Хочу жити за містом: 10 питань перед тим, як обрати ЖК в передмісті Києва
Бачити з вікна не торець сусідньої багатоповерхівки, а озеро. Виходити на променад не розбитими тротуарами, а сучасною набережною. Відпускати дітей у двір гратися на яскравих газонах та майданчиках, а не між запаркованими машинами. Такі цілком здорові бажання ще більш підсилилися під час карантину. В умовах ізоляції хочеться більше простору, природи, та поменше людей навколо. Тому питання «А чи не переїхати нам у передмістя?» останніми роками стало ще більш актуальним для багатьох киян.

Заміського житла будується дуже багато. Як зробити вибір?

Разом з девелопером Caspian Service AIN.UA розповідає, на які критерії спиратися, обираючи квартиру у Київській області. Це гайд для тих, хто розгубився, вибираючи з сотень варіантів заміських ЖК.
В якому напрямку шукаємо житло?
Ріелтори жартують, що є три головні критерії у виборі житла: 1) локація; 2) локація; 3) ще раз локація. Це дійсно важливо, особливо у київських реаліях. Люди, що їдуть на роботу у годину-пік з Ірпеня або Бучі, витрачають на дорогу по 4-5 годин на день.

Найпопулярніші напрямки для вибору заміського житла під Києвом — Бориспільське, Броварське, Вишгородське і Житомирське. Там будують, в основному, бюджетне житло. Але саме тому на трасах в ці сторони — кілометрові затори вранці та ввечері.

Перед тим, як обирати район, спробуйте проїхатися туди на автомобілі в годину-пік: близько 8-9 ранку та о 18 годині вечора. А потім тверезо зважте: чи готові ви витрачати стільки годин на дорогу кожен день. Втім, є і менш перевантажені напрямки — наприклад, Обухівський.
У Ходосівці Києво-Святошинського району будують ЖК BASA City. Це 4-й кілометр Новообухівського шосе, буквально 8-9 хвилин на автомобілі від метро «Видубичі». Багатоповерхових ЖК за цим напрямком небагато, тому траса зазвичай порожня і затори там — екстраординарна ситуація. Дістатися з Ходосівки до центру Києва — швидше, ніж з Позняків, особливо в годину-пік.
НАПРИКЛАД
01
Що мені взагалі потрібно від житла?
Хтось шукає заміський будинок або квартиру, щоб «тікати» туди на вихідних з сім'єю. Хтось фрилансить або працює віддалено — такі люди можуть тижнями не виїжджати за межі свого ЖК, тому все повинно бути під рукою. Хтось цілими днями пропадає в офісі, і повертається додому пізно ввечері, але любить зранку пити каву на просторій терасі з видом на озеро.

Щоб оцінити свої вимоги до майбутнього житла, для початку зрозумійте: для чого воно вам, і якому стилю життя воно повинно сприяти.
Житло в ЖК BASA City — для тих, хто себе любить. Це люди, які можуть купити собі квартиру і в Києві, але за ті ж гроші хочуть отримати якісне житло, доглянуту територію і багато простору.

BASA City — це комплекс шести- і семиповерхових будинків на березі озера поряд з лісом, в якому буде багато видових квартир і майже кілометрова набережна. На ній — лавочки, альтанки, зони барбекю та облаштовані місця для риболовлі

На території ЖК побудують два відкритих басейна, кілька дитячих і спортивних майданчиків. Буде багато зелені й дерев, а три типи освітлення створюватимуть затишну атмосферу вечорами. Все продумано до дрібниць: наприклад, в лавочки вмонтують USB-зарядки, а на набережній буде грати приємна фонова музика.
НАПРИКЛАД
02
Юрій Варганов
керівник відділу продажів ЖК BASA City
У BASA City ви купуєте не просто квадратні метри, а певний стиль життя. Це якісне життя за містом, і атмосфера, в якій приємно знаходитися: вийти ввечері на променад, сходити на пробіжку або випити келих вина на терасі.
Яким забудовникам можна довіряти?
Купівля житла на стадії будівництва — це інвестиція, а значить, завжди ризики. Щоб максимально їх зменшити, потрібно ретельно перевірити забудовника перед тим, як нести йому гроші. Уважно читайте всі документи (особливо те, що написано дрібними літерами) і будьте прискіпливі до нюансів. Наприклад, якщо вам пропонують сплатити частину суми за договором через банк, а частину принести в пакеті готівкою — в жодному разі не погоджуйтеся.

Почитайте відгуки про девелопера, дізнайтеся його бекграунд, погугліть власника і з'ясуйте, чи є у компанії власні кошти: чи буде їй за що добудувати будинок, якщо всі квартири не встигнуть розкупити. А якщо сумніваєтеся у своїх силах і хочете особливо ретельно підійти до справи, можна найняти юристів, які спеціалізуються на забудовниках. Вони проведуть експертизу і підкажуть, чи можна довіряти конкретному девелоперу.
ЖК BASA City будує азербайджанська компанія Caspian Service, яка вже 20 років на ринку. Девелопер уже здав в експлуатацію 1,5 млн квадратних метрів площ: елітне житло, офісні будівлі, торгові центри, спортивні комплекси та медичні клініки. Компанія будувала центр Мугама в Баку, реставрувала Азербайджанську національну консерваторію і успішно завершила більше 100 об'єктів в Азербайджані, Казахстані, Грузії, Польщі та Україні.

BASA city — перший житловий комплекс, який Caspian Service будує в Україні. До проекту підійшли, як до зразкового.
НАПРИКЛАД
03
У BASA City ви купуєте не просто квадратні метри, а певний стиль життя. Це якісне життя за містом, і атмосфера, в якій приємно знаходитися: вийти ввечері на променад, сходити на пробіжку або випити келих вина на терасі.
Юрій Варганов
керівник відділу продажів ЖК BASA City
реалізованих проектів
досвіду у будівництві
діяльності
БіЛЬШЕ 100
19 РОКІВ
6 КРАЇН
CASPIAN SERVICE - девелопер з міжнародним досвідом.
Купувати готову квартиру або інвестувати в будинок на етапі будівництва?
Інвестування на етапі будівництва — істотно дешевше, ніж купувати готове житло. За півтора-два роки, поки будинок зводять, квартири в ньому дорожчають приблизно наполовину.

Тому, визначаючись з покупкою, вирішіть відразу: чи готові ви чекати, щоб заощадити кілька десятків тисяч доларів? Якщо ні — купуйте вже готову квартиру. Якщо так — поцікавтеся темпами будівництва.
ЖК Basa City будуватимуть в чотири етапи. Першу чергу (5 будинків, 230 квартир) звели за 24 місяці. Будинки введуть в експлуатацію за місяць, а ще за місяць-півтора почнуть роздавати ключі покупцям. У продажу залишилося менше 20% квартир.

Продажі квартир другої черги будівництва почнуться в середині літа. Наступні 5 будинків планують побудувати за 18 місяців. Там буде багато квартир з чарівним видом на озеро. Приблизно на початку вересня територію озеленять та приведуть до ладу. В цілому комплекс буде налічувати близько 1000 квартир.
НАПРИКЛАД
04
Яка інфраструктура для мене важлива?
Складіть для себе чек-лист критично важливої інфраструктури. Очевидно, якщо у вас є діти — знадобляться дитячий садок і школа. Якщо займаєтеся спортом — пошукайте спортзали, стадіони, майданчики для гольфу і спорткомплекси. Якщо ви кіноман — під рукою повинен бути кінотеатр. Подобається вечеряти з дружиною (чоловіком) в приємному місці — подивіться, які ресторани є неподалік.

В цьому плані життя в містах (наприклад, Ірпені або Бучі), відрізняється від невеликих населених пунктів. Живучи в місті, до багатьох магазинів, клінік і салонів можна дійти пішки. У віддаленому ЖК — без машини не обійтися. Але і тут можуть бути варіанти: якщо недалеко від житлового комплексу є великі торгово-розважальні комплекси, а до Києва недалеко — дістатися до потрібного пункту можна за 10 хвилин.
На території ЖК Basa City буде супермаркет на 1000 квадратних метрів та два відкритих басейни. У пішохідній доступності від ЖК — ще кілька супермаркетів: велика «Фора» і новий «АТБ».

На території ЖК буде дитячий садок. До інших найближчих садків — від 3 до 15 хвилин на авто. До найближчих шкіл — від 6 до 13 хвилин.

У двох хвилинах машиною (або 15 хвилин пішки) — аутлет-містечко «Мануфактура». У ньому 75 магазинів, кілька ресторанів, ігровий майданчик і дитячий розважальний центр, кінотеатр, боулінг, клініка, спортклуб з басейном, салони краси, великий «Мегамаркет» і багато іншого. У сусідньому селищі — парково-готельний клуб Equides Club, в якому є конюшні, стрілецький тир, поле для гольфу, SPA і ресторан.

НАПРИКЛАД
05
Чи якісно побудований будинок?
У більшості сучасних багатоповерхівок так званий «мокрий» фасад. Таким чином забудовники економлять — для утеплення використовують пінопласт, штукатурять його і фарбують. Але це недовговічне рішення: через 5-7 років такий фасад вицвітає і вигорає. Тому якщо мова не про економію, а про якість, поцікавтеся у забудовника, з яких матеріалів побудований будинок, чим він утеплений і з чого зроблений фасад.

До речі, модний тренд «якомога більше скла» може зіграти злий жарт. У нашому кліматі, коли 7-8 місяців на рік холодно, надлишок скла може призвести або до низьких температур у квартирі, або до величезних рахунків за опалення. Це красиво, але не практично.

Говорячи про якість споруди, також звертайте увагу на те, чи зручні під'їзди, що в них є, і якого бренду встановлений ліфт. Від цього безпосередньо залежить його надійність.

06
Фасади в BASA City оздоблені панелями з керамограніту та фіброцементу, а утеплення — з мінеральної вати. Це вентильований фасад з низькою тепловіддачею. У таких будинках влітку буде прохолодно, а взимку — тепло. Керамограніт — довговічний матеріал, з ним нічого не трапиться.

Такий фасад у 2-3 рази дорожче «мокрого», але він не тільки практичний, але і екологічний: в ньому немає ніяких шкідливих домішок. На сьогодні це найбільш просунута технологія з оформлення фасаду.

Склопакети у вікнах будинків ЖК BASA City — фірми Glasso. Це бренд, який робив скління для BMW та Rolls-Royce.
НАПРИКЛАД
З огляду на особливості нашого клімату, ми не прагнули використовувати якомога більше скла, щоб наші мешканці могли максимально економно опалювати квартири в холодний сезон. Ми схиляємося до західноєвропейських архітектурних тенденцій. Так будують сучасне житло в Нідерландах та Бельгії.
У кожному під'їзді — лапкомийка для домашніх тварин, а також кімната для велосипедів та дитячих візків. Ліфти в будинках — вантажно-пасажирські, турецького виробництва і преміальної якості.
Юрій Варганов
керівник відділу продажів ЖК BASA City
Скільки кімнат мені потрібно?
А точніше так: у квартирі якої площі мені буде комфортно? Сучасні багатоповерхівки дозволяють регулювати кількість кімнат на свій смак. А ось площа — важлива. Все залежить від того, скільки людей будуть жити у квартирі. І, звичайно, від гаманця.
У BASA City є найрізноманітніші формати житла. Квартири з класичним плануванням — кухня 10-14 кв. м та великі кімнати 17-18 кв. м. Квартири євроформату — з великою кухнею-вітальнею 20-30 кв. м та невеликими спальнями по 12-15 кв. м та великими відкритими терасами. Квартири-сітіхауси з власними двориками-палісадниками на перших поверхах. І навіть унікальні квартири-лофти з п'ятиметровими стелями, другим світлом та спальнею на антресолі. Тільки однокімнатних квартир в будинках першої черги — 16 типів. А у всіх дво- і трикімнатних квартирах обов'язково по два санвузли.

А монолітно-каркасна конструкція будинку передбачає можливість перепланувань всередині квартири та об'єднання квартир, якщо вам потрібна велика площа.
НАПРИКЛАД
07
Чи почуватимуся я безпечно?
Почуватися безпечно на території свого ЖК — базова потреба мешканців. Спокійно відпустити дитину погуляти у дворі — безцінна можливість.

Тому якщо в ЖК є охорона і відеоспостереження — це істотний бонус до комфортного життя в ньому. А концепція «двір без автівок» вже стала обов'язковою вимогою для ЖК хорошої якості.
На територію ЖК Basa City не пускатимуть сторонніх. У житловому комплексі буде відеоспостереження і цілодобова охорона з контролем доступу 24\7.

На території будують дворівневий критий паркінг, де можна залишити автомобіль. Покупці житла і їхні діти зможуть ходити по території та не боятися транспорту. При цьому, по центральній алеї зможе проїхати швидка або пожежна машина, а якщо потрібно привезти додому холодильник або диван — до кожного дому можна буде під'їхати.
НАПРИКЛАД
08
А що з водою, каналізацією та опаленням?
У заміських будинках часто не буває централізованої каналізації. Зазвичай в передмістях будують септики — локальні очисні споруди. Фактично, це вигрібна яма, яку потрібно обслуговувати, щоб нічого не забивалося, не створювало неприємного запаху та інших проблем.

Інша популярна проблема заміських будинків: погана вода. Часто вона гірше, ніж в Києві: комунікації не ремонтують десятиліттями, звідси — іржа і поганий запах. Але деякі ЖК використовують власні рішення, як забезпечити своїх мешканців питною водою.
Найкраще рішення, щоб забезпечити якісною питною водою мешканців приміських ЖК — артезіанські свердловини з юрського горизонту глибиною близько 200 метрів. BASA City впроваджує цю технологію, а також додаткову 3-ступінчасту високотехнологічну очистку. В результаті мешканці ЖК зможуть пити воду прямо з-під кранів — така розкіш не доступна навіть жителям Києва.

Що стосується каналізації, в житловому комплексі будують власні очисні споруди за технологією MBR. Це найсучасніша та ефективна технологія, яку вже кілька років використовуються на високотехнологічних об'єктах. Йдеться про три ступені очищення: фізичну, хімічну та біологічну. 99,8% відходів перетворюються в технічну воду, решта 0,2% пресуються і вивозять.

Якщо говорити про опалення, у BASA City встановлять якісні індивідуальні двоконтурні котли в кожній квартирі. Це найкраще рішення для заміського ЖК — енергоефективність, комфорт та економія: три в одному.
НАПРИКЛАД
09
Скільки я готовий витратити?
Вважається, що житло в передмісті купують ті, кому не вистачає грошей на квартиру у столиці. Але це не завжди так.

В Ірпені або Бучі дійсно можна купити бюджетне житло в новобудовах від $500-600 за квадратний метр. Але, як правило, це будинки з мінімальними зручностями, з недорогих матеріалів і без облаштування прилеглої території. Але є й преміум-клас з ціною від $1400 за кв. м і вище. Це елітне житло, з безліччю додаткових сервісів, але далеко не кожному доступне.

Придивляючись до ЖК, в залежності від свого гаманця, оцінюйте, що ви отримаєте натомість: наскільки зручна локація, яка інфраструктура поруч і з яких матеріалів зроблений будинок. Важливо знайти оптимальне співвідношення за ціною і якістю і тверезо оцінити, чого бажаєте від свого майбутнього житла саме ви.

На даний момент квартири в ЖК BASA City коштують від $900 до $1200 за квадратний метр. Це — середній ціновий сегмент для житла в передмісті Києва. Приблизно стільки ж коштують квартири на вторинному ринку на Лівому березі столиці. Але купуючи житло в BASA City, ви отримуєте зовсім іншу якість життя і можливість насолоджуватися співом плашок зранку, шумом лісу та неймовірним краєвидом на озеро у 15 хвилинах від центру міста.
НАПРИКЛАД
10
ТЕКСТ
Тетяна Гонченко
ПАРТНЕР
Матеріал підготовлено за підтримки BASA City
Що це означає?
ВЕРСТКА
Аліна Компанець
ІДЕЯ
Ірина Насильнєва
ПРОДЮСЕР
Анастасія Михалюк
ФОТО
BASA City
Вікторія Погасій
ПРЕДСТАВНИК BASA City
Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця
Під час використання матеріалів сайту обов'язковим є наявність гіперпосилання в межах першого абзацу на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням бренду видання AIN.UA. Матеріали з позначками «Новини компаній», PR, «Спецпроект», «Промо» і «Блоги» публікуються на правах реклами.
© 1999-2021 AIN.UA