ПО-РУССКИ
Навіщо великі компанії переходять на хмарні сервіси?
Розповідаємо на прикладі robota.ua
Сьогодні слово «хмара» асоціюється не лише з природним явищем, а й з віртуальною IT-інфраструктурою. Люди, які досі використовують флешки, зустрічаються рідко, частіше інформацію завантажують на віртуальний диск. Власники бізнесів також давно звернули увагу на можливості хмарних сервісів. Саме вони дозволяють виконувати складні завдання і зберігати великі обсяги даних, не витрачаючи зусиль IT-служб і фінанси компаній на фізичні сервери.

Сьогодні як великий, так і середній бізнес може розвивати IT-інфраструктуру в хмарі, використовуючи сучасні інструменти і сервіси. І компаніям, історія яких почалася задовго до появи хмарних технологій, і які були першопрохідцями, є що розповісти і чим поділитися.

У спільному спецпроекті розповідаємо, як компанія Wise IT допомагає оптимізувати роботу онлайн-платформі з пошуку роботи в Україні robota.ua.
Компанія robota.ua з 2000 року допомагає роботодавцям і шукачам знайти один одного. Це не тільки перший подібний ресурс в Україні, а й дотепер найпопулярніший.

За десятиліття роботи компанія опрацювала мільйони вакансій і резюме, таким чином зібралася величезна кількість даних, які складно і небезпечно тримати на фізичних серверах. Фахівці robota.ua почали вивчати розробки у галузі хмарних технологій, оскільки виникло питання, як безпечно зберігати та обробляти інформацію.

У 2017 році компанія вирішила розширити кількість команд, які працюють над розробкою продукту. Для того, щоб робота відбувалася якісно і злагоджено, фахівці шукали аналітичний інструмент, який буде оцінювати, наскільки ефективне для користувачів те чи інше доопрацювання. В той момент було прийнято рішення про використання сервісу BigQuery в Google Cloud Platform — хмарної бази даних з високою швидкістю обробки величезних масивів даних.

«Це рішення стало переломним моментом, поштовхом, щоб застрибнути в Google Cloud», — розповідає Олександр Марченко, Chief technical office в robota.ua.

Через рік в robota.ua вирішили перезапустити мобільну версію сайту і шукали хостинг для цього. У команди не вистачало технічних потужностей, щоб розміщувати нові розробки на своїх серверах. Тоді вони скористалися Google Kubernetes Engine — це повністю кероване, готове до роботи середовище для запуску контейнерних додатків, яке дозволяє реалізувати швидке і практично нескінченне масштабування, а також оптимізацію витрат.

«Якщо наші перші кроки були акуратні: ми спробували задеплоїти мобільну версію сайту і подивитися, що буде, то зараз я уявлення не маю, скільки серверів в кластері. Понад півтори сотні серверів працює і живе своїм життям», — пояснює Олександр.

Також для зберігання даних тих чи інших сервісів, наприклад інформації з чатів між роботодавцем і здобувачем, використовується Google Firebase.

Сьогодні команда також тестує інструменти Machine Learning.

«Ми намагаємося для вирішення кожного конкретного завдання зробити крок назад, озирнутися на всі боки, подивитися, що є на ринку готового, і по можливості використовувати рішення, яке краще підійде», — пояснює Олександр.
Вектор руху в хмару
Команда robota.ua вибрала поетапну стратегію переходу в хмару. Одночасно сайт, мобільний додаток і внутрішню систему перевести у віртуальне середовище неможливо. Для цього потрібно було б поставити на паузу розробку і тим самим ризикнути відстати від зростаючих потреб користувачів. Наприклад, якщо кілька років тому пошук вакансій з урахуванням локації був лише однією з опцій пошуку, то сьогодні це одна з найбільш затребуваних функцій. Такі зміни вимагають серйозної перебудови механізмів пошуку.

Оскільки розробка нових продуктів — найважливіше завдання компанії, robota.ua не можуть дозволити собі припинити цей напрям діяльності. Таким чином всі нові продукти команди розробляють і тестують на базі хмари, а також поступово переносять туди й стару інфраструктуру. Дані пошуку, наприклад, вже «живуть» в хмарі Google Cloud Platform, там же тепер розташовані також головні сторінки шукача та роботодавця. Старі розділи сайту складно бесшовно перенести, тож вони поки розміщуються на серверах компанії. Їх можна впізнати по тому, що вони візуально відрізняються, такий собі «привіт з 90-х», сміється Олександр. Таким чином, повністю перейти в хмару, не залучаючи розробників до доопрацювання існуючого старого сайту, фахівці планують протягом декількох років. Ці роботи будуть виконувати шляхом заміни старих модулів на нові, які після цього розмістять в інфраструктурі Google Gloud.
Як відбувається міграція в хмару у robota.ua
Переваги Google Cloud Platform
01
Свобода і швидка масштабованість
Можливість зберігати та аналізувати великі обсяги даних у віртуальному середовищі дозволяє бізнесам вільно і швидко масштабуватися, і не хвилюватися про технічні ресурси.

Так, якщо в robota.ua спочатку була одна команда IT-фахівців, то сьогодні їх шість. Завдяки віртуальним сервісам вони можуть працювати одночасно над різними складовими одного завдання: незалежно та ефективно.

Різним фахівцям для роботи необхідне спеціалізоване програмне забезпечення. Для кожного ПЗ необхідно стежити за оновленнями, що створює величезне навантаження на адміністратора під час роботи з класичними серверами «на землі». Хмарне середовище підвищує продуктивність роботи, оскільки фахівці можуть працювати онлайн з тими сервісами, які їм найбільш зручні та важливі.
02
Швидкість і економія
Купівля додаткових фізичних серверів при зростанні навантаження вимагає великих капіталовкладень, що неможливо зробити одним помахом пальця.

«Історія з Google Cloud розв'язала нам руки. Сьогодні нам потрібно +5 нових серверів — не проблема, повзунок викрутили, отримали 5 додаткових серверів. Якщо нам потрібно поставити нову версію Python-інженери роблять це самі, їм не потрібно чекати адміністратора, який це зробить за них», — пояснює Олександр.
03
Швидка реакція на зміни
Google Cloud Platform дозволяє контролювати обсяги використання сервісів і швидко реагувати на зміни потреби в ресурсах, самостійно регулюючи роботу віртуальних серверів. Якщо потреба в якому-небудь з сервісів пропадає, якийсь сервіс втрачає свою актуальність, то його можна легко відключити, а посекундна тарифікація дозволяє платити лише за ті обсяги даних і роботу обчислювальних машин, які за фактом були використані компанією.

Можливість самостійно регулювати потужності віртуальних машин дозволяє масштабуватися на льоту і не змушувати клієнта сайту довго чекати відповіді на свій запит.

«Якщо ми зараз візьмемо $ 10 000, купимо сервер, розгорнемо на ньому частину сервісів, він буде в змозі пропустити через себе кінцеве число запитів. Для наших користувачів це означає, що ми, викручуючи цей важіль, регулюємо те, як швидко юзери будуть отримувати відповіді на свої запити. Якби ми залишалися на своїх серверах, я б писав «Шукаю роботу водієм в Києві» і чекав 3-5 секунд. Сьогодні ж користувач не готовий чекати, якщо не отримує відповідь відразу. Тому ми повинні гарантувати миттєву відповідь», — розповідає Олександр.
04
Безперебійність
Важливо відзначити, що Google також забезпечує безперебійність роботи віртуальних машин. Це можливо завдяки тому, що якщо один дата-центр з певних причин недоступний, система відразу ж перемикається на інший, а кінцевий користувач навіть не помічає перешкоди.

«BigQuery і Firebase мають неймовірне число дев'яток по гарантії доступності сервісу. Можливо ми і могли б забезпечити таку доступність, але це коштувало б неймовірно дорого», — пояснює Олександр.
05
Безпека та підтримка
Ще однією перевагою Google Cloud Platform є безпека. Дані шифруються системою за замовчуванням і навіть співробітники Google не мають до них доступу.

Технічну підтримку також забезпечують співробітники Google, що дозволяє компаніям інвестувати ресурси в розробку і креатив, а не обслуговування наземної інфраструктури.
Розробити план міграції на Google Cloud Platform, заново налаштувати і підтримувати проект на всіх етапах в Україні допомагає компанія Wise IT. Вони виступають посередниками між Google і бізнесами, забезпечуючи комунікацію, швидкий зв'язок з фахівцями Google, а також отримання документів і коректне віднесення на витрати відповідно до українського законодавства.

Wise IT є Google Cloud Premier Partner, в їхній команді працюють фахівці, які можуть вирішити практично будь-яке завдання, пов'язане з хмарною інфраструктурою.

«Ми, як партнери, можемо допомогти клієнту з міграцією та налаштуванням сервісів, допомогти у вирішенні нестандартних завдань, організувати доступ до тестування нових сервісів», — розповідає Марія Галицька, керівник департаменту хмарних рішень.

Компанія Wise IT постійно моніторить оновлення функцій і випуск нових продуктів Google і знайомить з ними своїх клієнтів, які отримують можливість використовувати тільки новітні технології і розробки.

Партнерство з Wise IT дозволить замовникам сконцентруватися на інноваціях в своїй сфері і стати галузевими лідерами завдяки використанню найбільш високотехнологічних продуктів на ринку.
Роль Wise IT в проектах з хмарними середовищами
ТЕКСТ
Ельзара Галімова
ПАРТНЕР
Матеріал підготовлено за підтримки Wise IT
Що це означає?
ВЕРСТКА
Дарія Корнєєва
ПРОДЮСЕР
Яна Проценко
ІЛЮСТРАЦІЇ
Михайло Бабій
Марія Галицька
ПРЕДСТАВНИК WISE IT
Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця
Під час використання матеріалів сайту обов'язковим є наявність гіперпосилання в межах першого абзацу на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням бренду видання AIN.UA. Матеріали з позначками «Новини компаній», PR, «Спецпроект», «Промо» і «Блоги» публікуються на правах реклами.
© 1999-2021 AIN.UA