Всі бізнес-розрахунки в твоєму смартфоні: 10 питань про сервіс «Ключ до рахунку»
«Ключ до рахунку» — сервіс «ПриватБанку», який надає прямий доступ до рахунку підприємства, і при цьому є повноцінною міжнародною банківською картою. Його головна задача — спростити діяльність за рахунок прискорення фінансових операцій, сплати податків та підвищення контрольованості витрат. На сьогодні вже більше 25 000 підприємців встигли оцінити переваги використання діджитал-ключа.

Здається, управляти коштами своєї компанії за допомогою такої картки — гарна ідея, проте всі ми знаємо, як непросто буває перейти на новий сервіс. Спочатку треба дізнатися про все в банку, переконатися, що для тебе ця опція доступна, та знайти відповіді на безліч питань. Що можна оплачувати цією карткою, а що ні? Чи можна використовувати гроші в особистих цілях? Як отримати саму карту? Тож з цього і почнемо — з відповідей на всі питання щодо сервісу, які допоможуть зрозуміти, навіщо вам це потрібно.
Що таке взагалі «Ключ до Рахунку»?
Картка «Ключ до рахунку» — це електронний платіжний засіб, за допомогою якого здійснюються грошові операції в рамках договору і законодавства. НБУ розглядає її в якості корпоративної платіжної картки, тобто кошти, що зберігаються на ній, витрачаються на потреби компанії.
1
/ 10
Які її основні переваги для мене?
«Ключ до рахунку» забезпечує прямий доступ до рахунку підприємства його керівнику або ФОП. Це дає вам можливість легко та зручно проводити розрахунки, пов'язані з діяльністю вашого підприємства, і позбавляє необхідності переводити гроші на інші рахунки або карти. Також ви маєте доступ онлайн 24/7 не тільки до коштів підприємства, а й до кредитного ліміту та овердрафту.

Ще одна перевага — спрощена бухгалтерська звітність перед податковою: всі рухи грошей за карткою — це рухи грошей на рахунку, тому вам не треба вести додаткову звітність.
2
/ 10
І все це доступно онлайн?
Саме так: ви можете здійснювати оплати в інтернеті і переглядати виписки за рахунком будь-коли через банкомати, термінали самообслуговування, SMS-банкінг і «Приват24».

Серед інших зручностей — вам не треба декларувати кошти на картці в разі виїзду за кордон та не треба купувати іноземну валюту для закордонних відряджень – гроші на картці автоматично конвертуються за курсом «ПриватБанку».
3
/ 10
Але в мене вже є картка фізичної особи, якою я користуюся — чим карта-ключ краща за неї? Чому варто залишати кошти на ній, а не виводити на картку «Універсальна» чи будь-яку іншу?
Переказ коштів на картку для виплат передбачає додаткову комісію. Так, однією з найпопулярніших карт є «Універсальна», на яку можна переказати гроші безкоштовно — проте при знятті готівки з неї також буде списана комісія.
4
/ 10
Як мені оформити собі картку-ключ?
Якщо у вас вже є бізнес-рахунок у «ПриватБанку», ви можете безкоштовно оформити картку миттєво, навіть без відвідування банка. Просто заходите у «Приват24 для бізнесу» і в меню карти обираєте додати нову картку «Ключ до рахунку». Після обробки заявки картка миттєво з'явиться в «Приват24 для бізнесу» та мобільному додатку Privat24.

Діджитал-картка «Ключ до рахунку» готова — вона прив'язана до поточного бізнес-рахунку і ви можете розраховуватися нею в магазинах, знімати готівку та отримувати будь-які банківські послуги. Для користування такою картою не обов'язково мати фізичну карту — але за необхідності вам швидко доставлять її за вказаною адресою.
5
/ 10
Чи можу я оформити карту-ключ на свого бухгалтера, фінансового директора чи іншого співробітника компанії?
Картка «Ключ до рахунку» випускається тільки власникам рахунку, тобто особам з правом першого фінансового підпису. Для юридичних осіб це керівник компанії, а ФОП може випустити картку тільки самому собі або особі з нотаріальною довіреністю на розпорядження рахунком.
6
/ 10
Чи можу я видавати зарплату прямо з картки «Ключ до рахунку»?
Ні, адже корпоративні платіжні картки не застосовуються для заробітної плати, так само як і для здійснення розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами).
7
/ 10
Я можу використати кошти з картки-ключа в особистих цілях чи тільки на потреби компанії?
При знятті або витратах коштів з карти «Ключ до рахунку» ви повинні скласти про це авансовий звіт, де зазначено, що гроші витрачаються саме на потреби компанії. До звіту також необхідно додати документ, який підтверджує використання картки для розрахунків в безготівковій формі (квитанція платіжного термінала, чек банкомата тощо), а також розрахунковий документ (касовий чек, товарний чек, розрахункову квитанцію тощо), який підтверджує факт придбання товарів або надання послуг.

Якщо гроші, зняті з картки-ключа, не були витрачені, невикористаний залишок вам потрібно буде повернути на рахунок.
8
/ 10
Я ФОП, маю картку-ключ, але жодного разу її не використовував. Що я втрачаю, які можливості не враховую?
Вам варто спробувати, щоб оцінити, як швидко та зручно можна керувати всіма коштами вашої компанії — але це не єдина перевага.

Програми від платіжних систем надають додаткові привілеї та винагороди користувачам бізнес-карт. Наприклад, з програмами від Mastercard за всі операції по карті ви отримуєте бонуси і бали, які потім можете обмінювати на подарунки чи знижки. Тобто, ви просто здійснюєте ваші звичайні платежі — і за це отримуєте сюрпризи в улюблених ресторанах, знижки на АЗС, кешбек при купівлі одягу та інші приємні бонуси.
9
/ 10
Також я чув про «Ключ до рахунку World» — в чому її переваги?
Картка «Ключ до рахунку World» забезпечує підвищений рівень безпеки — вона випускається з фотографією власника та оснащена спеціальною ЧІП-технологією. Також вона надає знижки до 30% у закладах-партнерах, доступ у бізнес-лаунж аеропорту «Бориспіль» та дозволяє швидке проходження контролю Fast Line в Борисполі та Жулянах.
10
/ 10
ТЕКСТ
Анастасія Михалюк
ПАРТНЕР
Матеріал підготовлено за підтримки ПриватБанк
Що це означає?
ВЕРСТКА
Світлана Волчкович
ПРОДЮСЕР
Анастасія Михалюк
ІДЕЯ
Наталія Оліферович
ФОТО
ПриватБанк
Євген Заіграєв
ПРЕДСТАВНИК ПРИВАТ БАНК
Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця
Під час використання матеріалів сайту обов'язковим є наявність гіперпосилання в межах першого абзацу на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням бренду видання AIN.UA. Матеріали з позначками «Новини компаній» і PR публікуються на правах реклами.
© 1999-2021 AIN.UA