Почитать на выходных: как работают пилоты, Kyiv Rescue Animals и цены билетов на фестивали

1311

В нашем традиционном дайджесте: книжные кафе и магазины у издательств, завод «Антонов», как начать снимать на пленку, какие прививки нужны взрослому и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.

Економіка андеграундного фесту. Організатори «Конфіскату» про те, чому його довелося скасувати

7 серпня в Києві на ЮБК мав відбутися контркультурний фестиваль «Конфіскат». Його організовувала команда kontrabass promo, а серед хедлайнерів були заявлені Стас Корольов, Паліндром, Курган, Ragapop, Shadazz, «Джозерс», thekomakoma та Аппекс, а вартість квитка стартувала від 600 грн. За три дні до події організатори повідомили, що все скасовується. Було продано лише 160 квитків із 450 необхідних для фінансової окупності.

Скасування фестивалю викликало бурхливу дискусію в соцмережах. Частина людей підтримала kontrabass promo, інші звинуватили їх у слабкому маркетингу та піарі. Читати повністю…

25 років працював у роздрібній торгівлі і почав вчити IT самотужки. Як 54-річний чоловік з Конотопа став розробником

Ігорю Мисанюку 54 роки. Після вишу він завжди працював на себе — займався роздрібною торгівлею. Однак коли покупці стали віддавати перевагу супермаркетам, а не традиційним ринкам, і доходи пішли на спад, вирішив податися в IT.

Про те, як колишньому приватному підприємцю вдалося самотужки опанувати мову програмування PHP і знайти роботу в IT-компанії, не виїжджаючи з рідного Конотопа, — далі.

Читати повністю…

Скільки заробляє пілот української авіакомпанії

Коли мені було 16 років і прийшов час обирати професію, я не мав жодного уявлення, ким хочу стати.

Мій тато пілот в авіакомпанії, тож батьки підказали мені, що я теж можу обрати цю професію.

Вони дали мені можливість вибору, але наполягали на тому, щоб я залишився у Кропивницькому.

Я вступив до Кропивницької льотної академії НАУ й відтоді, коли почалася льотна практика, зрозумів, що це справді моє.

З того часу жодних сумнівів в обраній професії в мене не було.

Читати повністю…

Стороннім вхід заборонено: Державне підприємство «Антонов»

Справжній науковий прорив у вітчизняному літакобудуванні стався тоді, коли за радянських часів розпочався процес будування планерів — літаків без мотора, що літають, використовуючи завихреннях теплого та холодного повітря, неначе орли. Саме тут ми вперше зустрічаємось з Олегом Антоновим — хлопцем, який народився в селі Троїці у 1906 році. На початку 20-х років він у віці 16 років збудував свій перший планер і врешті, разом з Корольовим, Іллюшиним, Яковлевим та іншими видатними конструкторами, згодом увійшов до золотого фонду аерокосмічної індустрії Радянського Союзу.

Антонов не лише на рівні формул, а на якомусь інтуїтивному рівні відчував аеродинаміку. Він розпочав свій конструкторський шлях з планерів — спроєктував і побудував їх дуже багато, вони чудово літали.

Згодом, у 30-ті роки, він очолював Тушинський планерний завод, а в роки Другої світової проєктував винищувачі. Вже тоді Антонов почав замислюватись — авжеж, триває війна і потрібні військові літаки, але що буде після неї? Читати повністю…

Гайд по работе с правками

Правки — грустная неизбежность в работе любого креатора: миллионы итераций, изменения, которые пойдут проекту во вред, и комментарии в духе «все не то» — you name it. Причем часто клиенты действительно не понимают, в чем проблема: «Плачу деньги — значит, имею право».

Чтобы помочь заказчикам и исполнителям лучше понять друг друга, мы попросили креаторов из разных сфер дать советы обеим сторонам. Получилась памятка о том, как согласовать проект и не свести друг друга с ума. Читать полностью…

«Чому так дорого?!»: як формується ціна квитка на фестиваль

Люди часто жаліються на високу ціну квитків на концерти та фестивалі, проте навряд більшість знає, звідки вона береться і чи справді це об’єктивно дорого.

Ми вирішили розібратися, як формується ціна на квиток на прикладах фестивалів.

Експертними коментарями щодо формування ціни поділилися маркетинг-директор квиткового сервісу concert.ua Дмитро Чінь та маркетинг-директор організатора фестивалів Fishcanfly Михайло Бессиний. Читати повністю…

Работа — волк: как живут спасатели зверей в Киеве

День спасателей обычно начинается в шесть часов утра. Но сегодня первое сообщение приходит только в десять: «Помочь поднять и донести собаку до клиники. У собы температура, судороги». Я и смена спасателей — Таня и Вова — садимся в старый «крайслер» и едем в Вышгород, маленький город под Киевом.

Хозяйке на вид не больше пятидесяти, она выглядит помято и говорит с трудом. Таня незаметно отправляет мне сообщение в телеграме: «Она пьяна, по-моему». Тане 29 лет, у нее пыльные руки, взъерошенные волосы и яркая футболка Kyiv Animal Rescue Group. Она говорит четко и доходчиво, если нужно — терпеливо повторяет по нескольку раз, как учительница или сотрудница колл-центра. Читать полностью…

Инструкция: как начать снимать на пленку

Несколько лет назад на ярмарках и блошиных ранках можно было найти старые пленочные камеры, которые продавали за копейки, но сейчас их цена на различных аукционах подходит к тысяче долларов и стабильно растет на 10% в год. Пленочная фотография становится все более популярным направлением: на улицах встречаются люди со старыми камерами, а в городах открываются новые фотолаборатории и специализированные магазины. Не игнорируют пленку и профессионалы.

Если цифровая камера не рассчитана на работу десятилетиями, так как производители под влиянием моды и маркетинга выпускают новые и усовершенствованные модели, то с пленочной техникой все иначе. Такие камеры создавали с расчетом, что они будут служить долго. Средняя пленочная камера переживает даже своего владельца.

Сходу снять хороший кадр на пленку непросто — для создания качественных фотографий необходим комплекс условий, в который входит хорошая техника, правильно настроенная и чистая оптика и хорошая пленка. Читать полностью…

Які щеплення потрібно робити в дорослому віці

Обов’язкові щеплення в Україні зазначені в календарі вакцинації, і вони мають проводитися в дитячому віці. Якщо ви з будь-яких причин тоді не зробили їх, доречно зробити в дорослому. Також деякі вакцини необхідно поновлювати через якийсь час.

Відмітки про щеплення є в медичній карті. Там указані дата щеплення, доза, назва та серія вакцин. Ви можете звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта й разом із ним перевірити записи. Якщо відміток про щеплення немає, це підстава пройти вакцинацію та захистити себе від хвороби.

Щеплення надає імунітет, а це означає, що, якщо ви й захворієте, то перенесете захворювання легко. Жодна вакцина не захищає від захворювання на 100%, і це нормально, але вона на 100% захищає від ускладнень. Читати повністю…

Китай долго терпел оппозицию в Гонконге, но теперь решил окончательно закрутить гайки. «Медуза» рассказывает, как в городе-государстве зародилась демократия — и как ее убили

Год назад — 1 июля 2020 года — в Гонконге впервые не состоялось массовое шествие, которым оппозиция традиционно отмечала годовщину передачи города-государства от Великобритании Китаю. Тогда власти отказались согласовать акцию под предлогом пандемии, но к 2021-му стало ясно, что причина в политике. Китайская народная республика последовательно демонтирует остатки независимости региона, с которыми мирилась последние 24 года. Формально процесс окончательной передачи Гонконга под власть КНР должен завершиться только к 2047 году, но в Пекине решили не ждать, а максимально «закрутить гайки» прямо сейчас. По просьбе «Медузы» юрист Павел Бажанов, специализирующийся на праве Гонконга и Китая, рассказывает, как этому городу удавалось сохранять относительную независимость — и почему она так резко заканчивается. Читать полностью…

Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!

Оставить комментарий

Комментарии | 0

Поиск