В нашей традиционной подборке: история проекта Prometheus, кофейные дрипы из Украины, монархи, отказывающиеся от прерогатив, и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.
? «В большой компании через 8–10 лет обязательно будешь миллионером». Инженер из Apple — о том, как работают акции в IT-компаниях
Пол Гончар — айтишник с 20-летним опытом, большую часть которого получил в США. 9 лет работает в Apple, сейчас — Senior Domain Engineer. Мы решили пообщаться с Полом об акциях: реально ли на них заработать, стоит ли торговаться на этапе оффера, сложно ли разобраться во всех нюансах, когда и как их лучше продавать. А еще поговорили о том, на какие уловки идут основатели стартапов, чтобы инженеры не получили обещанную долю акций, и через сколько времени реально стать миллионером в большой компании. Читать полностью…
〽️ Чому Facebook став Meta? Історія відчайдушного ребрендингу
Перейменування компанії Facebook на Meta днями стало найбільш обговорюваною сенсацією в мережі. Дехто знайшов у цій новині нескінченне джерело жартів, тим часом як аналітики і дослідники цифрового ринку міркують про те, навіщо це все-таки знадобилося Марку Цукербергу, і чому перейменування відбувається саме зараз. Читати повністю…
?? Вчитися з Prometheus
Масштабний громадський проект народився у 2014-му з ідеї однієї людини — тоді ще студента-історика Івана Примаченка. На початку задум створити платформу для масових відкритих курсів, яка б не поступалася західним взірцям, здавався надто амбітним і нереальним. Для його втілення бракувало грошей, людей, інфраструктури. Втім, ентузіазм Примаченка не згасав, і невдовзі з’явилися однодумці, які стали співзасновниками Prometheus, а також міжнародні донори, волонтери, лектори та матеріально-технічна база для реалізації проекту.
Нині Prometheus має більш як 200 курсів, на яких навчається понад півтора мільйона користувачів. Цю освітню платформу можна без перебільшення назвати інструментом революційних змін у не надто гнучкій системі освіти України, яка давно потребувала модернізації. Prometheus вчить правильно вчитися, до того ж у будь-якому віці. Читати повністю…
☕ Кава проста крапельна. Як двоє підприємців привчають кавовий ринок до дріпів
Кавові дріпи використовуються для альтернативного заварювання фільтрової кави. Цей спосіб не потребує додаткових професійних девайсів – тільки чашку, чайник із гарячою водою та власне дріп. Пакетики з кавою дедалі частіше зустрічаються в кав’ярнях, але навіть серед знавців альтернативи є ті, хто вперше про них чує.
На початку літа 2021 року Євген Нікітін та Петро Снєдзін вирішили запустити власний бренд кавових дріпів – «Кава проста крапельна». Продавши за понад місяць першу партію, зараз вони збільшують обсяги вдвічі та планують переходити до онлайн-продажів і підписки. Читати повністю…
? Google Trends: основні функції та механіка роботи
Кожен власник сайту, SEO-спеціаліст і оптимізатор використовує аналітику у своїй роботі. Це допомагає бізнесу залишатися актуальним, знати своїх конкурентів, стежити за трендами та завчасно планувати маркетингові стратегії.
Функції Google Trends корисні спеціалістам для аналітичної частини роботи. Наприклад, сервіс відстежує сезонність у бізнесі та доцільність відкриття нової локації. Інформація на сайті оновлюється щодобово, аналізуючи запити на платформі Google. Тому всі, хто працює із цим сервісом, стабільно отримують актуальні дані. Читати повністю…
? Український режисер зняв фільм про Мадонну. Розпитали його про «Королеву поп-музики» та роботу в США
Саша Касюга – 26-річний режисер родом із Дніпра. П’ять років тому він закінчив навчання на хіміка-технолога в Україні та переїхав до Нью-Йорка, аби знайти себе в креативній професії. Він вчився на курсах із маркетингу та брендингу, працював в агенції з талант-менеджменту, а у вільний час фотографував, вчився знімати відео та працював асистентом режисерів.
На початку 2020 року напередодні пандемії його запросили стати режисером концертного фільму Мадонни Madame X. Стрічка знята на основі турне співачки на підтримку 14-ого студійного альбому Madame X. Мадонна дала 75 концертів у театрах США та Європи разом із командою музикантів і танцюристів із різних країн світу. Прем’єра відбулася 8 жовтня на стримінговому сервісі Paramount+ та на каналі MTV.
Ми поговорили із Сашею про його переїзд у США та шлях від студента, який підпрацьовує офіціантом, до режисера фільму про Мадонну. Читати повністю…
? Монополист саундтрека Циммер
Ханс Циммер изменил музыкальный подход в кинобизнесе. Он показал, что звук важен не меньше того, что мы видим на экране. Подчеркнуть происходящее, дать услышать мысли и переживания героев — стиль Циммера. Он считает, что пишет не просто музыку, а программный код.
То, что имя композитора стало нарицательным, — факт. В студии kontora попытались разобраться, как быть настолько крутым, чтобы стать синонимом своего дела. Читати повністю…
? Гра з гендером і квір-революція: чому Måneskin – бунтарі нового часу
Продаж квитків на європейський тур Måneskin відкрився 30 вересня (серед міст був і Київ), усі квитки розлетілися буквально за кілька годин. Водночас світ почув про італійський гурт тільки пів року тому, коли команда здобула перше місце на Євробаченні з нетиповим для цього конкурсу виступом: це був рок італійською мовою.
Måneskin досить яскраво позначив переломний період встановлення нових цінностей, при цьому не втрачаючи духу бунтарства і спротиву старому ладу. Розбираємося, в чому саме це проявляється. Читати повністю…
? По собственному желанию: чего лишались монархи, отказываясь от титулов
Кажется, выйти замуж за принца или жениться на принцессе — все равно что сорвать джекпот. Но есть браки, при которых титулы и привилегии супруга не передаются мужу или жене. Их называют морганатическими, или браками левой руки (на свадебной церемонии невеста-простолюдинка традиционно стояла по левую сторону от жениха).
Иногда королевский супруг сам отказывается от титула, чтобы любимого человека не коснулись проблемы. А они неизбежно возникают: например, Грейс Келли была вынуждена завершить карьеру актрисы, а японская императрица Масако столкнулась с сильным давлением в семье и обществе из-за того, что не могла родить сына.
Рассказываем о пяти монарших особах, которые покинули королевскую семью, чтобы жить по своим правилам. Читать полностью…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!