистики за последние годы нет вовсе. Откуда берется FoMO и можно ли с ним бороться? Читать полностью…

Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!

Оставить комментарий

Комментарии | 2

Поиск