В нашем карантинном дайджесте: IT в Николаеве, маленькие дизайн-студии о карантине, украинская детская книжка о коронавирусе, кризис концертной индустрии и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.
Георгiй Гонгадзе
Двадцять років тому свідомість багатьох українців перевернула немислимо моторошна на той час подія. 16 вересня 2000 року в центрі Києва українські правоохоронці викрали 31-річного журналіста Георгія Гонгадзе, вивезли за межі міста, кинули зв’язаного до ями й задушили ременем, а тіло облили бензином, підпалили й закопали. За місяць один із них — очільник головного управління кримінального розшуку країни (!) — повернувся на місце злочину, викопав рештки тіла журналіста, перевіз за сотню кілометрів, відтяв голову сокирою та перепоховав роздільно. 2 листопада у лісі під містом Тараща було знайдено безголове тіло. Українське суспільство відтоді змінилося назавжди.
Георгій Гонгадзе народився 21 травня 1969 року у Тбілісі. Вчився у Тбіліському державному інституті іноземних мов. Після строкової військової служби в Афганістані повернувся до грузинської столиці, збуреної кривавим придушенням масових протестів у квітні 1989 року. Наслідуючи батька, поринув у суспільно-політичну боротьбу. Восени 1989 року перебрався до Львова, перевівся на факультет іноземних мов ЛНУ ім. І. Франка, активно долучався до діяльності Народного Руху України та Студентського братства. Брав участь у громадянській війні в Грузії (1991-1993) та війні в Абхазії (1992-1993), на останній був тяжко поранений. Повернувшись в Україну, працював на Львівському телебаченні, займався кінодокументалістикою. У 1995 році разом із родиною оселився у Києві, де працював теле- та радіожурналістом і став широко відомим своїми гострими антивладними виступами. Читати повністю…
Олександр Конотопський (Ajax Systems) пережив кризи 2008 й 2014 років. Як він діє зараз?
Ми починали бізнес із дистрибуції охоронних систем у вересні-жовтні 2008 року, коли курс долара був 4,75. У межах місяця долар виріс до 8 гривень. Це була дуже цікава вправа. Ми з другом і партнером сиділи в офісі, у квартирі на вулиці Наталії Ужвій на Виноградарі, тому що в центрі знайти офіс було просто неможливо. Коштувала така оренда 30 доларів за квадратний метр, це зараз ціни на рівні бізнес-центру класу A. За місяць ми отримували один дзвінок буквально. Це така перевірка: заходиш у бізнес, як молодий підприємець із планами підкорення світу, а в тебе один запит за місяць. Такий досвід показує, є в тебе яйця чи немає. Читати повністю…
Развитый IT-рынок и спокойствие. 6 причин жить и работать в Николаеве для IT-специалиста
Николаев — мой второй родной город, живу здесь уже 16 лет. Сам я родом из Скадовска Херсонской области, но приехал в Николаев на учебу и поступил в Черноморский национальный университет им. Петра Могилы. А после выпуска остался тут жить. Почему не вернулся в Скадовск или не переехал в город-миллионник? А потому, что Николаев — отличный город для начинающих в IТ-сфере, достаточно большой, а еще рай для тех, кто не любит суету. В этой статье я хотел бы перечислить 6 причин, почему Николаев комфортный город для IT-специалиста, а также поделиться своими впечатлениями от жизни здесь. Читать полностью…
Як малі дизайн-студії переживають карантин
«Частина клієнтів планувала вже давно зробити дизайн, але COVID-19 став перешкодою на їхньому шляху. Хтось поставив процес на паузу, хтось навпаки хоче встигнути все зробити, аби запуститися як тільки закінчиться карантин. Мало нових запитів на повний комплекс послуг або ребрендинг. Можна припустити, що середній бізнес поки що притримав свої бюджети, бо з тим дизайном, який уже є, поки можна жити. Але повернулася частина старих клієнтів на розробку нових PR-ідей. Маленьким бізнесам зараз важливо якомога голосніше про себе заявляти — соцмережі для них важливе джерело прибутку. Тому у нас з’явилося багато запитів на рекламні компанії для просування в інтернеті». Читати повністю…
Я написала та видала першу в Україні дитячу книжку про коронавірус
Я вирішила створити її, коли карантин подовжили вперше. Тоді зрозуміла, що самоізоляція — це надовго, і що така ситуація істотно вплине не лише на дорослих. Діти страждають не менше, передусім психологічно. Вони відчувають тривогу, часто навіть не розуміючи чому. А коли дитина не розуміє чогось, вона може шукати причину в собі. Я розуміла, що дуже важливо давати дітям інформацію, але доступною для них мовою і в позитивному ключі. Читати повністю…
«Мы просили не о поддержке»: Организаторы акции с прожекторами — о результатах и критике в свой адрес
12 мая форум концертной индустрии Kyiv Music Days инициировал акцию #стопкультурнийкарантин, чтобы выйти на открытый диалог с властью. К инициативе присоединились прокатные и продакшн-компании, концертные, рекламные и ивент-агентства, а также фестивали. Организаторы говорят, что акция прошла более чем в 20 городах Украины. В Киеве прожекторы были включены в Мариинском парке, на Андреевском спуске, Почтовой площади, возле Арки дружбы народов и в других местах. Читать полностью…
Як вижити концертній індустрії під час пандемії: інструкція по перезапуску
Пандемія коронавірусу змінила світ до невпізнання. Два місяці карантину і самоізоляції заклали основи для перегляду людської комунікації як такої — спілкування без дотиків, без міміки і на поважній відстані.
Виклик, який коронавірус створив для світу, породив і нові виклики для концертної індустрії, яка виявилася найбільш вразливою перед пандемією. І в силу своєї комунікативної природи, адже фестивалі і концерти — це історія не тільки про музику, але про спілкування, дотики, обнімашки і танці в потоці емоцій. Читать полностью…
Что такое Assassin’s Creed
Assassin’s Creed это научная фантастика. С самого начала создания серии было правило: Assassin’s Creed is based on Technology – Nothing is Magical, Everything has a plausible technological explanation (Assassin’s Creed основан на технологии – ничто не волшебно, у всего есть правдоподобное технологическое объяснение).
Патрис со своей командой скрупулезно расписывали все свойства устройств, и все что происходит в игре. Они создали отличный лор, раскрыть который не дали Ubi. Начиная с Black Flag началось забивание болта на объяснение работы Частиц Эдема. Юнону, которая выбралась из заточения и стала главной угрозой человечеству просто прихлопнули в каком то комиксе. Читать полностью…
Антистрес-тест: я на собі перевірила різні методи заспокоєння. Ось що вийшло
«Розслабся», – ми часто чуємо від друзів, радників, авторів книжок про саморозвиток, колег і власного внутрішнього голосу. Але факт: сила слова тут не діє, тож людство невпинно намагається вигадати методи, створити інструменти та пізнати вищі матерії задля того, щоб нарешті ЗАСПОКОЇТИСЯ. Карантин – чи не найкраща можливість випробувати все це на собі, адже і привід є, і час. Тож протягом місяця наша редакторка Тетяна Капустинська експериментувала та намагалася з’ясувати, як плисти на хвилях спокою та вміти в будь-який момент подолати стрес. Читать полностью…
Из Антарктиды вернулась украинская экспедиция. Впервые за 20 лет в ее составе была женщина-ученый. Биолог Оксана Савенко рассказала «Бабелю» о 16 месяцах на станции
До 2019 года женщин не брали в зимние экспедиции на станцию «Академик Вернадский». Официального запрета не было, а неофициально причины называли разные: женщины не смогут справиться с физическими нагрузками, их организм якобы не способен вынести суровые условия Антарктиды, мужчины в экспедиции будут испытывать психологический дискомфорт. Женщин допускали только к сезонным исследованиям, длившимся максимум месяц. Когда руководителем Национального антарктического научного центра стал Евгений Дикий, женщины впервые за 20 лет поехали в Антарктиду на зимовку. Первой женщиной-ученым, которая туда отправилась, стала биолог Оксана Савенко. Она провела на станции почти полтора года и 17 мая вернулась в Украину. Оксана рассказала «Бабелю» об условиях работы и важности антарктических исследований, независимо от пола ученых. Читать полностью…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!