Залежність від технічних можливостей та вивчення онлайн-інструментів — виклики дистанційної освіти: дослідження SoftServe

936

У SoftServe провели комплексне опитування серед студентів та викладачів університетів, щоб виявити їхній досвід трансформації освітнього процесу в онлайн формат, зрозуміти найбільші прогалини та те, як технологічні компанії можуть допомогти їх вирішити. 

Опитування проводили у листопаді-грудні 2020 року, в ньому взяли участь студенти та викладачі з Києва, Львова, Харкова, Чернівців, Івано-Франківська, Дніпра та Рівного. 

За його результатами, лише 43% викладачів вважають, що онлайн-освіта дає більше можливостей для викладання навчальних матеріалів, ніж офлайн-формат. Найпопулярнішими інструментами для онлайн-навчання є Zoom, Google Meets та Microsoft Teams. Викладачі тримають зв’язок зі студентами через email, платформу для онлайн-навчання Moodle та соціальні мережі. 

Водночас, потребу освоювати нові інструменти та адаптувати під них навчальні матеріали респонденти опитування виділяють серед основних викликів дистанційного навчання. Ще одним складним фактором, спільним і для викладачів, і для студентів, є залежність від технічних можливостей. Серед них респонденти зазначають не лише повільний інтернет, але й застосування завеликої кількості несинхронізованих між собою онлайн-інструментів: для відео-дзвінків використовується одна платформа, для групових чатів – інша, а персональна переписка ведеться в месенджерах. З упорядкуванням цього хаосу може допомогти використання повноцінної функціональності сучасних онлайн-платформ, серед яких Microsoft Teams, що є частиною платформи Office 365, доступної безкоштовно для всіх закладів освіти. 

Тому SoftServe об’єднується з Microsoft Україна, щоб допомогти освітянам покращити якість онлайн-навчання. 20-29 квітня 2021 року компанії проведуть спільний інтенсив з ефективної організації взаємодії віддалених команд. Для обох компаній практика організації дистанційної роботи лежить в основі ведення успішної діяльності, оскільки географія присутності включає офіси в різних містах і країнах. Внутрішні експерти мають досвід застосування різних практик та інструментів, яким ділитимуться протягом івенту. 

Спікери навчатимуть дієвим підходам організації роботи віддалених команд, основам тайм-менеджменту для комфортного study-life balance та використанню повного потенціалу сучасних онлайн-інструментів. Участь – безкоштовна, реєстрація — за посиланням

Оставить комментарий

Комментарии | 0

Поиск