Почитать на выходных: история империи Disney, почему искусство дорогое и осознанная Пасха

1312

В нашей послелокдаунной подборке: 18-летняя гроссмейстер спортивного программирования, работа в WhatsApp, большое интервью о доказательной медицине, как Индия борется с коронавирусом и пока проигрывает, что накое НУШ и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.

Перемогла в 10 міжнародних змаганнях з програмування. 18-річна Софія Мельник — про підготовку та олімпіадне життя

18-річна Софія Мельник — багаторазова переможниця міжнародних змагань з програмування, трикратна срібна призерка Міжнародної олімпіади з інформатики. Захопилась спортивним програмуванням у 9 років. Навчаючись у 5 класі, Софія посіла третє місце на Всеукраїнській олімпіаді з інформатики серед учнів 9 класів. Має рівень гросмейстера на сайті спортивного програмування Codeforces. Нині дівчина навчається на кафедрі інформатики КНУ імені Шевченка. Ми поговорили з Софією про те, як організовані олімпіади різних рівнів, що потрібно для перемоги на змаганнях і які переваги дає олімпіадний рух. Читати повністю…

Я працюю у WhatsApp

WhatsApp є найпопулярнішим месенджером у світі за кількістю активних користувачів. Українська продакт-дизайнерка Аліса Крижановська працює над застосунком вже 11 років.

Усе почалося так: Аліса прийшла в агенцію «Токіо», а одним з її перших завдань було намалювати іконку для Android-версії WhatsApp. Тоді це був ще маленький стартап, який став клієнтом агенції, а власник «Токіо» Антон Борзов – першим дизайнером додатка.

Через кілька років Ян Кум запропонував команді працювати лише на WhatsApp. Так Аліса переїхала у США. «У якомусь сенсі це просто везіння в комбінації із правильними людьми, нашими зусиллями та вдалим моментом», – розповідає вона.

Ми поспілкувалися з нею про особливості релокейту в іншу країну й адаптацію, як влаштована робота у WhatsApp, їхню систему рівнів серед працівників та як вона придумує емодзі для додатка. Читати повністю…

Безголовий «ПриватБанк»: що загрожує банку без керівника та як його призначити

23 липня завершується шестимісячний строк повноважень тимчасово виконуючої обов’язки голови правління «ПриватБанку» Ганни Самаріної.

Якщо до цього часу конкурс не звершиться, а кандидат не пройде погодження в Національному банку, то Приватбанк залишиться без голови.

Це означатиме не просто параліч операційного управління найбільшого банку країни, а й послаблення позицій установи у судових справах проти колишніх власників, адже не буде кому підписати довіреність на представлення інтересів банку в суді.

На початку квітня стало відомо, що Господарський суд Києва продовжує блокувати конкурс на обрання голови правління Приватбанку за клопотанням «Первинної профспілкової організації працівників «ПриватБанку». Остання вимагає скасувати проведення конкурсу, посилаючись на відсутність відкритості.

Зупинка конкурсів на обрання керівників є системною проблемою, яка регулярно дає про себе знати на держпідприємствах та в банках. Утім, блокування призначення керівника найбільшого банку країни може спричинити значно гірші наслідки.

Як повинні проходити конкурси на керівні посади важливих для країни підприємств та чому відкритість грає на руку тим, хто хоче їх зірвати? Читати повністю…

Оцінок не ставлять, домашнє завдання не дають. Що таке Нова українська школа та як вона працює

Діти не сидять за партами, як раніше, а завжди рухаються. Кожні 15 хвилин змінюється завдання та спосіб його виконання: спочатку дитина працює самостійно, потім у парі, далі у групах, у перерві між цим діти роблять руханки – такий вигляд має звичайний урок у Новій українській школі (НУШ).

Нова українська школа – це реформа загальної середньої освіти. Це «школа, у якій буде приємно навчатися та яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у житті». Реформа стартувала 1 вересня, 2018 року. Спочатку за НУШ працювало 100 шкіл, але зараз уже всі школи зобов’язані працювати за цією системою освіти.

Оксана Матвійчук – учителька початкових класів у звичайній школі на Оболоні, у якій сама раніше навчалась. Вона працює з дітьми вже 36 років. Останні два з них Оксана вчить дітей у форматі Нової української школи. Читати повністю…

От Burger King до Баффетта в IT. Как Чамат Палихапития меняет Кремниевую Долину

Чамат Палихапития — успешный венчурный капиталист с состоянием в $1,1 млрд.

Он прошел путь от ребенка из семьи эмигрантов до топ-менеджера Facebook, а затем инвестора и председателя Virgin Galactic.

Рассказываем об основных вехах карьеры Палихапитии, как он помог увеличить аудиторию Facebook до 700 млн, а также почему продолжает играть в покер. Читать полностью…

В Україні досі лікують від хвороб, яких не існує. Велике інтерв’ю з Віолеттою Лійкою та Med Goblin

Поки я працював лікарем, до мене пацієнти взагалі не зверталися. Зверталися інші лікарі, а пацієнтів просто привозили [на операцію]. Коли я став вести медичний блог, до мене почали звертатися десятки й сотні людей. Найчастіше запитують, чи правильний метод лікування їм призначили, чи дійсно це допомагає. Тобто люди не довіряють лікарям.

Мені здається, за останні 5 років культура пацієнтів значно підвищилася. Люди звикли, що деякі лікарі можуть призначати щось абсолютно ненаукове. Вони ставлять запитання про доцільність того чи іншого методу лікування, адже хочуть отримати якісну допомогу, а не просто заплатити гроші й робити якусь фігню. Мені здається, у нашому суспільстві є дуже великий запит на роз’яснення з приводу медицини.

Інформація про медицину та здоров’я доступна, її можна знайти в інтернеті безкоштовно. Але пересічна людина, навіть дуже інтелектуальна, навіть із трьома вищими освітами, може зробити з неї хибні висновки, адже вона не лікар і не має професійних компетенцій. Тому є великий запит до лікарів, які б могли пояснити всю цю інформацію людською мовою. Читати повністю…

Як Disney став гігантом індустрії розваг та медіа

Через два роки компанія Disney святкуватиме 100-річчя. За весь час свого існування Disney створив тисячі персонажів і сюжетів, розвинув мультиплікаційну індустрію, відірвався набагато вперед від своїх конкурентів, потім купив їхні компанії і, здається, не збирається здавати позиції.

Ми зібрали цікаві факти про компанію. З яких мультфільмів починалася історія Disney? Як у створенні першого Діснейленду допомогло телебачення? Чому Disney купив Pixar, Marvel, Lucasfilm і 21st Century Fox? За що масово не люблять мультфільми компанії — читай у нашому матеріалі. Читати повністю…

Почему произведения искусства стоят так дорого? Изучаем брендинг, психологию и финансовые махинации на арт-рынке

Предметы искусства бесполезны в практическом смысле: на них не вырастить зерно, они не доставят из пункта А в пункт Б и не заменят крыши над головой. Тем не менее многие стоят гораздо дороже земельного участка, автомобиля и дома.

Не меньше сбивает с толку необходимость расшифровывать замысел художника. До начала ХХ века посетителю художественного салона всё было понятно: это портрет вельможи, это фрукты в чаше, а это горный пейзаж. Беру!
Но к произведениям экспрессионистов, кубистов, абстракционистов, концептуалистов и других «-истов» много вопросов: почему модель без зрачков, почему деревья фиолетовые, зачем тут курица — и вообще что это?

Стало трудно понять, что действительно стоит своих денег. Ведь нарисовать полоски на полотне или приклеить банан к стене может и ребенок. Или нет? Откуда такие цены? Читать полностью…

Дизайн-система ознакування історичних пам’яток

На початку квітня поруч з десятьма історичними пам’ятками міста Умань встановили інформаційні пілони, які розповідають історії цих об’єктів. Пілони є частиною проєкту ознакування історичної спадщини міста.

Над дизайном системи ознакування працювали Агенти змін, включаючи їхню внутрішню команду «‎Публічна платформа», яка спеціалізується на фасилітації складних міських проєктів. Для платформи це був перший реалізований кейс.

Telegraf.Design розповідає про деталі дизайн-процесу: як проводили воркшопи зі стейкхолдерами, як шукали візуальний стиль, створювали й тестували прототипи, робили ітерації дизайну, залучали підрядників тощо. Читать полностью…

Свідомий Великдень: гайд паскою, яйцями і вітаннями для міленіалів

Шашлики, алкоголь та пластикові наклейки на яйця – якщо вас теж бісить те, як зазвичай зустрічають Великдень, цей гід ми склали спеціально для вас.

Як провести цей день, що приготувати і яких помилок уникати, аби ніхто не постраждав від ваших дій – у нашому екологічному гайді.

Читати повністю…

300 тысяч заражений в день: почему Индия не справляется с пандемией и как ей пытаются помочь

С начала апреля в Индии наблюдается рост заболеваемости коронавирусом Covid-19.

Если в конце марта в стране регистрировали около 70 тысяч новых случаев в сутки, а в начале апреля — более 100 тысяч, то в конце — более 300 тысяч.

Как с кризисом справляется система здравоохранения, почему количество жертв продолжает расти и кто пытается помочь Индии? Читать полностью…

Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!

Оставить комментарий

Комментарии | 0

Поиск