В нашей карантинной подборке: онлайн-обучение IT, насколько просто стать мастером маникюра, что мы знаем о картографии, бренды, которые сами себя утилизируют, и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.
Онлайн-навчання в IT: робимо це правильно
Похвально, що в умовах карантину державні керманичі не забули про освіту і запустили «мегапроект» з централізованого навчання школярів онлайн. Хотіли як краще, а вийшло — як завжди. На записані уроки відразу полився шквал критики, бо в наспіх зроблених відео виявилося чимало помилок. Тут і «білий ведмідь з Антарктичного півострова», і некоректні арифметичні обчислення, і нісенітниці на уроках фізики.
Але особисто я не акцентував би на цьому увагу. Немає нічого дивного в тому, що зроблена нашвидкуруч робота містить купу помилок. Мене більше цікавить концептуальне питання: чому хтось вирішив, що можна просто записати перформанс вчителя біля дошки на камеру і назвати це школою онлайн? Читати повністю…
«Найбільше негативних відгуків отримали від українців та узбеків». Як пройшов редизайн OLX
Ми мали на меті привести нашу візуальну складову до єдиного стандарту, вирішити купу проблем із розбіжностями та суперечностями між схожими дизайн-елементами у сайтах та застосунках різних країн.
Водночас такий масштабний проєкт з оновлення — шанс вдосконалити не лише те, що зовні, але й те, що всередині. І велика робота була проведена з вдосконалення нашого «двигуна під капотом».
Ми прагнули осучаснити бренд, вийти за рамки «сайту з товарами» і перетворити «OLX» на платформу рішень, що здатні покращувати життя, які можна знаходити швидко та просто. Читати повністю…
Глава Нацбанка Яков Смолий ушел в отставку, доллар растет, денег не будет, все очень-очень плохо? Еще нет! Отвечаем на самые частые вопросы
Вечером 1 июля председатель Нацбанка Яков Смолий подал в отставку «из-за политического давления». Заявление уже принял президент, а в Верховной Раде зарегистрировали необходимый проект постановления, профильный комитет его поддержал. В пятницу Смолий должен выступить перед депутатами. На фоне заявлений про отставку вырос курс доллара, Украина отказалась размещать евробонды, а крупнейшая инвесткомпания в стране — Dragon Capital — заявила, что приостанавливает новые инвестиции. Критики НБУ радуются, а сторонники называют эту отставку катастрофой. «Бабель» отвечает на вопросы о судьбе НБУ, кредитах от МВФ и курсе доллара, которые сегодня все задают. Читать полностью…
«Як я живу на твої гроші»: про діджитал-кампанію фонду «Таблеточки»
«Менш ніж місяць знадобився нам, щоб зібрати для онкохворих дітей 1 млн грн, які врешті перетворилися на 2 млн грн. Буду нескромною, якщо скажу, що це перша в Україні та поки найбільша за сумою збору діджитал-кампанія з механікою подвоєння суми збору за умови досягнення мети», — написала на своїй сторінці у Facebook комунікаційниця фонду «Таблеточки» Анна Юровицька. Читати повністю…
Я переїхала в Берлін працювати в медтех-стартапі
Алєся Полєсная — UX & Product Design Lead у швейцарському стартапі, що розробляє технічне та програмне забезпечення для лікування коней. Працює з Берліну вже понад рік. До переїзду вона була Head of UX Competence Centre та вела розбудову UX практик у компанії Infopulse (одна з найбільших в Україні). Алєся розповіла про свій досвід переходу у вузькоспрямований стартап, про особливості UX-процесів, виїзні сесії з клієнтами (коли клієнти — це коні) і трохи про відмінності у підходах до роботи в Берліні та Києві. Читати повністю…
Скинь локацию: что мы знаем о картографии
Несмотря на то что ошибка в навигации порой приводит к чудесным открытиям — спасибо Колумбу за гамак и ананасы, — корректное ориентирование в пространстве с помощью карт всегда занимало важное место в человеческой истории. И хотя сейчас такие работы, как карта Птолемея, практически бесполезны для навигации, они дают ценное представление о том, что картографы, исследователи и географы своего времени понимали об окружающем их мире. А, скажем, карта Меркатора имеет ценность и сегодня, поскольку без нее не было бы возможным создание различных картографических проекций. Решили разобраться, что мы знаем о картографии и как человечество проходило долгий путь от настенных росписей до GPS. Читать полностью…
IKEA, Apple, Lego та Adidas: 6 прикладів того, як компанії очищують планету від свого ж сміття
Світ у смітті й небезпеці. З 1950 року залишки пластику складають 9 млрд тонн – тільки 9% з них переробляється, а решта спалюється або лежить на смітниках, отруюючи ґрунт. Наприклад, поліетиленові пакети: якщо з них зв’язати мотузку, нею можна буде обернути планету 7 разів. Пластикові відходи – зло, яке дуже вигідне для масового виробництва. Однак навіть великі світові бренди розуміють, що потрібно щось змінювати заради безпеки всього людства. Яна Червінська, дизайнерка одягу, засновниця Sustainable Fashion Pad і платформи Беззайве розповідає, які компанії та як очищають нашу планету від свого ж сміття. Читати повністю…
Как обмануть Tinder и создать идеальный мэтч
В цифровую эпоху искать любовь стало проще. Даже несмотря на то, что онлайн-знакомства и возможность в любой момент легко и непринужденно найти пару потенциально угрожают долгосрочным отношениям, миллионы людей скачивают и открывают Tinder, чтобы найти «тех самых» — и неважно, на всю жизнь или на одну ночь. Однако насколько правильным можно считать решение отдать свою судьбу в руки бездушных алгоритмов? Перечитали журналистское расследование Жюдит Дюпортей «Любовь по алгоритму. Как Tinder диктует, с кем нам спать», чтобы узнать, как устройство приложения влияет на романтические отношения, самооценку и как «взломать» Tinder, чтобы создать идеальную пару. Читать полностью…
«Тобі що, більше всіх треба?»: чому в Україні легше бути негідником
Активіст Віктор Артеменко координував програму «Відкритий університет реформ», працював у команді проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я в Україні», організував візити реформаторів з ЄС до України та був менеджером адвокації Реанімаційного пакету реформ. Для Platfor.ma він поміркував про те, чому, на його думку, в нашій країні легше бути негідником – і як це змінити. Читати повністю…
Обезбашенный: высотный Киев, которого не случилось
Десятилетие между концом Второй мировой войны и началом хрущевской борьбы с излишествами стало для Киева золотым временем ансамблевого градостроения: восстанавливали Крещатик, проектировали новые магистрали и площади, возводили целые поселки и кварталы.
Сталинская архитектура в буквальном смысле достигла высшей точки развития. Здания начали массово тянуться ввысь — башнями, высотками, шпилями. В эту пору были построены десятки башен, но еще больше остались нереализованными: они либо подверглись цензуре при Хрущеве, либо пали жертвой экономии. Нереализованные проекты забылись — особенно те, что не были широко представлены публике. Читать полностью…
Волнительная пора. Наступило ли время второй волны COVID-19
Во многих странах карантин, тотальный локдаун и социальное дистанцирование привели к сокращению количества заразившихся людей. И, хотя ни вакцины, ни лекарства от COVID-19 у нас не появилось, многие правительства с начала июня принялись снимать ограничения. Мы уже писали о том, каковы шансы у нового коронавируса стать сезонной болезнью и как могут выглядеть следующие волны пандемии. Давайте посмотрим, что происходит теперь. Читать полностью…
Я працюю майстринею манікюру. Думаєш, легко?
Я кинула цю роботу, залишилася на самоті зі своїми думками та почала аналізувати свої інтереси. Думала стати візажисткою, навіть почала навчатися мейкапу, але потім мене чомусь звернуло на нігті – і ось я вже чотири роки працюю в цій сфері.
У мене в житті завжди так: якщо ти за щось берешся, то мусиш робити це на високому рівні. До навчання нової професії я підійшла ретельно: опитала багатьох знайомих і знайшла майстриню, яка перемагала на різних змаганнях і проводила триденний авторський курс. На той момент мені здавалося, що три дні навчання манікюру можна порівняти з п’ятирічним навчанням в університеті. Але, коли я проходила цей курс, то зрозуміла, що цих знань буде замало, тож, відразу після нього, пішла вчитися далі. Читати повністю…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!