В нашем карантинном дайджесте: как Patreon может помочь музыкантам, экологичность электромобилей, уникальный харьковский ресторан и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.
Мандруй Україною: звідки коники та півники
Проект «Мандруй Україною» запустило Державне агентство розвитку туризму (ДАРТ) для популяризації внутрішнього туризму цього літа. Задум полягав у тому, щоб українці використовували хештег #мандруйукраїною, коли публікують фото з туристичних місць України. Окрім хештегу був створений графічний знак та набір ілюстрацій. Їх авторкою стала ілюстраторка Ольга Селищева.
Наразі держагентство лишило для проєкту лише графічне зображення хештегу, від всіх ілюстративних матеріалів відмовилось. Telegraf.Design поговорив із авторкою про те, як вона створювала напис та ілюстрації, чим керувалась, обираючи стиль та кольори. Читати повністю…
Мандруй Україною в дупу: чому ми розучилися критикувати і як це виправити
Наприкінці червня Державне агентство розвитку туризму викотило візуальну складову для слогана #мандруйУкраїною. Чиновники цілком резонно припустили, що, оскільки міжнародний туризм заблокований, потрібно ще активніше агітувати за внутрішній. Для цього порадилися з верховним брендологом країни Андрієм Федорівим і за його підказкою покликали художницю й ілюстраторку Ольгу Селіщеву. Людина це помітна – навчалася в Україні й в Німеччині, сотня виставок по всьому світу, сім персональних експозицій. Ольга відгукнулася і безкоштовно підготувала шрифтовий логотип з декількома візуальними елементами. Читати повністю…
«Atlas Weekend виживе за будь-яких обставин. У нас є імунітет до криз», – засновник фестивалю
Якби не пандемія, 7 липня мав стартувати Atlas Weekend 2020. Ще у квітні організатори зрозуміли, що провести фестиваль цього року не вдасться та оголосили нові дати фестивалю – 6–11 липня 2021 року. Для зручності гостей фесту, артистів переносять із дня у день: хедлайнер вечора п’ятниці за рік гратиме також у п’ятницю.
З 1 до 31 серпня 2020 фестиваль прийматиме заявки на повернення квитків. Тим, хто звернеться, обіцяють повернути гроші з 1 жовтня до 31 грудня. Ідеальний для організаторів варіант – не повертати квиток, а «сховати в надійному місці до наступного літа», бо це підтримає фестиваль у кризовий період, пояснюють на сторінці AW. Чому механізм повернення квитків працює саме так, запитуємо в засновника Atlas Weekend.
Говоримо з Дмитром Сидоренком про пандемію, кризи, перенесення фестивалю, Atlas Weekend 2021 та амбіцію провести зимовий фестиваль. Читати повністю…
Разборка Spotify: как главный музыкальный стриминг-сервис стал коварной медиа-империей
Этот стриминговый сервис ждали с таким упорством не просто так — у него самый высокий показатель преданности пользователей среди конкурентов. Его аудитория самая большая в мире — 286 миллионов платных и бесплатных подписчиков. Ближайший конкурент — от Apple — набрал только 70 миллионов платных пользователей.
Spotify ставят в один ряд с Netflix — обе компании не субсидируют бизнес-гиганты, как в случае с Apple Music, Amazon Music и Youtube Music. Однако внутри сервиса скрыто много секретов и алгоритмов, о работе которых известно не так много. В 2019 году пять исследователей выпустили книгу Spotify Teardown: Inside the Black Box of Music Streaming — итог десятилетнего изучения приложения. Команда не просто проинтервьюировала большое количество бывших и нынешних сотрудников, но и запустила собственный лейбл с фейковыми аккаунтами, ботами и кампаниями. В 2017 году они получили официальное уведомление от юристов Spotify c требованием прекратить исследование, затем предприняли попытку отменить грант от Шведского института исследований, за что получили водопад негативных комментариев от медиа. Читать полностью…
Patreon і музика: що, кому, навіщо та як?
Patreon створений американським музикантом, мультиінструменталістом Джеком Конті, який шукав можливість заробітку зі своїх популярних відео на YouTube. Він 2013 року розробив платформу разом із Семом Ямом. Творці реєструють на сайті власну сторінку, на яку підписуються фанати. Зазвичай її власник вказує мету, для якої ведеться збір коштів, а також, за бажання, встановлює межу власного доходу. Підписники ж мають можливість у будь-який час відкликати платіж. Творці можуть налаштувати сторінку так, що підписники платитимуть за кожну окрему роботу, але надають перевагу системі щомісячних внесків з особливим доступом до витворів або закадрових записів.
Patreon є гарною альтернативою просто краудфандингу альбомів, адже часто платформи на кшталт Kickstarter та Indiegogo недоступні для резидентів Україні, або ж гурт може бути невпевнений, що збере потрібні кошти протягом місяця. А «Патреон» дає змогу отримувати донати на регулярній основі, змінювати правила тощо. Читати повністю…
Електромобілі справді екологічні? Пояснює експерт
За 2019 рік в Україні зареєстрували 7700 електромобілів, майже на 40% більше ніж попереднього року. Головними перевагами електрокарів перед автомобілями на дизелі й бензині називають економію на паливі, а також те, що вони не забруднюють повітря вихлопними газами, а тому є безпечними для довкілля. Але з другим фактором не все так однозначно. З’ясовуємо, чи дійсно електрокари є екологічними з погляду впливу на довкілля, здоров’я людей і комфорту в місті. Читати повністю…
«История о том, как мы починили компанию»: что происходило в Valve последние десять лет
Джефф Кили не впервые выпускает The Final Hours по мотивам игр от Valve — до этого бывший репортёр GameSpot публиковал большие статьи про разработку Half-Life 2 (в 2004 году) и Portal 2 (в 2011-м). Оба материала — это монументальный труд с подробным описанием разработки, десятками историй и интервью с самыми разными людьми.
The Final Hours of Half-Life: Alyx — не исключение. На этот раз Кили выпустил статью в виде большой интерактивной энциклопедии, написанной на Unity — с фотографиями, скриншотами, записями геймплея и десятками страниц текста. Читать полностью…
Сніг на голову
У дворі старої триповерхівки у центрі Харкова збираються мешканці. Взимку на першому поверсі житлового будинку з’явився «Сніг на голову» — ресторан, де працюють люди з ментальною інвалідністю. І ось тепер власники закладу покликали сусідів, щоб обговорити ідею відкриття літнього майданчика. На жаль, до конструктивної розмови так і не дійде: частина мешканців в один голос заявить, начебто боїться випускати дітей на подвір’я, «бо у вас працюють ці дивні люди» і «невідомо, що там у них у голові, — ще накинуться на когось».
Попри наявність усіх дозволів та пекуче відчуття несправедливості, засновники ресторану, харків’яни Тетяна Каменєва та Михайло Чорноморець, одразу ж вирішать не відкривати літнього майданчика. Проте не відмовляться від спільної мрії — побудувати суспільство, де кожна людина з ментальною інвалідністю матиме гідне місце. Читати повністю…
Как отказаться от продуктов животного происхождения и не лишиться денег, друзей и здоровья. Краткий гид по веганству
В эпоху энвайронментализма многие задумываются о том, чтобы сократить потребление продуктов животного происхождения или отказаться от них вовсе. Но быть веганом дорого, сложно и вредно для здоровья. Или нет? Автор «Ножа» Мария Оленева решила проверить это на собственном опыте: она изучила матчасть, перешла на растительную пищу на один месяц и написала для читателей «Ножа» полезный отчет. Читать полностью…
Тайны семи морей: истории самых знаменитых кораблей-призраков
Уже много лет истории о духах кораблей, погибших при загадочных обстоятельствах, не дают миру покоя. По мотивам самых знаменитых легенд пишут книги и снимают фильмы, а люди стремятся хоть одним глазком увидеть их главных героев. Однако «кораблями-призраками» называются не только суда, которые, подобно «Летучему голландцу», возвращаются в наш мир после гибели.
Зачастую к ним относят обычные шхуны, пароходы и яхты, обнаруженные посреди моря без экипажа: яркий пример — «Мария Целеста», с которой в XIX веке куда-то пропала вся команда. За долгие годы у историй о кораблях-призраках появилось множество версий: провести грань между правдой и выдумкой зачастую сложно. В рамках месяца морей вспоминаем о самых знаменитых морских легендах и пытаемся разобраться, что же в них происходило на самом деле. Читать полностью…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!