Шлях ELEKS у топ-100 найбільших світових аутсорсингових IT-компаній
Прийняти виклик і перемогти
Історія ELEKS почалась 30 років тому, коли батько та син, Олексій Скрипник та Олексій Скрипник-молодший, вирішили зайнятись розробкою власних програмних продуктів для електроенергетичних підприємств. З часом їхня ідея переросла у глобальну інженерну інноваційну аутсорсингову IT-компанію ELEKS.
У кризовому 1990 році, Олексій Скрипник-молодший, засновник компанії ELEKS, працював у «Львівенерго». На той час організація використовувала застарілі системи розрахунків енергії, які потребували термінового вдосконалення. Помітивши це і зрозумівши можливі перспективи розвитку, Олексій разом зі своїм батьком-програмістом засновують кооператив із розробки програмного забезпечення. Невдовзі непримітний кооператив виріс у всесвітньо відому сьогодні компанію ELEKS.

Засновники ELEKS відразу поставили перед собою амбітну ціль – розробити програмне забезпечення, яке допомогло б новим незалежним державним енергетичним компаніям України регулювати свої електричні системи після розпаду СРСР. І це вдалось! Результатом їхньої роботи стала система DAKAR для моделювання, аналізу, планування та оптимізації сучасних електроенергетичних систем, яка донині користується попитом на ринку.
Як все починалось
Сьогодні, у 2021 році, компанія із головним офісом у Львові має також центри розробки у Києві, Івано-Франківську і Тернополі, та торгові представництва у США, Великій Британії, Польщі, Німеччині, Естонії та Канаді. Невеликий львівський кооператив виріс до інженерної інноваційної компанії з понад 1800+ спеціалістів, які реалізували вже більше 750 end-to-end проектів.

Послуги та напрямки експертизи:

– Full-Cycle Custom Software та Application Development;
– Product Design;
– PoC Development та Feasibility Study;
– Рішення на базі blockchain;
– Консультативні послуги з питань безпеки;
– Capacity Services та Smart Teams.

Згідно з рейтингом International Association of Outsourcing Professionals, ELEKS входить до топ-100 аутсорсингових компаній світу у 2021 році. Також за роки своєї діяльності компанія отримала численні відзнаки у галузі IT-технологій та дизайну, серед яких Top Software Developers 2021 by Clutch, Cybersecurity Excellence Award 2021, Bronze Stevie Winner in 2020 International Business Award та інші.

Клієнтами ELEKS є понад 200 компаній у Північній Америці, Європі та Азії, і 96% з них дуже задоволені співпрацею з компанією та готові її рекомендувати.
ELEKS сьогодні
В кінці 90-их у нашому бізнесі відбулася зміна парадигми. Ми почали співпрацювати з нашими клієнтами, стали їхніми справжніми партнерами. Я думаю, що це одна з ключових причин, через яку нас зараз вважають провідним світовим аутсорсинговим бізнесом, про що свідчить кількість компаній Fortune 500 серед наших клієнтів.
Олексій Скрипник,
Chief of Board ELEKS
З 1999 року ELEKS вийшов на ринок аутсорсингу, обслуговуючи проекти з різних сфер: логістика, автомобілебудування, фінтех, медичні послуги, сільське господарство, медіа та індустрія розваг, страхування тощо. Тож фахівців ELEKS складно назвати просто «інженерами». Вони мають експертизу у фізиці, електроніці, а також спеціалізацію в багатьох вузьких сферах. Така різносторонність спеціалістів – одна із конкурентних переваг компанії.
Корпоративний університет ELEKS UNIVERSITY
Все починалося зі звичних для аутсорсингових компаній уроків іноземних мов, здебільшого англійської. Однак бажання компанії, щоб спеціалісти розвивались разом з нею, переросло у власний корпоративний університет — ELEKS University, який відкрився у 2010 році. Він унікальний тим, що всі навчальні активності скеровано на потреби бізнесу.

ELEKS University складається із відділу навчання та розвитку персоналу, відділу оцінки персоналу та школи іноземних мов. Тобто крім знання іноземних мов, елексівці мають змогу розвивати також свої технічні навички та навички командної роботи.

В університеті викладають найкращі експерти ELEKS — ті, хто має багаторічний досвід роботи на різних проектах і може поділитися цінними практичними знаннями та навичками. Більшість учасників тренінгів відзначають, що робота з практиками дозволяє швидко навчатися й освоювати нову інформацію.

Окрім того, ELEKS University співпрацює з вищими навчальними закладами України. Спеціалісти компанії менторять студентів технічних спеціальностей, сприяючи їхньому професійному розвитку.
У вересні ELEKS виповнюється 30 років, і з цієї нагоди було вирішено упродовж 2021 року здійснити 30 добрих справ. Компанія прагне, щоб ці починання тривали та примножувались, тому у 2021 році вона стала членом Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» і обрала для реалізації шість пріоритетних Цілей сталого розвитку.
Соціальна відповідальність ELEKS
У ELEKS ми пишаємося нашою діяльністю з корпоративної соціальної відповідальності, яка розпочалася ще у 2015 році. З того часу ми як компанія багато в чому удосконалились. Ми закликаємо наших спеціалістів допомагати один одному та громаді в цілому і брати участь у навчальних ініціативах чи еко-волонтерстві.

Ми віримо, що КСВ є ключем до формування нашого сьогодення та майбутнього, в якому ми всі хочемо жити. У ELEKS ми виступаємо за людей, інновації, командну роботу, орієнтацію на клієнтів, досконалість та загальне благо. Ми вважаємо, що створення можливостей для дітей, підтримка закладів охорони здоров'я в Україні, інвестування в освіту, сприяння соціальному та екологічному добробуту, а також розвиток громад – це обов'язкові складові розвитку та життєдіяльності компанії.
Андрій Крупа, CEO ELEKS
Цілі сталого розвитку, які реалізовує ELEKS
ЦСР 1: Подолання бідності (благодійні збори коштів);
ЦСР 4: Якісна освіта (освітні проекти для дітей);
ЦСР 8: Гідна праця (поліпшення умов праці та розвитку спеціалістів);
ЦСР 11: Розвиток регіонів (проекти, спрямовані на допомогу регіональним ініціативам, адже ELEKS має офіси у 4-х містах України; практичне волонтерство (облаштування парків, фарбування приміщень лікарні);
ЦСР 13: Захист планети (зелений офіс та еко-ініціативи);
ЦСР 17: Партнерство заради досягнення цілей (інтелектуальне волонтерство «pro bono»).
Компанії відгукуються проблеми суспільства, тому вона долучається до вирішення питань освіти молоді, медицини, екології, розвитку та підтримки громад тощо.
КСВ передбачає стабільність, постійність та системність підтримки ініціатив, які мають позитивний вплив на сучасне суспільство та вже зараз дбають про добробут майбутніх поколінь. Для компанії та її спеціалістів важливо бути активною та відповідальною частиною цього процесу, тому одним з елементів святкування 30-річчя стало створення платформи для подачі ідей проектів з КСВ від спеціалістів компанії. Таким чином спеціалісти ELEKS долучаються до ініціатив КСВ від етапу створення ідеї до активної участі в її реалізації.
Центр компетенцій ELEKS
Компанія приділяє багато уваги розвитку та професійному зростанню своїх експертів. ELEKS має потужний Центр компетенцій або ж Centres of Excellence, який виконує наступні завдання:

  • Формує список навичок для спеціалістів. Визначаються переліки тих чи інших навичок, необхідних новачку або професіоналу в тестуванні, програмуванні або інших галузях IT. Експерти центрів компетенцій формують, зокрема, й методологію для роботи команди.

  • Оцінює рівень знань. Центр компетенцій – це ядро оцінювання прогресу спеціаліста в компанії. Найчастіше оцінюють результат за певний період і приймають рішення про підвищення статусу спеціаліста. Наприклад, перехід від middle до senior.

  • Навчає. Спеціалісти отримують змогу поступово зростати, а компанія має безпосереднє зацікавлення, щоб кваліфікація її фахівців росла не тільки «для галочки». Спеціалісти вже не самотужки покращують свою кваліфікацію, а з допомогою наставників, які їх підтримують, дають поради та допомагають у кар'єрному зростанні.
Таким чином, Центр компетенцій сприяє підвищенню цінності спеціаліста як у компанії, так і на ринку праці в цілому.
«ДНК» кращого роботодавця
ELEKS прагне бути найкращим роботодавцем у своїй ніші. Комфортні офіси зі зручними локаціями, власні паркувальні місця, корпоративні лікарі, медичне страхування, масажний кабінет в офісі і спортивний зал, різноманітні премії та нагороди відповідно до результатів роботи — те, що пропонує компанія своїм спеціалістам та потенційним кандидатам.

Робочий графік фахівців компанії доволі гнучкий, оскільки вони ведуть діяльність на різні світові ринки. Хтось розпочинає роботу зранку, а дехто лише після обіду. Найактивніший час роботи припадає на години з 10:00 до 17:00. Під час карантину співробітники працюють віддалено. Нині компанія перейшла на гібридний режим роботи — є можливість працювати віддалено, а також за потреби певна кількість спеціалістів може приїхати для роботи в офіс за попереднім записом, щоб зберігати соціальну дистанцію та виконувати рекомендації МОЗ.

ELEKS старається створити максимально комфортні умови, адже розуміє, що запорука успіху компанії — це, перш за все, люди, розвиток їх професійних якостей та експертизи, збереження балансу роботи і дозвілля, підтримка ментального здоров'я. Тому такі досягнення як третє місце в рейтингу DOU «Найкращі ІТ-роботодавці 2020», в категорії найбільших українських IT-компаній (понад 1500 спеціалістів), а також третє місце серед найкращих ІТ роботодавців 2021 року у номінації «більше 1000 спеціалістів» за версією щорічного рейтингу MC.today свідчать про те, що співробітники помічають і цінують зусилля компанії.

З іншого боку, ELEKS має високі вимоги до своїх спеціалістів. Компанія зарекомендувала себе як команда професіоналів та досвідчених експертів у роботі з клієнтами, тому професіоналізм також важливий. Технічні знання, проактивність та готовність брати на себе відповідальність – це основні критерії у процесі рекрутингу кандидатів.

Цього року у компанії започатковані унікальні для IT-ринку програми — ELEKS Associates та ELEKS Fellows.

ELEKS Associates — це довгострокова програма заохочення та визнання в компанії, згідно з якою елексівці, які співпрацюють з компанією понад 10 років і мають рівень кваліфікації middle +, гарантовано отримують частку у статутному капіталі компанії та відповідні дивіденди.

ELEKS Fellows — це програма визнання найкращих з найкращих технічних експертів компанії, які зробили вагомий внесок в розвиток компанії, запровадили використання нових технологій та ініціювали створення нових продуктів. Програма надає їм чимало переваг, зокрема: гарантована частка власності компанії, вибір проекту чи продукту для роботи над ним; сабатікал; відвідування однієї міжнародної конференції на рік за рахунок компанії; підтримка у запуску власного стартапу в межах компанії та інші.
Підсумки
30 років тому Олексій Скрипник та Олексій Скрипник-молодший прийняли виклик і наважилися створити кооператив, який виріс у глобальну аутсорсингову IT-компанію ELEKS, що є партнером з інноваційних програм компаній із Fortune 500, великих підприємств та технологічних лідерів.

Програмні продукти, які створює ELEKS, допомагають провідним світовим компаніям трансформувати свій бізнес, збільшувати доходи й економити час на розробку та експлуатаційні витрати. Наразі компанія продовжує зростати, розширювати сфери діяльності та присутність на міжнародних ринках. Тож виклик був вартий того, аби його прийняти.

А ви можете долучитися до команди ELEKS, щоб прийняти свій.
ТЕКСТ
Олександра Власюк
ПАРТНЕР
Матеріал підготовлено за підтримки ELEKS
Що це означає?
ВЕРСТКА
Світлана Волчкович
ПРОДЮСЕР
Олександра Герт
ФОТО
Тетяна Бондарюк
Софія Басенко
ПРЕДСТАВНИК ELEKS
МЕНЕДЖЕР
Ірина Насильнєва
Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця
Під час використання матеріалів сайту обов'язковим є наявність гіперпосилання в межах першого абзацу на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням бренду видання AIN.UA. Матеріали з позначками «Новини компаній», PR, «Спецпроект», «Промо» і «Блоги» публікуються на правах реклами.
© 1999-2021 AIN.UA